• ~Leszek W.
    2015-01-13 18:42
    Drorzy Rodacy, jesli chcemy znaczyc w swiecie szanujmy siebie (w Polsce i poza Polska), Ojczyzne, nasza historie i korzenie. Nik na swiecie nie liczy sie z ludzmi co skacza sobie do gardel nawzajem, tacy ludzie sa postrzegani jako nie majacy szacunku do pozytywnych wartosci. Badzmy godni. Jesli Polska nie moze pomoc kilkuset naszym rodakom z Ukrainy to nie mamy o czym myslec zeby znaczyc cokolwiek w oczach innych narodow. Wiem cos o tym sam mieszkam od 20 lat w USA z rodzina. Wyjechalem gdy mialem 25 lat.
  • ~yamalo
    2015-01-13 20:14
    Do tych co negatywnie się wypowiadają- Cieszcie się i dajcie wikaremu na msze ,żę waszym dziadom i ojcom nie przyszło tam żyć.
    Ich dziadowie żyli kiedyś w Polsce, a ta zniknęła i potem już na tamte tereny nie wróciła.
    Minęło kilka pokoleń życia wśród Rosjan i Ukraińćów,
    nie wszyscy wyjechali po II swiatowej wojnie.
  • ~xenon
    2015-01-13 17:32
    Polskie służby jak zwykle znowu sie ośmieszyły - ciekawe, jakie nagrody za to dostaną?! Pozbierały w Donbasie wszystkich, którzy chcieli jechać do Polski i ich przywieźli. Większość tych rzekomych Polaków nie ma nic wspólnego z Polską, zarówno rodzice, jak i ich dzieci urodzili się na Ukrainie. Twierdzenie, że jestem Polakiem, bo mój dziadek był kiedyś w Polsce, jest żenujące. Na jakiej podstawie weryfikowano tych Polaków?! Czyżby powiedzieli - wsiadajcie kto chce, bo musimy parę samolotów z uchodźcami do Polski wysłać, nie ważne kto, byleby wszystkie miejsca były zajęte?!
  • ~barbar
    2015-01-14 00:02
    Cieszę się z tego, że przyjechali cali i zde\rowi, a buraki, które tego nie rozumieją wysyłam na pustynię negew.
  • ~Ambasada Prusakow
    2015-01-13 20:22
    Ta symboliczna garstka Polakow jaka powrocila do Macierzy to tyle co nic a juz wywolala jakies klopoty logistyczne i dala powod do zaprezentowania sie kilku Ministrom. Co innego jakby naraz do Polski zjechalo ze 178 000,- Polakow z Donbasu albo i 1 780 000,- z Donbasow i Kazachstanow oraz Syberyjskiej Oblastii i trzeba by kazdemu zapewnic 100% utrzymanie dla Sybirakow mieso niedzwiedza w menu ( niedzwiedzina jest bardzo smakowita suszona i daje duzo sily jak Niedzwiedziowi) , , opieke, nauke i wyplacac kieszonkowe a pozniej przydzielic mieszkania i prace aby sami mogli sie juz utrzymac w Ojczyznie.
  • ~OSTPREUSSEN.
    2015-01-13 20:32
    Przypominam, ze Niemcy , rozbite i zgruzowane po wojnie przyjely w kilka lat ok. 12,- milionow Wygnacow z obszarow zaanektowanych Niemcom i daly sobie rade choc ostatni Przesiedlency opuscili Oboz dla Przesiedlencow w Dachau ( na terenie KL Dachau) w 1971 roku za nim nie uzyskali odrebnych mieszkan poza Obozem. Do dzis od wielu dziesiecioleci Niemcy przyjmuja rok w rok po ok. 220 000 rosyjskich Niemcow z bylego ZSRR i po ok. 90 000,- Asylantow ze swiata a jak dochodzi do jakeijs ruchawki w innych krajach to i 200 000,- Asylantow i daja sobie rade, Kazdy jest zaopatrzony i powolutku sie asymiluje zaczynajac od ,, smakowania niemieckich wyrobow alkoholowych,, i kilebasek a jak sie juz zaadaptuje to i klonica Go nei wygonisz nazad.
  • ~gazeta lokalna
    2015-01-13 21:02
    Poprosimy uchodźców o komentarz po 6 miesiącach p.Kopacz również !!!
  • ~tow. PiSodajew
    2015-01-13 21:13
    Uwaga, dobre wiesci z Donbasu !

    Аэропорт Донецка полностью перешел под контроль армии ополчения Новороссии

    Jeżeli ktoś nie uczył sie jezyków w szkole to tłumaczę:

    Lotnisko w Doniecku całkowicie przeszło pod kontrole wojsk powstańców.
  • ~Andre L-P
    2015-01-13 21:32
    czuje ta wielka ulge i chwilowa radosc tych polskich przybyszy zycze im wszelkiej pomyslnosci w dalszej pomocy naszego panstwa w ich trudnym starcie na goscinnej polskiej ziemi. brawa dla Schetyny za plan i szybka przemyslana akcje pomocy rodakom ze wschodu
  • ~niewolnik fiskalny
    2015-01-13 21:44
    Kto pomoże polakom którzy za chlebem wyemigrowali.
    Ja niemam już sił na płacenie podatków na rolniköw görników i inne pomysły rządu.