• ~PiS be with you
  (2012-03-21 14:25)
  POlska w rozkladzie... POdziekowac POdlemu Tuskowi i Gazowej Hani a tu macie jeszcze lepszy przyklad... trwa strajk na lotnisku w Warszawie, a lotnicy maja sprawdzac stan techniczny samolotow... tylko czekac na nastepna katastrofe...

  Trwa strajk inżynierów i mechaników lotniczych zatrudnionych w spółce LOT AMS. Władze spółki zapewniają, że pomimo strajku bezpieczeństwu pasażerów nic nie zagraża. W zastępstwie przeszkolonych pracowników technicznych przeglądy samolotów wykonują jednak… piloci. To kuriozalna sytuacja i zagrożenie dla życia pasażerów – twierdzą pracownicy LOT.

  Od niedzieli strajkują działacze Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego (ZZNPL). Chodzi o pracowników spółki LOT AMS, czyli bazy technicznej wydzielonej przed dwoma laty ze struktur PLL LOT. Pracownicy ci na co dzień zajmują się m.in. sprawdzaniem stanu technicznego samolotów. Strajkujący domagają się przywrócenia utraconych dodatkowych świadczeń finansowych, czyli ok. 2 tys. zł dla osoby, oraz skrócenia czasu pracy.

  W tej chwili pracownicy są zbyt obciążeni obowiązkami, a z powodu przemęczenia łatwo o błąd – przekonują związkowcy. Władze LOT AMS od początku strajku zapewniają, że ruch odbywać się będzie bez zakłóceń. Rzeczywiście samoloty latają. Ich stan techniczny badają… piloci. Specjalną instrukcję w tej sprawie wystosowały władze spółki. „W przypadku rozpoczęcia akcji protestacyjnej przez personel obsługi technicznej LOT AMS, polecam członkom załóg lotniczych wykonywanie kontroli przed każdym lotem z WAW (Warszawy – red.)” – czytamy w dokumencie.

  – To chora sytuacja. Władze spółki przed każdym lotem każą nam sprawdzać, czy samolot jest sprawny – nie kryje oburzenia jeden z doświadczonych pilotów PLL LOT. – Oczywiście, widoczną awarię możemy wykryć. Są jednak pewne elementy techniczne, które zbadać może jedynie mechanik. Nie wyobrażam sobie, żeby taka sytuacja potrwała dłużej – dodaje nasz rozmówca.

  Wydaje się więc, że kuriozalna sytuacja potrwa do końca strajku. Kiedy to będzie, zależy od rozmów między protestującymi a zarządem LOT AMS. Władze tej spółki w poniedziałek przekonywały, że akcja protestacyjna jest nielegalna. Wczoraj podjęły jednak rozmowy z protestującymi. Ci ostatni odmawiają komentarza. – Rozpoczęliśmy z zarządem LOT AMS rozmowy na temat naszych postulatów. Dla dobra sprawy, do czasu ich zakończenia, nie będziemy rozmawiali z przedstawicielami mediów – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Robert Skalski, przewodniczący ZZNPL.

  O sprawę zapytaliśmy rzecznika LOT Leszka Chorzewskiego. „Zarząd nie wydał takiej instrukcji. Szef Pionu Lotniczego zobowiązał jedynie załogi do robienia przeglądów przedstartowych zgodnie z instrukcją operacyjną, dokumentem zatwierdzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Przegląd taki polega na obejściu samolotu dokoła i stwierdzeniu, czy nie ma mechanicznych uszkodzeń, które mogą powstać np. poprzez zderzenie z pojazdem lotniskowym. Procedura sprawdzania samolotu przez załogi jest całkowicie w ich kompetencjach i jest zgodna z przepisami. Jest to standard stosowany na całym świecie i normalna czynność obsługowa” – czytamy w piśmie rzecznika LOT.
  Tak rzad dba o was POmatoly.
 • ~r46
  (2012-03-21 17:23)
  DZIŚ DZIEŃ GNIEWU ludzie mają wyjść na ulice żeby manifestować więc trzeba im utrudnić dojazd.
 • ~007
  (2012-03-21 16:23)
  O co chodzi matoły warszawskie, przecież rudu matoł powiedzial Polska w Budowie więc mord. w kubeł i po.pychać
  Gratuluję warszawiakom głupoty w doborze kadry w ratuszu. Jutro Bufetowa położy wam smalec, a wy będziecie go po.łykac mlaskając, że i tak dobrze bo przecież jak by IV RP to wam nawet polędwica była by nie do strawienia.
 • ~zwykly czlowiek
  (2012-03-21 16:26)
  rzadamy poszanowania prawa i prawdy. My ludzxie Solidarnosci nie damy sobie zamknac ust , gdzie jest tv Trwam na multipleksie . Prowadzcie badania Ofiar Smolenskich profesjonalnie . Stop dla cenzury dosyc tv Szczepanskiego, lub dworaka ze sluzby chrabbi-ego. Czy w PO to same niudaczniki np HGW, czy tuseh ktory spotyka sie z plastikowym p.
 • ~książe
  (2012-03-21 16:31)
  vivat peło. vivat bufetowa z normalnego w miarę miasta europejskiego bufetowa zrobiła bangladesz. młodzi wykształceni cieszcie sie
 • ~fduPO im
  (2012-03-21 16:54)
  mają tukowe lizydupy bufetową na urzędzie to mogą zapieprzać
  na piechotę, no i pies im mordę lizał !!!
 • ~WAW
  (2012-03-21 16:57)
  PRZYNAJMNIEJ COS ROBIA I BUDUJA, A TEN NIEUDOLNY LECH KACZYNSKI NIC TU NIE ZROBIL PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA SWOJEJ WARSZAWSKIEJ 'PREZYDENTURY'... A NIE PRZEPRASZAM, ZROBIL JEDNA RZECZ - ZAPASC W INWESTYCJACH...
 • ~niech nam żyje bufetowa
  (2012-03-21 17:02)
  gronkowiec walec PO warszawce POjechał !
  no to trzeba się leczyć, na nóżkach dla zdrowia PObiegać,
  no i cieszyć się szczęsciem na zielonej wyspie>
 • ~jajko na twardo
  (2012-03-21 17:15)
  ale oczywiście Hanka jest zadowolona
 • ~wawa
  (2012-03-21 17:45)
  @ WAW - masz rację, Lech Kaczyński nie dość że był beznadziejnym i amatorskim prezydentem Polski, to też zapisał się jako najgorszy prezydent Warszawy w jej dziejach (czego zresztą sam był świadomy i się z tego tłumaczył)
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.