• ~asd
    (2013-08-07 10:11)
    Dziwie im sie że do tego syfu przypłyneli pewnie dostali w zamian darmowe dziewczynki i hotele .
  • ~oldi
    (2013-08-03 15:19)
    Ożeu morze
  • ~Ewa P.
    (2013-08-03 14:36)
    Na litośc boską, kto to pisał? W całym Sczecinie nie znalazło się ani jednego dziennikarza, który potrafi odszukać podstawowe informacje o goszczących w porcie żaglowcach?
    S/y "Kruzensztern" nie jest zielony, tylko czarny z białym pasem na wysokości bulajów, ani niemiecki - bo to szkolna jednostka rosyjska stacjonująca w Rydze.

    Nie chce mi się sprawdzać pozostałych rewelacji, ale mogę podejrzewać, że cały powyższy materiał przypomina informację Radia Erewań o rozdawnictwie w Moskwie na Placu Czerwonym rowerów.

    Do poprawki!
  • ~realista 100%
    (2013-08-03 14:38)
    Prezydent szczecina zafundowal uczestnikom regat COWNIECIE sie do średniowicza i wpakowal MSZWE na Wałch CHrobrego do program robiąc za nasze pieniądze kampanie wyborczą dzięki temu kler mu się owdzięczy i będzie głosił ze jest najlepszy z ambon co się okazało bardzo skuteczne w poprzednich wyborach i skoligacony z klerem /brat ksiąc/ żądzi pod duktando kościoła
  • ~JaRu
    (2013-08-03 15:02)
    Trochę poknocili z informacjami , ale to i tak jedyny portal, który cokolwiek napisał-jak do tej pory!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2013-08-03 15:23)
    Lata temu na dwustolecie powstania Australii,odbyl sie zlot zaglowcow w Sydney.Bylem jednym z tych przekletych ,ktory nie mogl wrocic do ojczyzny.Stoje na nadbrzezu i fotografuje wspaniale zaglowce, w tym Dar Mlodziezy.Na statku na rufie rozpieto nakrycie i towarzystwo z dyplomacji polskiej goscilo swoich odpowiednikow australijskich.Serce moje sie sciskalo.Zaglowiec polski,no to fragment mojej Polski.Nawinal mnie sie pod reke inz.Puchalski zeglarz,tez emigrant mowie do niego ,ze mam marzenie stanac na tej ziemi polskiej.Zalatwil mnie to z jednym oficerem i moglem sobie po pokladzie z rodzina pospacerowac.Moje zdiecia wyszly perfekt ma niesamowita kolekcje,nasz zaglowiec jednak byl najslicznieszy wsrod wszystkich.Pamietajcie nie demolujcie siebie samych,bo pozniej skutki moga byc okrutne ,sam to doznalem na wlasnej skorze.Dla mnie Darlowko to najpiekniejszy zakatek swiata ,a mowia mi w radiu ,ze zyje w raju ,i to tez prawda.Ja jednak dusza jestem w Polsce,wredna sprawa z komuna i Solidarnoscia zdemolowala moje zycie i plany.Co prawda mam wszystko co potrzeba do zycia,wspanialy samochod ,dom itd.No i co z tego ?,dalej musze mowic w jezyku angielskim z sasiadami.Zaznaczam ,ze sasiadow mam wspanialych i dzieki Bogu przez 31 lat tak bylo.Jednak cos sie w duszy gra.Osmetnica tetmajerowska wielokrotnie mnie dreczyla kiedy po upadku komuny ,mieszkalem na urlopie kilka razy w pieknym zakatku Polski.Mam dwa miejsca kochane pierwsze Darlowko ,a drugie Zakopane, Cyrla.Emigracja jest tragedia ,i 31 lat temu sluchalem wypowiedzi K.Wojtyly na ten temat,i w tym przypadku mial racje,Szkoda ,ze nie poszedl on za Biblia,ale kazdy ma w tej juz kwestii wolnosc.Polska przypomina mi dzisiaj rozdarta sosne od uderzenia piorunem,takie imprezy nawet ze zlotem zaglowcow wprowadzaja jednak atmosfere pokoju.
  • ~jacek43
    (2013-08-03 20:28)
