• ~mozgowa aborcja
  2016-09-18 19:13
  Wy lampucery nie musicie rozkladac nog przy kazdej nadazajacej sie okazji.
 • ~kissss
  2016-09-18 19:03
  W Niemczech, Szwajcarii są badania prenatalne. Obowiązkowe. Tam nie rodzą się chore dzieci. W tych krajach buduje się przedszkola, szkoły, a nie hospicja. A u nas Pisokatolicy postulują porody chorych dzieci, które umierają zaraz po porodzie, albo w męczarniach żyją kilka lat. Nie zastanawiają się nad tym co czują matki chorych nieuleczalnie dzieci. Nie myślą o tym co czują chore dzieci cierpiące jak zwierzęta. O eutanazji tak jak w Belgii, czy Holandii też nie chcą słyszeć. Zastanawiam się gdzie jest Polska. w Europie chyba nie. Wstyd.
 • ~a
  2016-09-18 19:33
  trzymam kciuki babeczki
 • ~ŁZA12
  2016-09-18 20:53
  Aborcja to morderstwo .Zabicie dziecka w łonie matki , czy zaraz po przyjściu na świat jest morderstwem . Nie ważne czy to dzieciątko ma 2cm , czy 52cm , to jest morderstwo. Tylko ci co nie maja sumienia , walczą o aborcję . Barbaro Nowacka o jakiej wolności kobiet ty mówisz ?? o jakiej pogardzie . Gardzić należy Barbarą Nowacką nawołującą do mordowania dzieci , gardzić należy tymi które idą za Barbarą Nowacką i domagają się mordowania dzieci . Bardzo proszę odbierzcie życie tym dzieciom nie w łonie , lecz zaraz po urodzeniu . Potraficie ?? Na pewno tak , bo wy nie macie sumienia . Żąden morderca nie ma sumienia.
 • ~średniowiecze
  2016-09-18 22:04
  proponowana przez Ordo Iuris ustawa 1. faktycznie zlikwiduje w Polsce dostęp do większości środków antykoncepcyjnych (na pewno do wkładek domacicznych i pigułek hormonalnych, które zostaną okrzyknięte "środkami wczesnozabójczymi"); 2. zlikwiduje badania prenatalne w Polsce (lekarz nie wykona żadnego badania, bo nawet jeśli ryzyko wywołania przy takim badaniu poronienia wynosi 1:10000, nie będzie ryzykował pójścia do pudła i końca kariery; 3. spowoduje śmierć wielu kobiet z ciążą pozamaciczną, której lekarze nie będą usuwać dopóki nie wystąpi u kobiety krwotok (bo dopiero wtedy będą w stanie udowodnić przed sądem, że życie kobiety było zagrożone); 4. zlikwiduje dostępność do procedury zapłodnienia in vitro, bo nawet jeśli wypadłby z tej ustawy paragraf zakazujący tworzenia zarodków poza organizmem, pozostaje kwestia odpowiedzialności lekarza za "zabójstwo dziecka poczętego" kiedy wszczepienie zarodka nie zakończy się urodzeniem dziecka. W takiej sytuacji specjaliści od in vitro wyniosą się z Polski. To uboczne skutki nowej ustawy, pozornie nakierowanej tylko na delegalizację około 1000 obecnie legalnych aborcji rocznie
 • ~Barney
  2016-09-19 09:06
  "W Polsce musi być normalnie, aby kobiety i mężczyźni chcieli mieć dzieci". A żeby było "normalnie" (zdaniem Nowackiej), musi być zalegalizowana aborcja, dzięki której dzieci będzie mniej. Gdzie sens, gdzie logika?
 • ~x
  2016-09-18 20:56
  15 procent młodych kobiet w Polsce (potencjalnych matek) choruje na endometriozę, powikłaniem w tej chorobie jest ciąża pozamaciczna. Wg nowej ustawy o pełnym zakazie aborcji, usuwanie ciąży pozamacicznej będzie niemożliwe. Czyli kobiety którym się ona zdarzy, umrą w koszmarnych męczarniach (zapalenie otrzewnej).
