• ~Kotangens
    2011-06-04 18:37
    ...czyli tere-fere kuku strzela tangens z łuku !
  • ~za_statystyką
    2011-02-12 22:37
    przedmiotem ochrony w przypadku przestępstwa z art. 226 § 1 kk jest przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie i poszanowanie11 instytucji państwowych i samorządowych. Ochrona wiąże się bezpośrednio z zapewnieniem poszanowania funkcjonariuszowi publicznemu wykonującemu obowiązki służbowe , a także z zapewnieniem nienaruszania czci
  • ~wyborcza biz
    2011-02-13 12:22
    Artykuł "Rolniku, spisz się (lepiej niż Prezes GUS)" z sierpnia 2010 r.- ciąg dalszy
    "Ważne więc jest, by przekonać rolników do otwartości... Rolą prezesa GUS było przekonać mieszkańców wsi, by nie opowiadali rachmistrzom bzdur. I by, jeśli żyją z szarej strefy, a nie z rolnictwa, nie bali się do tego przyznać, bo żadne konsekwencje ich za to nie spotkają.
    Zamiast tego dowiedzieli się z listu, że prezes GUS jest też Generalnym Komisarzem Spisowym. Coś takiego?! Czytałeś to, Władziu? Ciekawe, czy bierze teraz dwie pensje, jako prezes i jako komisarz?
    Prezes i komisarz spisowy robi, co może, by przekonać rolników: "Tylko Państwa pomoc przy realizacji spisu, przekazanie wyczerpujących i rzetelnych informacji pozwoli na uzyskanie pełnej wiedzy o rolnictwie polskim i wykorzystanie jego wyników do planowania polityki rolnej naszego państwa oraz efektywnego zarządzania na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym. Leży to w interesie nas wszystkich, a zwłaszcza sprzyja rozwojowi polskiej wsi i polskiego rolnictwa".
    Minęło 20 lat z okładem, a poczułam się, jakbym czytała w "Trybunie Ludu" o "efektywnym zarządzaniu na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym". Część starszych rolników - jeśli dotrze do tego akapitu - pewnie też sobie powspomina czasy słusznie minione. Ale ich zaufanie od tego raczej nie wzrośnie."

    Źródło: Gazeta Wyborcza
  • ~wyborcza biz
    2011-02-13 12:15
    Artykuł z portalu "Wyborcza.biz"
    "Ale może się trafić rolnik, który Cezarego Żaka nie lubi, a obcych do domu nie wpuszcza, i nie będzie wiedział, że po 1 września szykuje się w Polsce spis rolny. Dlatego prezes Głównego Urzędu Statystycznego prof. dr hab. Józef Oleński wysłał do rolników listy z informacją o spisie. Listy urzędowe, z godłem Polski i nadrukiem GUS. W zamyśle miał pewnie rolników zachęcić, by szczerze i otwarcie udzielali rachmistrzom informacji, a także uświadomić tym co młodszym, że mogą sami wypełnić formularz w internecie. Urzędowy list rolnikom się spodoba, wielu na pewno dowartościuje, może nawet zachowają go sobie na pamiątkę. Ja na pewno zachowam. Bo to świetny przykład, jak do rolników pisać nie należy.
    Oto pan prof. dr hab. Józef Oleński najpierw informuje, kiedy spis będzie przeprowadzony i dlaczego. Już przez ten pierwszy akapit trudno przebrnąć, tak drętwym językiem jest napisany. Ale dalej jest tylko gorzej: "Powszechny Spis Rolny otwiera nowy etap w rozwoju polskiej statystyki publicznej, jakim jest prowadzenie masowych badań statystycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych i efektywnych technologii informatycznych, jak elektroniczne rejestratory danych, telefon, czy internet, który umożliwi respondentom dokonanie samodzielnego spisania się".
    Przepraszam bardzo, ale czemu ma służyć to efektowne, ale jakże długie zdanie? Pomijam już takie kwiatki stylistyczne jak "umożliwienie dokonania samodzielnego spisania się", ale co to właściwie rolnika obchodzi, że statystyka będzie miała nowy etap w rozwoju?
  • ~pracownik GUS
    2011-02-19 14:50
    Ja też uważam, że Józef Oleński wniósł wielki wkład w reformę polskiej statystyki i zasług w tym obszarze nikt juz mu nie odbierze.
  • ~Zatyłek
    2011-02-13 11:11
    Do "statystyka_front
    Dowody są choćby w postcie Sprawozdawcy, ale żeście się uaktywnili, żeby go zepchnąć na dół.
    I co ty w ogóle człowieku w nocy nie śpisz?
  • ~Statystyk pesymista
    2011-02-13 11:03
    Tydzień temu zaproponowałem na tym forum dyr. Lachowi, ze mogę się ujawnić, przyjść do niego i opowiedzieć o faktach - mobbingu, niszczeniu ludzi i innych nieprawidłowościach...itp, itd.
    Dyrektor zniknął z forum i propozycji spotkania się nie doczekałem... jak było do przewidzenia!
  • ~jakuza
    2011-02-13 10:43
    Konieczna bedzie czystka w celu likwidacji elementow anarchistycznych i wywrotowych. Zwolnić wszystkich z wyksztalceniem poniżej doktora.
  • ~frontowe_łupy_czeresniaka
    2011-02-13 10:23
    Fakty sa w wystapieniu pokontrolnym. Kazdy widzi, ze wyplacone kwoty sa niewspolmiernie wysokie w stosunku do jakosci spisu i "koordynatorow". To wystarczy do oceny etycznej, nawet jesli prawnie bylo ok (cwaniakow nie brakuje). Sa inne fakty, wzmiankowane na forum, dot. mobingu i innych sprawek, ale upublicznienie szczegolow jest rownoznaczne z dekonspiracja i zwolnieniem. Poszczekamy sobie jeszcze, czy karawanie to przeszkadza? Jesli nie, to o co chodzi?
  • ~wadera
    2011-02-13 00:32
    >>przedmiotem ochrony w przypadku przestępstwa z art. 226 § 1 kk jest przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie i poszanowanie11 instytucji państwowych i samorządowych. Ochrona wiąże się bezpośrednio z zapewnieniem poszanowania funkcjonariuszowi publicznemu wykonującemu obowiązki służbowe , a także z zapewnieniem nienaruszania czci<<

    Skupmy się może najpierw na zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania,
    a później na czci, bo aktualnie czci nie brakuje, natomiast z funkcjonowaniem
    gorzej.