• ~bambus
  2011-02-12 23:17
  Ktoś tych "anarchistów" i "frustratów" stworzył i zmusił do aktywności na forum, wcześniej takiego forum nie bylo. Widocznie ludzie mają dość.
 • ~bambus
  2011-02-12 23:53
  >>Ozywili sie najbardziej anarchiści z Opola. Psy szczekają a karawana jedzie dalej... opowiadacie o złodziejstwie, nieprawidłowściach tylko nikt nie potrafi niczego udowodnić, ani przedsatwić faktów, wstyd! Publicznie robicie sobie cyrk i ujadacie.<<

  Dowody i fakty to nie problem. Problemem jest totalitaryzm panujący w statystyce. Ludzie są bezsilni, więc znaleźli sobie przestrzeń wolności.
  A tak, publicznie, bo GUS to teraz i tak cyrk.
 • ~do -za_statystyką
  2011-02-12 23:09
  Opole się jeszcze nie obudziło, ale widzę, że obudzili się zwolennicy dyrekcji z Opola. No to zacznie się obrażanie i wyzwiska pod adresem przeciwników rządzących. Zresztą już się zaczęło "jesteś ograniczony", "grupa frustratów". No proszę jaka cudowna codzienność.
 • ~za_statystyka
  2011-02-12 22:50
  Ci funkcjonariusze, którzy na to zasługują cieszą się szacunkiem, tak jak
  np. prof. Witkowski. Samo bycie funkcjonariuszem jeszcze nie przysparza
  szacunku, trzeba być dobrym funkcjonariuszem i dobrym człowiekiem
 • ~za_statystyka
  2011-02-12 22:55
  jesteś tak ograniczony, że nawet nicka nie jesteś w stanie wymyśleć, tylko musisz kraść, o tym włąśnie pisałem
 • ~za_statystyką
  2011-02-12 22:37
  przedmiotem ochrony w przypadku przestępstwa z art. 226 § 1 kk jest przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie i poszanowanie11 instytucji państwowych i samorządowych. Ochrona wiąże się bezpośrednio z zapewnieniem poszanowania funkcjonariuszowi publicznemu wykonującemu obowiązki służbowe , a także z zapewnieniem nienaruszania czci
 • ~wadera
  2011-02-13 00:32
  >>przedmiotem ochrony w przypadku przestępstwa z art. 226 § 1 kk jest przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie i poszanowanie11 instytucji państwowych i samorządowych. Ochrona wiąże się bezpośrednio z zapewnieniem poszanowania funkcjonariuszowi publicznemu wykonującemu obowiązki służbowe , a także z zapewnieniem nienaruszania czci<<

  Skupmy się może najpierw na zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania,
  a później na czci, bo aktualnie czci nie brakuje, natomiast z funkcjonowaniem
  gorzej.
 • ~frontowe_łupy_czeresniaka
  2011-02-13 10:23
  Fakty sa w wystapieniu pokontrolnym. Kazdy widzi, ze wyplacone kwoty sa niewspolmiernie wysokie w stosunku do jakosci spisu i "koordynatorow". To wystarczy do oceny etycznej, nawet jesli prawnie bylo ok (cwaniakow nie brakuje). Sa inne fakty, wzmiankowane na forum, dot. mobingu i innych sprawek, ale upublicznienie szczegolow jest rownoznaczne z dekonspiracja i zwolnieniem. Poszczekamy sobie jeszcze, czy karawanie to przeszkadza? Jesli nie, to o co chodzi?
 • ~wyborcza biz
  2011-02-13 12:15
  Artykuł z portalu "Wyborcza.biz"
  "Ale może się trafić rolnik, który Cezarego Żaka nie lubi, a obcych do domu nie wpuszcza, i nie będzie wiedział, że po 1 września szykuje się w Polsce spis rolny. Dlatego prezes Głównego Urzędu Statystycznego prof. dr hab. Józef Oleński wysłał do rolników listy z informacją o spisie. Listy urzędowe, z godłem Polski i nadrukiem GUS. W zamyśle miał pewnie rolników zachęcić, by szczerze i otwarcie udzielali rachmistrzom informacji, a także uświadomić tym co młodszym, że mogą sami wypełnić formularz w internecie. Urzędowy list rolnikom się spodoba, wielu na pewno dowartościuje, może nawet zachowają go sobie na pamiątkę. Ja na pewno zachowam. Bo to świetny przykład, jak do rolników pisać nie należy.
  Oto pan prof. dr hab. Józef Oleński najpierw informuje, kiedy spis będzie przeprowadzony i dlaczego. Już przez ten pierwszy akapit trudno przebrnąć, tak drętwym językiem jest napisany. Ale dalej jest tylko gorzej: "Powszechny Spis Rolny otwiera nowy etap w rozwoju polskiej statystyki publicznej, jakim jest prowadzenie masowych badań statystycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych i efektywnych technologii informatycznych, jak elektroniczne rejestratory danych, telefon, czy internet, który umożliwi respondentom dokonanie samodzielnego spisania się".
  Przepraszam bardzo, ale czemu ma służyć to efektowne, ale jakże długie zdanie? Pomijam już takie kwiatki stylistyczne jak "umożliwienie dokonania samodzielnego spisania się", ale co to właściwie rolnika obchodzi, że statystyka będzie miała nowy etap w rozwoju?
 • ~wyborcza biz
  2011-02-13 12:22
  Artykuł "Rolniku, spisz się (lepiej niż Prezes GUS)" z sierpnia 2010 r.- ciąg dalszy
  "Ważne więc jest, by przekonać rolników do otwartości... Rolą prezesa GUS było przekonać mieszkańców wsi, by nie opowiadali rachmistrzom bzdur. I by, jeśli żyją z szarej strefy, a nie z rolnictwa, nie bali się do tego przyznać, bo żadne konsekwencje ich za to nie spotkają.
  Zamiast tego dowiedzieli się z listu, że prezes GUS jest też Generalnym Komisarzem Spisowym. Coś takiego?! Czytałeś to, Władziu? Ciekawe, czy bierze teraz dwie pensje, jako prezes i jako komisarz?
  Prezes i komisarz spisowy robi, co może, by przekonać rolników: "Tylko Państwa pomoc przy realizacji spisu, przekazanie wyczerpujących i rzetelnych informacji pozwoli na uzyskanie pełnej wiedzy o rolnictwie polskim i wykorzystanie jego wyników do planowania polityki rolnej naszego państwa oraz efektywnego zarządzania na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym. Leży to w interesie nas wszystkich, a zwłaszcza sprzyja rozwojowi polskiej wsi i polskiego rolnictwa".
  Minęło 20 lat z okładem, a poczułam się, jakbym czytała w "Trybunie Ludu" o "efektywnym zarządzaniu na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym". Część starszych rolników - jeśli dotrze do tego akapitu - pewnie też sobie powspomina czasy słusznie minione. Ale ich zaufanie od tego raczej nie wzrośnie."

  Źródło: Gazeta Wyborcza
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.