- Wiadomości Gospodarka Sport Euro Auto Kobieta Rozrywka Film Muzyka Podróże Nauka Zdrowie Pogoda Jegostrona Quizy
- Strona główna
- Wiadomości
- Kraj
- Legalna aborcja dla Polek u wszystkich sąsiadów
Legalna aborcja dla Polek u wszystkich sąsiadów
2010-08-10
| Ostatnia aktualizacja: 06:55
| Komentarze:
25
Feministki i lewica otwierają nowy front walki o legalizację aborcji: chcą udowodnić, że obecny zakaz przerywania ciąży jest fikcją. Turystyka aborcyjna przybrała taką skalę, że kliniki w Holandii czy Niemczech uruchamiają polskojęzyczne infolinie oraz strony internetowe.
Legalna aborcja dla Polek u wszystkich sąsiadów
Zdjęcia w galerii
Polecane galerie
Dziennik.pl poleca
Najnowsze

21:21Greków czeka katastrofa po wyjściu Aten z eurolandu
- 21:15Dziennik.pl na premierze: Samsung Galaxy S3 już w Polsce
- 21:12Ponad milion Polaków uzależnionych od hazardu
- 20:48Świadek: Norweski oprawca pudrował się i zoperował nos
- 20:39ONZ potwierdza: Wojsko i milicje stoją za masakrą w Huli
- 20:25Zobacz, jak polska fabryka podbija świat. Oto hity na zdjęciach
- 20:25Zobacz, jak polska fabryka podbija świat. Oto hity na zdjęciach
- 20:11Rosja o Litwie: Uczestniczyła w rozbiorze Polski w 1939 roku
- 19:58Doradca Palikota zostaje za kratkami
- 19:48Wygląd to nie wszystko. Oto, dlaczego Cate Blanchett kocha swoje zmarszczki
Najnowsze galerie
Najczęściej czytane
- Zobacz drogowe monstrum, które ratuje twarz rządu
- Niezwykła zmiana upodobań! Zdziwisz się, jakie auta kradną złodzieje
- Zobacz żony i dziewczyny gwiazd Euro 2012
- TOPtrendy na scenie i za kulisami – tak było na jubileuszowym festiwalu!
- Zobacz, jak bawiły się gwiazdy na otwarciu klubu "Utopia"
- Biegają nago i palą kukły. Komuna na afrykańskim pustkowiu
- Oto żony i dziewczyny kadrowiczów Smudy. Zobacz zdjęcia
- Podobne? Zobacz znane matki i córki!
- To cud, że Ewa Farna żyje. Zobacz jej zmasakrowane auto
- Najważniejsze z ważnych: tłum kobiet VIP-ów na imprezie dr Eris
Zobacz ile zarobisz na pracy, lokacie, wynajmie >>
Najczęściej oglądane
Najczęściej komentowane

Macierewicz wietrzy spisek: Prokuratura zastawiła pułapkę278
- Cud gospodarczy w Polsce? Niemcy surowo oceniają Warszawę109
- "Staruch" handlował amfetaminą? Dostał zarzuty, jest wniosek o areszt93
- "Schetyna chory harata w gałę z Tuskiem. Bezwstyd"91
- Prezydent wysyła żonę w daleką podróż dziewiczym rejsem LOT77
Top komentowane zdjęcia
Top komentowane quizy

Stankiewicz o tłumaczeniach Tuska: Groźniejsze niż atak Niesiołowskiego417
- Obama nie chce widzieć Wałęsy. Biały Dom bierze rewanż376
- Ludzie kultury piszą list. Dostało się obrońcom TV Trwam342
- Macierewicz wietrzy spisek: Prokuratura zastawiła pułapkę279
- Bojkot Niesiołowskiego i Palikota przez PiS. "Nie musicie się na piwo umawiać"266
Top komentowane zdjęcia


"Salon" kontra TV Trwam. Artyści apelują w obronie KRRiT 297

"Sadzić, palić, zalegalizować!" Tak palili jointy w centrum Warszawy 75
Top komentowane quizy

Niesiołowski zaatakował dziennikarkę. "Won stąd!". Zobacz wideo853
- Nowy raport w sprawie katastrofy: Eksplozja rozsadziła tupolewa661
- Maleńczuk ostro: Lech Kaczyński występował podpity545
- Palikot jak Luter? Przybił dokument do drzwi kościoła471
- Stankiewicz o tłumaczeniach Tuska: Groźniejsze niż atak Niesiołowskiego416
Top komentowane zdjęcia

Od "Trzech kumpli" do "Solidarnych". Kim jest Ewa Stankiewicz? 562


"Salon" kontra TV Trwam. Artyści apelują w obronie KRRiT 297
Top komentowane quizy
«»

Tak bawiły się gwiazdy na otwarciu słynnego klubu
zdjęć: 8
kategoria: Plotki
Długowłosy Brad Pitt w Cannes
zdjęć: 12
kategoria: Film
Dekolty gwiazd aż po pupę
zdjęć: 5
kategoria: Gwiazdy
- Afganistan | Balcerowicz | Budżet | Chiny | Dopalacze | Drogi | Dyplomacja | Egipt | Emerytury | Finanse | Francja | Gospodarka | Hiszpania | Kaczyński | Katastrofa | Komisja | Komorowski | Kraj | MAK | OFE | Palikot | PiS | PJN | Podatki | Policja | Polityka | Polityka | Powódź | Praca | Premier | Prezydent | Rosja | Rząd | Sejm | SLD | Smoleńsk | Świat | Terroryzm | Tunezja | Turystyka | UE | Ukraina | USA | VAT | Warszawa | Wielka Brytania | WikiLeaks | Włochy | Wojna | Wybory | Zima |






































