• ~gag
    2015-02-03 08:15
    Wielki spych i zepchnąć dziadostwo do rowu
  • ~zxc
    2015-02-03 12:56
    Rolnicy narzekają, że dostają w skupach za mało.

    To nie mogą założyć spółek i sami wyrabiać gotowy towar lub rozprowadzać go na bazarach, gdzie ceny są znacznie wyższe?

    A ilu z tych rolników żyje głównie z pracy w warsztatach, biurach itp?

    Niestety póki PSL jest przy kazdej władzy to nic się nie zmieni
  • ~Rolnicza Solidarność
    2015-02-03 07:29
    Skandaliczna wypowiedź niesioła wczoraj w Polsacie.Widocznie niesioł miał coś wspólnego ze śmiercią Leppera.
    Po tej wypowiedzi prokuratura powinna się zająć Niesiołowskim
  • ~rolnik
    2015-02-03 09:13
    do reanimator.Tak się składa ,że skończyłem studia i doskonale wiem że utrudniamy życie innym ale co robią strajkujący lekarze górnicy nauczyciele dlaczego ich nikt nie miesza z błotem z tego powodu .A co do płacenia podatków ja jestem za w końcu było by wiadomo ile zarabia rolnik po obliczeniu kosztów produkcji.A co do tych ciągników trzeba za nie spłacać kredyty przez wiele lat.
  • ~egon
    2015-02-03 07:30
    Czy w tym kraju zapanuje kiedykolwiek praworządność. Czy nparwdę jesteśmy skazani tak jak w przeszłości na chciwych magnatów. Obecnie w roli magnatów obsadzone różnego rodzaju grupy zawodowe. Które w sposób systematyczny niszczą ten kraj. Każdy wyrywa kawałek tortu w imię polepszenia warunków sobie nie innym tylko sobie. Czy w tym kraju są służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Nikt nie ma prawa utrudniać innym funkcjonowania. A czy ktoś zdaje sobie sprawę że w obecnej sytuacji na świecie, te walczące środowsika mogą być inspirowane przez obce wywiady aby osłabić Polskę. Do jasnej cholery w tym kraju jest rząd czy go nie ma???
  • ~~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-02-03 10:12
    OD...CIE SIĘ OD KOPACZ ONA MA SWOICH MINISTRÓW DO TYCH SPRAW A TE ROLNICZE BRUDASY POWINNI PRACOWAĆ A NIE STRAJKOWAĆ TYLKO CHLEJĄ I NIE PRACUJĄ NAUCZENI ZA CZASÓW KOMUNY NIC NIE ROBIĆ I KASĘ MIEĆ
  • ~rolnik
    2015-02-03 09:28
    Ależ ja chce płacić podatki jak inni mieć ulgi na dzieci mieć prawo do urlopu płacić składki na ubezpieczenie adekwatne do dochodu tylko rząd boi się że nie wyrobi na opiekę społeczną bo wie ile zarabia rolnik
  • ~foton
    2015-02-03 09:29
    Cała prawda o rolnikach: Rolnik dostał 80% z UE na nowy ciągnik i maszyny, na resztę wziął kredyt z banku - jakieś 20 -50 tys. zł, które musi teraz spłacić, dostał zniżkę na ropę, zmniejszono mu ZUS. Wyjechał na pole nowym ciągnikiem, obsadził zbożem, potem je skosił, zawiózł do skupu lub dał świnkom jako pokarm. Uchował te świnki, sprzedał i dostał tyle, co zwrot kosztów chowu ( ponieważ cena spadła ponad 50% !!! ). Zarobek = 0 zł. Ma trójkę dzieci, żonę, opłaty [ prąd, podatki od gruntów ( stały podatek dochodowy niezależny od ceny produktów rolnych ) , ubezpieczenia itp. ], do tego jedzenie, książki i ubrania dla dzieci, i nie ma tego za co kupić. Ma nowy ciągnik, ale nie ma pieniędzy, bo za te świnki, czy zboże płacą mu tak mało, że na życie nie starcza, a sam ciągnik pieniędzy nie drukuje.
  • ~imil
    2015-02-03 08:01
    2% ludnosci USA zajmujaca sie rolnictwem wyzywia USA i exportuje zywnosc . W polsce 5 ha i troche dzierzawy to wieki rolnik !!! Oj oj mamy znile jaja ktore chca byc uwazane za extra klase .
    Rzad winien wzasc sie PO,PO PO powaznie do roboty aby pogonic to towarzystwo wzajemnej adoracji "Dude i innych to oni rozkradaja Polske"
  • ~bida galicyjska
    2015-02-03 08:09
    Rolnik na drodze a ja pomykam oziminami - wysram się jeszcze aby lepiej mu rosło. Dziki?- do związku łowieckiego i myśliwych = to ich działka w odszkodowaniach a nie PAŃSTWA. Dostaje rolnik dotacje unijne? - dostaje a JA nosem w dupę aż się dziurki zakleją. Mam płacić podatki na to ************ nierobów? Lokaut kopalni i oddać bonzom "s"olidarchatu za JEDNĄ złotówkę - niech zarabiają konkurując z węglem po 200 zeta od tony - ja ZA!!! Mam płacić podatki aby rolnik zlazł z drogi? - niczego sobie - szukają baranów??? Przestanę płacić podatki...i pocałujta w jajce wójta.