Prof. Andrzej Kunert: Katyń był największym kłamstwem Europy XX wieku

| Aktualizacja:

Katyń był największym kłamstwem Europy XX wieku - uważa profesor Andrzej Kunert, gość radiowej "Jedynki". "Katyń w niesłychanie wyrazisty sposób pokazuje, że niestety, można w imię wielkich interesów poświęcać prawdę" - dodał sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

wróć do artykułu
 • ~sklave
  (2015-04-03 10:17)
  Katyń jakiż to był symbol, jaka to była świętość dla narodu, dla mnie. Co dziś z tego symbolu - świętości pozostało? Jeszcze nie tak dawno setki tysięcy ba miliony pamięć ofiar jednego i drugiego Katynia czciło. Ilu dziś pozostało? Ilu będzie za lat parę? Kiedyś za mówienie prawdy o Katyniu byłem szykanowany. Dziś na słowo Katyń ataków furii dostaję. Tak, tak panowie Komorowski, Macierewicz, Kaczyński, Tusk, kardynale Dziwisz to dzięki wam. I nie dziw się kardynale że sami starcy tak z przyzwyczajenia przychodzą na te marsze.
  Więcej na sklave.galeria
 • ~Chrystianizacja Polaków trwa
  (2015-04-03 09:42)
  Nie chrzań profesorze. Największym kłamstwem od ponad 2 tys. lat jest zmartwychwstanie po śmierci. Wierzą w nie nie tylko katolicy. Starożytni też. I w imię tej bujdy Polska płaci 15 mld zł na utrzymanie czarnej mafii. A oddano im wiele miliardów PLN majątku narodowego. Coś o świętym biznesie obłudnej czarnej mafii cicho sza. Katyń to epizod w historii polsko-rosyjskiej. A skoro była to tajemnica Poliszynela - to na czym ma to największe kłamstwo polegać? Rośnie nowe kłamstwo - święty J.P.II - gość bez skazy. Na tym jadzie KC EPiskopat i np. oszust T. Rydzyk i jego otumaniony lud.
 • ~mister wygnany
  (2015-04-04 06:50)
  POLSKIE WLADZE CZERWONE TEŻ TO UKRYWALY PZPR TERAZ SLD , ZA MOWIENIE O KATYNIU ROZSTRZELIWANO LUB TORTURY W WIEZIENIACH .
  NA FORACH DUZO SOWIETÓW SEPERATYSTOW.
 • ~pol anka
  (2015-04-03 16:20)
  ludziska wczoraj wieczorem profesor doczytał się o zatajeniu przez Brytyjczyków informacji o Katyniu i po przeżytym szoku jest pod opieką psychologów policyjnych. Panie psorze Pan usiądzie, bo to co powiem może Pana zwalić z nóg -- o zbrodni wiedzieli wszyscy, chłopaki z Rządu Londyńskiego,, Amerykanie, Anglicy, Niemcy, Rosjanie, tylko Wy historycy przez te lata do 1989 roku nic nie wiedzieliście, animrumru
 • ~EWA
  (2015-04-04 08:19)
  otumanieni to my bylismy przez caly swiat - ja z domu AK-owcow i moje siostry wiedzialysmy od dziecka co to sowieci i brytyjczycy, amerykanie, Niemcy i jak ginela prawie cala inteligencja Polska po i przed II-wojna swiatowa.Co to Katyn, Ostaszkowo, Syberia itd, itd
  Jest to zblizone do ludobojstwa jakie trwa dzisiaj tylko, ze kolej na Muzulmanow i w wiekszych wymiarach - nie na narodowsc Polska!!!

  a potem bedziecie pytac wy pseudo historycy
  a kto to Muzulmanie - i ze tego tez nie bylo! swiaat nie wynalazl mianowicie zadnego sposobu na reperacje korupcji i zwyrodnienia!!! swiat nadal morduje ludzi i udaje, ze nic sie nie dzieje - potem wynajduje powody, wytlumaczenia swoich niecywilizowanych zachowan! - bo przeciez my silniejsi to dawaj gdziej musimy zarobic i poprawic gospodarki - no to u innych zuzyc bron - inaczej bezuzyteczna - prosze bardzo!!!
  pelni jadu mordujemy innych - ale dzisiaj! i wymyslamy bajki aby ktokolwiek chcial chwycic za bron i w imie boga, a moze i koloru skory mordowal za was politycy bez wstydu!!! Wesolych Swiat - jesli mozecie wogole miec i czuc radosc!!!
 • ~WSKAZÓWKI I WYTYCZNE
  (2015-04-04 08:24)
  NA DOWÓD TEGO ŻE P.R.L. BYŁ KOMUNIZM BO ZAWSZE OBCHODZONO ROCZNICĘ REWOLUCJI PAŻDZIERNIKOWEJ . WYSTAWY SKLEPOWE DEKOROWANO NA CZERWONO I TAM BYŁ PORTRET TOWARZYSZA LENINA. A WAŻNIEJSI SEKRETARZE JECHALI DO MOSKWY PO WSKAZÓWKI I WYTYCZNE
 • ~Mirfa
  (2015-04-03 20:48)
  Tak to wygladało przez półwieku...
 • ~ja
  (2015-04-03 22:02)
  Dla równowagi, obóz w Oświęcimiu wyzwoli Ukraińcy, a Polacy na Wołyniu wymordowali się sami (5 do 10 razy więcej niż w Katyniu). Z 6 mln. zamordowanych podczas II WŚ Polaków ponad 90% to zasługa Niemców, reszta to Ukraińcy i Rosjanie.
 • ~PL
  (2015-04-05 09:08)
  Wołyń jest największym kłamstwem Polski XXI wieku - uważa większość Polaków. Wołyń w niesłychanie wyrazisty sposób pokazuje, że niestety, można w imię brudnych interesów poświęcać prawdę.
 • ~slowianka
  (2015-04-04 15:43)
  25- lat obrocone i obdarte Polskie spoleczenstwo z godnosci dumy a dla was pogarda.
 • ~hanka
  (2015-04-04 15:41)
  co powiedza mlode pokolenia o "naukowcach " z IPN,zastanow sie profesorze...
 • ~~Re~Chrisianizacja Polakow trwa
  (2015-04-04 17:09)
  No i glupkow takich jak ty tez wychodzi wiecej.
 • ~niekłam
  (2015-04-04 22:26)
  1 Wołyń = 10 x Katyń
 • ~wacuś
  (2015-04-11 07:01)
  Kunercie, profesorze od siedmiu boleści, wiesz co to jest Wołyń i rzezie ukraińskie Wiesz. Ale nie powiesz, bo chwalić banderowców teraz jest poprawnością. "Profesorze"?
 • Akcja ratunkowa w Szczyrku

  Szczegóły tragedii w Szczyrku: Gdyby nie odwołali treningu, Szymon tego wieczoru byłby na nartach

 • Tymoteusz Szydło

  Ks. Szydło wydał oświadczenie. "Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana"

 • Władimir Putin

  Putin: Zabity w Berlinie był bandytą. "To niedopuszczalne, by obce służby dokonywały zabójstw w Niemczech"

Zobacz więcej