• ~Alleluja i do przodu
    2015-03-27 20:09
    Baobab (potezne drzewo} wsrod PALM WIELKANOCNYCH
  • ~Pajac
    2015-03-27 18:34
    Duda lub dudy grają w pałacu..,.
  • ~sami swoi
    2015-03-29 12:43
    Czyste balwochwalstwo z poganstwem.Nikt z was nie czyta Biblii a tutaj wszyscy "madrzy" nie majac bladego pojecia czego nauczal Jezus w ktorego,niby wierzycie.
  • ~Pan Kleks
    2015-03-29 07:23
    Przy tej okazji przypominam, że PALMY w transkrypcji Bula to PALEMY!!!

    Olśnił nas tą ortograficzną interpretacją znanego wszystkim Polakom słowa kilka lat temu, właśnie w Niedzielę Palmową!

    Mówi się, że WSI z chama nie wyplenisz, ale jeszcze trafniejsze okazuje się stwierdzenie, że żyd zawsze z językiem polskim będzie miał kłopoty!
    Nawet kiedy występuje publicznie jako "polski hrabia"!
    A może zwłaszcza wtedy?
  • ~WAW
    2015-03-28 16:20
    PRZYNAJMNIEJ NIE ROBI WIOCHY JAK KACZYNSKA, KTORA CZESALA PUBLICZNIE SWOJEGO MAMINSYNKA, POPRAWIALA MU KRAWACIK PRZED KAMERAMI I ZANOSILA KANAPECZKI W REKLAMOWCE Z TESCO DO SAMOLOTU...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-03-28 15:35
    Bydelko PISowskie pobekuje popierduje
    Otoczenie prezesa PIS, chetnie mówi dowolny idiotyzm i nawet sie przy tym nie zarumieni.
    W dodatku lze jak najete, ze wszystkie swe sily
    poswieca na prace dla dobra ojczyzny i dla naszego szczescia okradajac nas przy tym
    bezczelnie
    lokuja ukradzione setki milionow w banku w Luksemburgu !
  • ~prawdajest1
    2015-03-29 12:41
    W encyklopedii Britannica — edycja polska czytamy, że Wielkanoc to „najważniejsze święto chrześcijańskiego roku kościelnego, upamiętniające zmartwychwstanie Chrystusa”. Ale czy naprawdę jest to święto chrześcijańskie?
    NIE! Aby ustalić, czy jakieś znalezisko jest autentyczne, trzeba skrupulatnie się mu przyjrzeć. Podobnie chcąc ustalić, czy Wielkanoc jest świętem chrześcijańskim, musimy dokładnie się przyjrzeć związanym z nim szczegółom.
    Po pierwsze, Jezus nie polecił uczniom upamiętniać swojego zmartwychwstania, tylko swoją śmierć. Apostoł Paweł nazwał tę uroczystość „wieczerzą Pańską” (1 Koryntian 11:20; Łukasza 22:19, 20).
    Po drugie, sporo tradycji wielkanocnych ma niewiele wspólnego ze zmartwychwstaniem Jezusa. W Słowniku mitów i tradycji kultury Władysława Kopalińskiego można przeczytać: „Chrześcijaństwo wyparło szereg pogańskich świąt wiosennych, ale zachowało wiele zwyczajów świątecznych, nadając im odmienną symbolikę”. Na przykład o jajku i zającu, popularnych symbolach wielkanocnych, w dziele The Catholic Encyclopedia napisano: „Do świąt wielkanocnych przeniknęły liczne pogańskie zwyczaje obchodzone dla uczczenia powrotu wiosny. Jajko jest symbolem odradzania się życia wczesną wiosną. (...) Zając to symbol pogański, który zawsze był wyobrażeniem płodności”.
    Philippe Walter, znawca literatury średniowiecznej, wyjaśnił, jak takie zwyczaje weszły w skład obrzędów wielkanocnych. Napisał, że dążąc do „chrystianizacji pogańskich religii” łatwo było powiązać świętowanie „przejścia od zimowej śmierci do wiosennego życia” ze zmartwychwstaniem Jezusa. W ten sposób „chrześcijańskie obchody” włączono do pogańskiego kalendarza, co ułatwiło masowe nawracanie.
    Ten proces „chrystianizacji” nie nastąpił za życia apostołów, ponieważ ‛oddziaływali oni powstrzymująco’ na pogańskie wpływy (2 Tesaloniczan 2:7). Apostoł Paweł ostrzegł jednak, że po jego odejściu „powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów” (Dzieje 20:29, 30). A pod koniec I wieku n.e. apostoł Jan napisał, że pewne osoby już wprowadzają chrześcijan w błąd (1 Jana 2:18, 26). Takie tendencje utorowały drogę do przyswojenia pogańskich zwyczajów.
    Niektórzy mogą uważać, że przejęcie od pogan pewnych praktyk nie było niczym złym — miało przecież im pomóc lepiej zrozumieć znaczenie zmartwychwstania Jezusa. Ale Paweł nigdy by się z tym nie zgodził. Chociaż podróżując po cesarstwie rzymskim, stykał się z wieloma pogańskimi zwyczajami, nigdy nie zapożyczył żadnego z nich po to, by skuteczniej uczyć o Jezusie. Wręcz przeciwnie, ostrzegł chrześcijan: „Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością? ‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie — mówi Jehowa — i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’” (2 Koryntian 6:14, 17).
    ~Do jakich wniosków prowadzi analiza szczegółów związanych z obchodami Wielkanocy? Jasno wykazuje, że nie jest to święto chrześcijańskie!
  • ~rezerwa
    2015-03-29 09:36
    PALMA TO SYMBOL O ZNACZENIU RELIGIJNO HISTORYCZNYM I NIE MA NIC WSPOLNEGO Z RZADAMI BOLSZEWI.. A CO DOTYCZY PALMY W ZNACZENIU BOLSZEWI TO TRZEBA STWIERDZIC Z BULEM, ZE DAWNO IM ODBILA.
  • ~m
    2015-03-28 07:38
    co ta żydówka tam robi udaje katoliczke ,jak chce dac przyklad to niech zacznie od swoich dzieci
    Gazeta Finansowa jako pierwsze medium ujawniła powiązania biznesowe syna prezydenta Bronisława Komorowskiego ze spółką, której właścicielem jest człowiek WSI.

    Przypominaliśmy niedawno ten temat na portalu PolskaNiepodległa.pl.

    Teraz dziennik „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła szokujące nagranie na którym widać pewnego siebie i bezczelnego Tadeusza Komorowskiego, który przegania urzędników, chcących dokonać kontroli na terenie spółki w której syn prezydenta jest prokurentem.
  • ~Pal
    2015-03-27 18:33
    Wystawa"palem" wielkanocnych...