 • ~ala
  2016-09-18 18:28
  Ratujmy przed zagładą.
 • ~Selindra
  2016-09-18 22:11
  Oczywiście, najpierw idiotki rozkładają nogi, a potem nie umieją przyjąć tego konsekwencji! Czy ludzie są w stanie myśleć za pomocą mózgu, a nie narządów płciowych? Aborcja powinna być dozwolona jedynie w przypadkach, gdy kobieta została zgwałcona, gdy sama nie decydowała, komu, za przeproszeniem, dać ***** Gdy ludzie mówią, że zabieg należy się kobietom, u których przewiduje się narodzenie niezdrowego dziecka, mam wrażenie, że nie są ludźmi, tylko najprymitywniejszymi ze zwierząt. BO LEPIEJ ZABIĆ NIŻ SIĘ TAKIM DZIECKIEM ZAOPIEKOWAĆ. Może niech tacy od razu pozabijają wszystkich inwalidów oraz osoby kalekie, skoro myślą w taki sposób. Jest to myślenie typowe dla zwolenników nazizmu, ponieważ osobom, które deklarują się jako członkowie tej grupy, nie zależy jedynie na czystości rasowej w odniesieniu do swojego dziedzictwa, ale też na wyeliminowaniu ze swojego otoczenia osób niedołężnych. Kiedyś było głośno na temat przypadku, gdy podczas aborcji okazało się, że niedoszła ofiara miała szansę na przeżycie, więc jakże troskliwi lekarze zaczęli ratować to, co MIAŁO BYĆ MARTWE. HIPOKRYCI. Zdrowie kobiety jest zagrożone, powiedzą niektórzy i uznają to za argument za legalizacją aborcji. W takim przypadku nie można tego zabiegu nazwać aborcją, ponieważ zakichanym obowiązkiem lekarzy jest ratowanie życia takiej kobiety, które ewidentnie może być zagrożone. Nazywacie się ludźmi cywilizowanymi i popieracie aborcję z błahych powodów? Coś jest z wami nie tak, kretyni.
 • ~Franz Kafka
  2016-09-18 18:24
  "GŁODOMÓR" ----------------------------------------------------------------------------------- W ostatnich dziesiątkach lat zainteresowanie głodomorami bardzo osłabło. Podczas gdy dawniej urządzanie tego rodzaju przedstawień na własny rachunek dobrze się opłacało, teraz jest to zupełnie niemożliwe. Były inne czasy. Niegdyś głodomorem zajmowało się całe miasto; od jednego do drugiego dnia głodu wzrastało zaciekawienie, każdy pragnął zobaczyć głodomora przynajmniej raz dziennie, później pojawiali się abonenci, którzy przez cały dzień siedzieli przed małą, okratowaną klatką; pokazy odbywały się także w nocy, dla większego wrażenia przy świetle pochodni; w dni pogodne wynoszono klatkę na dwór i wtedy pokazywano głodomora zwłaszcza dzieciom; podczas gdy dla dorosłych był on często jedynie rozrywką, w której brali udział, ponieważ taka była moda, to dzieci pełne podziwu, z otwartymi ustami, dla pewności trzymając się za ręce, patrzyły, jak on, blady, w czarnym trykocie, z silnie wystającymi żebrami, gardząc nawet krzesłem, siedział na rozrzuconej słomie, czasem uprzejmie się kłaniając, z wymuszonym uśmiechem odpowiadał na pytania, wyciągał także ramię przez kraty, aby można było dotknąć jego chudości, lecz potem znowu całkiem zamykał się w sobie, nie troszczył się o nikogo, nie dbał nawet o tak ważne dla niego uderzenie zegara, który był jedynym meblem w klatce, tylko patrzył przed siebie z zamkniętymi prawie oczyma i od czasu do czasu upijał troszeczkę wody z maleńkiej flaszeczki, aby zwilżyć sobie wargi. ------------------------------------ (koniec części pierwszej)
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.