~kl2012-05-24 11:51
A ja mam nadzieję, że w Polsce doczekamy się możliwości legalnego usuwania ciąży. Podjęłam decyzję o usunięciu ciąży( trudno tu pisać dlaczego, bo za dużo się na tę okoliczność rozpisywać),pojechałam do Prenzlau, usunęłam ciążę( 6 tydz). Minął dopiero 2 miesiąc i nie żałuję podjętej decyzji. Dziękuję dr. Rudzińskiemu za pomoc, klinika i obsługa... u nas... takiej nie ma.I długo nie będzie.
~coco2012-04-18 23:09
słabo się robi od czytania (większości) komentarzy. żyjemy w kraju zakłamanych, upośledzonych umysłowo i emocjonalnie debili. kobieta wciaz jest tu traktowana jak rozplodowa maciora bez prawa do głosu i do decyzji, bez względu na to czy jest w stanie wychować dziecko w danym momencie, zapewnić mu byt, jedzenie, dach nad głową, swój czas i swoją miłość... łatwo jest operować takimi zwrotami jak "morderstwo" i "sumienie" osobom które tego dziecka nie będą nosić w brzuchu przez 9 miesięcy, a później wychowywać przez conajmniej 20 lat. czyli czyste sumienie ma zapewnić urodzenie niechcianego dziecka na którego wychowanie i edukacje nie mamy środków, nie czujemy się dostatecznie na to dojrzali? przecież to dla dziecka najgorsza kara - wychowywać się jako dziecko niechciane z nieszczęśliwymi rodzicami, a zazwyczaj z samą matką... brawa dla tych wszystkich którzy tu skandują o sumieniu! macie w głowie siano zamiast mózgu.. ja nie mam złudzeń że ten kraj normalny nie będzie i póki takie głosy są większością prawo w tym kraju też się nie zmieni niestety.
~syla2012-03-27 10:56
znalazlam sie w sytuacji bez wyjscia, musze podjac decyzje wlasnie o aborcji w niemczech... kto sie nie znalazl w takiej sytuacji niech sie nie wypowiada. cieszy mnie to ze jest to legalne w niemczech. ja tez sie zawsze zazekalam ze nigdy bym nie podjela decyzji o abocji. ale teraz jak jestem w bardzo trudnej sytuacji zrobie to bez wachania...
~iks2010-08-10 18:03
Zakaz aborcji służy kontrolowaniu kobiet.
~Maria2010-08-10 16:03
Bogu dzieki, ze nie znalazlam sie w takiej sytuacji, ale nie jestem pewna, czy moglabym urodzic i w milosci wychowac dziecko gwaltu.
~Archer2010-08-10 14:16
Mozna zripostowac, ze subkultura smierci (w postaci tych kreatur, ktore biora udzial lub chociazby sympatyzuja sie z tym zbiorowym mordem zwanym eufemistycznie "aborcja") tez ma sie niezle. Brawo !!
Moznaby telefonicznie poprosic Amerykanow aby wyslali do polski swoich marines do walki z Talibami z Czarnej Struktury. Ciekawe czy przyplyna.
~obsrywator2010-08-10 14:09
Najlepiej wprowadzić zakaz. I koniec.
I z błotem zmieszać tych wszystkich, którzy ośmielą się mieć inne zdanie...
Piep... Katoland...
Szkoda tylko, że Ci wszyscy "święci" nie zadadzą sobie pytania - a co w zamian?
Czemu w tym kraju nie ma rzeczowej dyskusji o edukacji seksualnej? Czemu wychowanie seksualne w szkołach to jawna kpina? Zresztą podobnie jak z religią i etyką.
Co z refundacją środków antykoncepcyjnych? Co z promocją świadomego macierzyństwa wsród młodzieży?
Tematu nie ma, bo przecież młodzież nie powinna się tym interesować...
Nie pochwalam aborcji, każda kobieta powinna rozsądzić to w swoim sumieniu.
Ale z drugiej strony ile zbędnych aborcji moznaby uniknąć żeby do tematu edukacji seksualnej i świadomego macierzyństwa w Katolandzie podchodzono jak należy.
Bez przyczyny nie ma skutku, głosy zdziwienia i oburzenia niewiele pomogą. Po prostu dla niektórych młodych kobiet i dziewczyn to jedyna "deska ratunku".
~ertyf2010-08-10 12:26
polski skansen obyczajowy trzyma się całkiem nieźle. Brawo !!
~Azis2010-08-10 12:20
nie każda kobieta nadaje się na cywilizowaną matkę, i powinna mieć prawo do cywilizowanego nie zostania takową!
~postkomuch2010-08-10 11:40
Tak długo, jak rządzą Polską talibowie z Czarnej Struktury, będzie obowiązywała katolicka obłuda.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!