    Dwie komety zderzą się, Mój KRZYŻ pojawi się na czerwonym niebie Orędzie nr 106 z serii Ostrzeżenie. Niedziela, 5 czerwca 2011, godz.16.30 Moja droga, ukochana Córko, czas jest bliski. Ostrzeżenie jest teraz blisko. Z wielkim smutkiem muszę ci powiedzieć, że wiele dusz nie zwróciło uwagi na przekazy o Ostrzeżeniu. Moje Słowo trafia na głuche uszy. Dlaczego nie słuchają? Nie tylko daję im Mój Wielki Dar Miłosierdzia, gdy obleję Moimi Łaskami cały świat, ale również próbuję przygotować ich do tego Wydarzenia. Wiele milionów grzeszników ucieszy się, gdy pokazane im będzie Moje Wielkie Miłosierdzie. Inni nie będą mieli szansy, by uzyskać zbawienie w tym czasie, ponieważ umrą od wstrząsu. Moja córko, musisz zrobić wszystko, aby ostrzec świat, bo to Wielkie Wydarzenie będzie wstrząsem dla każdego. Będziecie widzieć wielkie znaki na niebie zanim OSTRZEŻENIE będzie miało miejsce. GWIAZDY kolidować będą z takim impetem, że człowiek mylnie oceni spektakl widziany na niebie, jako katastrofalny. Wynikiem zderzenia komet będzie wielkie czerwone niebo, a znak Mojego Krzyża stanie się widoczny dla wszystkich na całym świecie. Wielu będzie się bać, ale Ja mówię: radujcie się, bo po raz pierwszy w swoim życiu zobaczycie prawdziwie Boski Znak, oznaczający wspaniałą wiadomość dla grzeszników na całym świecie. Ujrzycie MÓJ KRZYŻ i będziecie wiedzieć, że Moje Wielkie Miłosierdzie dawane jest każdemu z was, Moich drogich Dzieci. Bo z tej głębokiej trwałej Miłości, którą zachowuję dla was, ​​umarłem dobrowolnie na krzyżu, aby was zbawić. Gdy zobaczycie krzyże na niebie podczas Ostrzeżenia, będziecie wiedzieć, że jest to znak Mojej Miłości do was. Módlcie się Moi ukochani wyznawcy, aby wasi bracia i siostry mogli się cieszyć, gdy także im pokazany zostanie Dowód Mojego Istnienia. Módlcie się, aby zaakceptowali, że jest to ich szansa rehabilitacji w Moich oczach; że ten Wielki Akt Miłosierdzia będzie ratować ich dusze, jeżeli pozwolą Mi sobie pomóc. Pokazane wam zostanie jak to jest – umrzeć w stanie grzechu śmiertelnego Ostrzeżenie będzie OCZYSZCZAJĄCYM doświadczeniem dla was wszystkich. Zwłaszcza dla tych w stanie grzechu ciężkiego może być w części nieprzyjemne, ponieważ po raz pierwszy pokazane zostanie wam, jakie to uczucie, kiedy Boże Światło znika z waszego życia. Wasze dusze poczują rezygnację odczuwaną przez tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego. Przez te nieszczęsne DUSZE, które dopuściły, aby już było za późno, żeby prosić Boga o przebaczenie za grzechy. Pamiętajcie, że to ważne, gdy pozwolę wam wszystkim poczuć tą pustkę duszy. Tylko wtedy możecie w końcu zrozumieć, że bez Bożego Światła w waszych duszach przestajecie odczuwać. Wasza dusza i ciało byłyby tylko pustymi naczyniami. Nawet grzesznicy czują Boże Światło, ponieważ jest Ono obecne w każdym z Jego Dzieci na ziemi. Ale kiedy umieracie w stanie grzechu ŚMIERTELNEGO, Światło to już nie istnieje. Przygotujcie się na to Wielkie Wydarzenie. Ratujcie wasze dusze, dopóki możecie. Bo jeśli tylko Boże Światło opuści was, wtedy ostatecznie uświadomicie sobie pustkę, jałowość i ciemność, które oferuje szatan, pełne bólu i przerażenia. Odnówcie wasze dusze. Cieszcie się teraz z Ostrzeżenia, które pozwoli wam uratować się i zbliżyć do Mojego Najświętszego Serca. Przyjmijcie Ostrzeżenie z zadowoleniem. Dany wam będzie przez Nie dowód Życia Wiecznego i zrozumienie, jak ono jest ważne. Wasz ukochany Zbawiciel Jezus Chrystus Król ludzkości
  • ~ewa koby
    (2013-08-03 22:51)
    sa automaty co zegluja jak del finki wlasoosc ewa koby na del bez 2l
  • ~Andi
    (2013-08-04 08:55)
    Kruzenstein jest ROSYJSKI a nie NIEMIECKI.
    Pozdrawiam
  • ~orzeł morski ...
    (2013-08-04 09:14)
    Ciekawy komentarz Australijczyka. Wiem o czym pisze byl w 2011 też w sierpniu w Victori Kanada. żaglowiec "Pallada" mimo iż pływa pod rosyjską banderą ma korzenie polskie. Budził podziw i respekt tak załogi jak i zwiedzających. Zbudowany w stoczni im.Lenina w Gdańsku. Jednak z Polski bardzo pięknie się prezentował. Historia się dziwnie potoczyła bo na statku były ikony prawosławne ... i Statua Gagarina. Pozdrowiienia dla wszystkich Polaków w Polsce na emigracji ... Szczęść Boże Wam i Ojczyźnie.

    p.s.

    wiącej o imprezie na stronie tallships.szczecin.eu