• ~neutralny
    2011-09-01 15:00
    Kazda wojna jest straszna , te polskie albo tez z polskiego poparcia tez!!!
  • ~Genowefa patryjotka
    2011-09-01 15:16
    hej polacy na barykady a wlasciwie do ataku!!! Jarek zrobi porzadek z niemcami !!!
  • ~feliks
    2011-09-01 22:43
    Ja tu widzę zwyczajnych bandytów - Niemców którzy napadli na Polskę a nie jak zwykł mówić na wszystkich uroczystościach wnuk żółnierza wermachu zwany też kondonem, że to byli jacyś faszyści.
  • ~re: Bruno
    2011-09-01 22:24
    Szkoda bardzo, ze te Niemcy ( nie, nie faszystowskie- dzisiejsze Niemy)
    cie zywia utrzymuja! Bardzo szkoda! Pchaliscie sie na sile do tej z...ej EU!
    Slowianie do Renu nie doszli. Zyli na terenach nalezacych "kiedys" do NRD.
    Kiedys to byly tereny slaskie!)
    Do tej pory sa tam tablice dwujezykowe ( ktore na Slasku Opolskim czesto
    sa zdemolowane) .
  • ~Propaganda wprowadza w błąd
    2011-09-02 07:41
    TO NIEMCY WYCHODOWAŁY HITLERA TO NIEMCY NAPADŁY NA POLSKĘ,,, SOWIECI PRZY NIEMIECKIM BESTIALSTWIE TO PIKU7Ś

    Mimo wszystko to niemiecki wermacht przestrzegał prawa wojennego. Oczywiście cywile z bronią byli traktowani jak przestępcy,gdyż żołnierzami nie byli. Dlatego harcerze z bronią, kobiety z bronią i mężczyźni bez mundurów z bronią musieli się liczyć z konsekwencjami. Zapewne takie kroki aktów zbrojnych w stosunku do armii regularnej były aktem głupoty lub desperacji. Społeczeństwo przez przedwojenną propagandę było wprowadzane w błąd i nie wiedziało z kim ma do czynienie.
  • ~re ~Propaganda wprowadza w błąd
    2011-09-02 12:50
    Tzw. II Rzeczpospolita liczyła na wsparcie zbrojne swoich cywilnych obywateli nie informując ich iż nie chronią ich konwencje międzynarodowe. W ten sposób wprowadzało się ich błąd i narażało na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ale na wschodzie krew bratnia znaczy niewiele.
  • ~Jesienny
    2011-09-01 21:12
    TO NIEMCY WYCHODOWAŁY HITLERA TO NIEMCY NAPADŁY NA POLSKĘ,,, SOWIECI PRZY NIEMIECKIM BESTIALSTWIE TO PIKU7Ś
  • ~WisMar
    2011-09-02 11:16
    Do BRUNO

    Twoja inteligencja jest rowna temperaturom w Twoim otoczeniu, takwiec
    musisz troche wczesniej wstac zanim zaczniesz glos zabierac. W pisaniu
    obrazasz innych, bo siedzisz i myslisz , ze myslisz. Naucz sie troche
    kultury zanim z ludzmi zaczniesz rozmawiac. Na dworze tolerowano
    takich jak Ty, bo bylo sie z kogo smiac... Wytrzyj usta i mysl dalej zanim
    slowo zajmiesz. Takwiec wroc do kolejki i ustaw sie calkiem na koncu.
    Mozemy takze po niemiecku, angielsku i francusku pisac, jezyki obce
    nie sa Tobie obce, bo chyba Twoja intelektualna wiedza od tego pochodzi.
    Co Ty na to?
  • ~.........
    2011-09-01 22:12
    Jjanek z 15;08 --w mundurach byli po obu stronach, ale nie myl obrońców z napastnikami, którzy przyszli podpalic NASZ DOM POLSKĘ.
  • ~bruno
    2011-09-01 21:06
    do ~WisMar
    Pustaku Berlin i setki innych nazw miejscowości w Niemczech ma pochodzenie słowiańskie
    A całej reszcie psełdopolaków na pochybel bydłu
    Nie Niemcy nazistowskie lecz Niemcy.Zrzucanie winy na nazistów z Marsa jest łgarstwem