• ~bonzo
    2014-12-06 08:09
    Polska nazwa - ŁAPÓWKINO.
  • ~brawo,BRAVO,bravissimo!!!
    2014-12-05 22:52
    Nadszedł dzień triumfu tuskizmu-nowakizmu
    nad skompromitowanym doszczętnie
    kaczyzmem-macierewiczyzmem.
    Partia i rząd ludowy jeszcze raz otwierają oczy wszystkim tym,
    którzy zwiedzeni ordynarną propagandą podżegaczy
    wojennych spod znaku PiS dali się ponieść fali
    krytykanctwa i braku wiary w moc sprawczą Biura Politycznego.
    Pociąg Pendolino jak rakieta Jurija Gagarina przeciera szlaki
    modernizacyjne nie tylko w naszej eurosocjalistycznej ojczyźnie
    ale i w całej Europie kładąc kres epoce zabobonu i wstecznictwa.
    W chwili gdy faszystowskie bojówki
    Kaczyńskiego zbroją się do podpalenia młodej polskiej demokracji
    i zawłaszczają narodoweświęto 13 grudnia,
    kierownictwo Partii wraz z awangardą ludowego dziennikarstwa
    zdają relację ztego epokowego zwycięstwa
    woli naszych ukochanych przywódców.
    Towarzyszka Ewa Kopacz może być
    dumna z jakości przekazu kierowanego do społeczeństwa,
    które przecież w wielu aspektach nie
    dorosło jeszcze do przyjęcia tej wspaniałej informacji.

    Niech żyje Partia,
    niech żyje tow.Tusk,
    niech żyje Pendolino!
  • ~Wojciech J.
    2014-12-06 14:37
    railwayman - nie gadaj głupot facet. NEWAG i PESA robią tabor dla kolei podmiejskich, z którym ponoć są problemy, a mianowicie ta druga firma z taborem produkowanych dla Niemców.
    Śmieszy mnie twój login wskazujący iż ma się do czynienia z "mikolem" (miłośnikiem kolei) a właściwie zwykłym nieukiem, co nie sprawdzi w necie wiadomości przed napisaniem postu.
  • ~kajot551
    2014-12-05 23:44
    KIEDY PO-DPALAL BOLEK NA ZLECENIE KOMUNY TO BYLO OK. GDY NAROD SLUSZNIE WIDZI ZE ZOSTAL WYSTRYCHNIETY NA DUDKA TO ZARAZ ZAMACH GROZNY DLA JEDYNIE SLUSZNEJ I MADREJ INACZEJ MAFII PO
  • ~eedek
    2014-12-05 23:41
    Czekamy na pierwszy kurs z kibolami.
  • ~pindolino małych predkosci w cenie duzych prędkośc
    2014-12-06 09:49
    @vp
    Typowy POmatoł z ciebie.
    Jaki szkolony,siła dośrodkowa ,odsrodkowa prawa fizyki hahahaha
    A więc przyjmij do swej łepetynki matołku ,że dzisiejsza technologia pozwala niwelowac te prawa fizyki ,poprzez stabilizatory I tak przy 500km/h pociagi nie wylatuja z szyn i statki pasażewskie nie bujają na fali.
  • ~joe
    2014-12-06 08:17
    Im większy przekręt tym większa propaganda.
    Autostrady, budowa stadionów, fundusze emerytalne, świadectwa udziałowe, prywatyzacja,...pendolino tylko kasa do przekręcenia kosztem Polaków.
  • ~kaz
    2014-12-05 23:04
    Rzeczywisty czas przejazdu do Gdańska po dodaniu postoju na przystankach wyniesie około 3 godz. tak jak było za póżnego Gierka.
  • ~I po gazoporcie?
    2014-12-05 22:26
    Niemcy z Rosją rozbudują Nord Stream. To koniec marzeń o gazoporcie w Świnoujściu?
  • ~Wojciech J.
    2014-12-06 15:01
    Do Pisiorków - nie zadawajcie głupich pytań o PESA i NEWAG - bo na razie robią tabor podmiejski i sobie to uświadomcie. A w dodatku PESA ma problemy ze składami robionymi dla Niemców. Więc niech najpierw opanują sztukę produkcji taboru podmiejskiego i tramwajów a nie stawanie w konkury z ALSTOM-em, tym ALSTOM-em co robi francuskie TGV.
    I może 20 Pendolinom jakie kupiło PKP IC (a nie jakieś tam PO) dajcie legitymacje członkowskie partii Tuska jak Wam stają one w gardle.
    Bujanie - panowie redaktorzy, nie przyjmuję tego do wiadomości, bo sam muszę się o tym przekonać.
    Karol Trammer - czego się Pan spodziewał ? UFO ? Taką samą ciasnotę miałem w bezprzedziałowym wagonie Deutsche Bahn (DB) w składzie pociągu IC Berlin - Amsterdam, gdzie zaraz za Berlinem zanim wszyscy siedli było trochę zamieszania. Pan zapomniał o skrajni i jak szeroki może być pociąg ? I Pan mienisz się dziennikarzem transportowym ? Lampki - w tej materii polscy producenci niby dla Pana mieliby być gorszymi ? Ma Pan kompleksy ? Chyba wszyscy robią to mniej więcej to samo. Nie lubię narzekania, ale też nie popadam w zachwyt - ot dalekobieżny ezt większej prędkości i nic więcej.