• ~slazak
    (2017-08-27 04:37)
    nie rozumiem, co jest pieknego w zabawie w wojne?
  • ~Athel von Loren
    (2017-08-26 21:19)
    "Mława atakuje" to zwrot, z którym spotykam się teraz coraz częściej w mowie potocznej. Słyszę go wówczas, kiedy na dworcu kolejowym rozchełstany tłum faluje przy budkach z piwem, kiedy po ziemi walają się papiery, przemieszane z wszelkiego rodzaju nieczystościami, kiedy naciera bełkot i zaduch. "Mława atakuje", gdy informatorka, siedząca w okienku informacji, patrzy na pytających rybim okiem, żuje cukierek lub kawałek kiełbasy i nie zwraca uwagi na to, co się do niej mówi. "Mława atakuje", gdy stado kupujących rzuca się nagle na stoisko z jakimiś towarami, przepycha się, tłoczy, kłóci, tratuje, niszczy. (Krzysztof Teodor Toeplitz). ... :)
  • ~Swinton
    (2017-08-26 21:11)
    Zdradzę tajemnicę - Polacy przegrali.
  • ~Autor dosc znany
    (2017-08-27 05:18)
    Najwiekszym widowiskiem Europy bylaby migracja zarobkowa Niemcow, Anglikow, Szwedow, Holendrow DO POLSKI, ale poniewaz cos mi sie pochrzanilo, to niech mi ktos powie ile ta glupkowata zabawa kosztowala i czy nie lepiej byloby przeznaczyc te pieniazki na sluzbe zdrowia ?
  • ~AvL
    (2017-08-26 21:17)
    Mlawa atakuje :)
  • ~Stodola w Jedwabnem
    (2017-08-27 09:09)
    moze w przyszlym roku uda sie wygrac. A tak nawiasem to tylko w Polsce takie spektakle sa. Kto tym sie zachwyca wogole?
  • ~ree
    (2017-08-27 02:19)
    to klasyczny przykład połączenia bohaterstwa polskiego żołnierza z brakiem kompetencji naczelnego dowództwa - to była ewidentnie wina Piłsudskiego, tzw. koncepcja partyjnego dowództwa, za które zapłaciliśmy niewyobrażalną cenę, i mimo tego jeszcze stawiamy pomniki
  • ~Janoss
    (2017-08-27 17:02)
    Rekonstrukcja bitwy to rzecz chwalebna, ale łączy się z koszmarnym, wielogodzinnym zatorem na ważnej trasie E-7. Już raz się nadziałem, i wczoraj uznawszy, że przecież bitwa była na początku września, niestety pojechałem znowu. Przez 1,5 godziny przejechałem 3 kilometry. Groza...
  • ~eles1949
    (2017-08-27 14:18)
    Żałosne ! Mnie wystarczą ćwiczenia na poligonie pod Żaganiem (na Karlikach) w składzie mojego pułku czołgów z użyciem ostrej amunicji - ale to były lata 70 XX w. Straszne, ale chłoptasiom z XXI w. śni się wojenka . . .
  • ~Ps
    (2017-08-27 18:20)
    Chyba tylko w Polsce robi się rokonstrukcje przegranych bitew! To jest chore! Może by tak coś co udało się nam wygrać (poza Grunwaldem)? Tylko właśnie co? Militarnie to raczej mało rzeczy nam wyszło. Przeważnie kończyło się laniem w d..psko. Za to mamy możliwości stawiania pomników poległym bohaterom, jak chyba nikt w europie.