• ~hugo
    (2017-08-14 16:51)
    wielka tragedia , rozpacz rodziców ale harcerstwo jest związane z lasem i namiotami , śmierć może nas spotkać w podróży itp.pamiętam obóz z 1957 roku , polana osaczona skałami tylko jeden przesmyk , dróżka do niej , po intensywnych opadach woda podeszła pod prycze i sienniki zaczęły nasiąkać wodą komendant podjął decyzję o przeniesieniu obozu który przenieśliśmy na zewnątrz na zboczu i po rozbiciu obozu przestał padać deszcz
  • ~anna
    (2017-08-14 20:03)
    oczywiście wg naszych ZIELONYCH LUDZIKÓW-CZYTAJ TARGOWICZN-TO WINA PISU
  • ~tst
    (2017-08-14 18:10)
    To niech Szyszko sobie weźmie te drzewa i zostawi puszczę w spokoju.
  • ~leo
    (2017-08-14 23:57)
    I co na to "ekolodzy". Samo odrośnie, jak w PB ?
  • ~Ryszard
    (2017-08-14 22:38)
    Dlaczego do usuwania skutków trąby powietrznej w Suszku nie kieruje sie wojsk obrony terytorialnej? O ile się nie mylę to te właśnie wojska mają zadanie usuwania skutków katastrof żywiołowych. Za co żołnierze tej formacji dostają 500 zł?
  • ~Artikami
    (2017-08-15 07:30)
    To cud, że zginęły tylko dwie osoby. Komendant obozu był godzinę przed nieszczęściem w każdym namiocie i przypominał procedury ewakuacji. Jedną ze zmarłych dziewczynek niestety zamiast uciekać schowała się pod pryczą. Gdzie system ostrzegania? Trzeci stopień ostrzeżenia godzinę wcześniej POMORSKI IMIGW dla innego regionu. Dlaczego tak późno i nieskutecznie. Mam nadzieję, że w tym kierunku pójdzie śledztwo prokuratury. Komendant zachował się wzorowo i jest dla mnie bohaterem. Uratował wiele dzieciaków. Niestety dwie dziewczynki nie żyją.
  • ~kaska
    (2017-08-14 17:44)
    jaka szkoda ze cale pis nie bylo tam na obozie byloby po wszystkim
  • ~La Rva
    (2017-08-15 00:23)
    Głupota aż bucha z tego forum! Poza qqq cała reszta to fanfarolodzy! A gdzie były służby kryzysowe? Dlaczego nie ostrzeżono w porę odciętych od informacji obozowiczów. W końcu zarząd gminy wiedział ze taki obóz jest, i gdzie jest.
  • ~KRAuuuul!
    (2017-08-15 12:42)
    a ja siem pytom gdzie byli krul i krulowa Wolski, gdzie byl JP2 itp, itd????
  • ~don
    (2017-08-15 16:38)
    No to na rękę.Szyszce. On chce i tak wyciąć wszystkie drzewa. Bozia pomogla!