Światowy Kongres Żydów zgłasza pretensje do "złotego pociągu"

Kolejka do "złotego pociągu". Nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów.

wróć do artykułu
  • ~GeoInżynier
    (2015-08-31 19:29)
    Trwa dezinformacja w mediach! Nie dajcie się zwieść. Najpierw media ogłosiły że znaleziono pociąg a teraz wycofują się z tego. Niech każdy domyśli się czemu.
    Pociąg istnieje na 100%! I zaraz otrzymacie na to dowody. Brałem udział w badaniu miejsca zakopanego pociągu i robiłem zdjęcia przestrzeni pod ziemią specjalistyczną kamerą z oświetleniem przez otwór w ziemi. Co się uwidoczniło na kamerze jest niepodważalnym dowodem że pod ziemią z całą pewnością znajduje się niemiecki Panzerzug z okresu II wojny światowej!
    Pociąg znajduje się w zupełnie innym miejscu niż podawały media i internet. Dlatego nikt nie wie, że prace nad odkopaniem trwają i będą trwały w ukryciu przed ciekawskimi!
    Niestety z wiadomych względów, nie mogę podać lokalizacji gdzie pociąg się znajduje.
    Natomiast zdjęcia w oryginalnych plikach z kamery można pobrać stąd: http://goo.gl/Ngn86T
    Nadal nie widać co w nim się znajduje!
    Pozdrawiam. My mamy nadzieje że będzie to coś bardzo cennego!
  • ~KLJ15
    (2015-08-28 22:54)
    TAM JEST TO , CO ZAGRABIONE ZOSTAŁO POLSCE .

    Ani Rosjanie , ani pazerne Żydki nic nie dostaniecie.!!!
    ŁAPY PRECZ OD TEGO CO ZOSTAŁO ZRABOWANE NAM POLAKOM !!!
  • ~pp
    (2015-08-28 22:37)
    No tak, można się było spodziewać :)
  • ~ajax
    (2015-08-28 22:39)
    Światowy Kongres Żydów podobno zamierza zrezygnować z roszczeń w ramach rekompensaty Polsce za zbrodnie dokonywane przez Żydów na Polakach po II Wojnie Światowej - patrz. Izaak Fleischfarb ,Luna Brystygierowa i inni.
  • ~Interpretatorka
    (2015-08-28 22:50)
    Jeżeli ktoś udowodni, że dany przedmiot był jego własnością, a raczej jego przodków (udowodni, a nie tylko stwierdzi, że u dziadka widział zdjęcie), to niezależnie kto to jest, czy jest to instytucja, np. muzeum czy osoba fizyczna i w jakim kraju dzisiaj mieszka, powinien dostać tą rzecz z powrotem. A jeżeli rzeczywiście jest tam złoto banku rzeszy, to powinno ono pozostać w Polsce w ramach reparacji wojennych, których Niemcy nigdy nam nie zapłacili.
  • ~slowianka
    (2015-08-28 22:54)
    Ha ha ha ha ha ... Polska byla ofiara 2 wojny a tu Rosjanie , Zydzi i pieron wie kto jeszcze . Jak ten pociag jest zaminowany to lepiej niech wybuchnie. Bo nas zbrojnie napadna.
  • ~bez umiaru
    (2015-08-28 23:22)
    jak to Naród Wybrany - wszystko mu się należy ... od Wzgórz Golan, przez kamienice i polskie lasy państwowe aż po złoty pociąg
  • ~pazerne głupki
    (2015-08-28 23:02)
    Dostaniecie wielkiego wała .
  • ~jak
    (2015-08-28 22:36)
    Obrzydliwe...
  • ~robroy
    (2015-08-28 22:52)
    najlepszy jest koniec o DB ;-))
  • ~Musi, to na Rusi?
    (2015-08-28 23:13)
    Według Michaiła Joffe, jeśli mienie znajdujące się w wagonach zostało wywiezione z terenów sowieckich, to powinno wrócić do Rosji.



    Z tego co pamiętam, to polityka ZSRR i obecnego spadkobiercy Rosji była i jest taka , że przedmioty zabytkowe zrabowane innym narodom, a znalezione w transportach hitlerowców i magazynach uważano za należące do Trzeciej Rzeszy. Przedmioty te podlegały konfiskacie w całości na rzecz państwa ZSRR. Natomiast prawdą jest,że nie odnaleziono jeszcze "Bursztynowej Komnaty".
  • ~Paul
    (2015-08-29 23:48)
    Dlaczego nikt nie wspomina o tym, że ukryty dobytek pochodzi nie tylko z depozytów bankowych, które w nikłej części uczciwie zdobyła ludność III Rzeszy i to nie koniecznie Niemcy. I wcale nie sugeruje, że nie było Niemców uczciwych. Oczywiście, że byli. Jest maj 1945 roku, Niemcy sukcesywnie przegrywają wojnę, którą sami wywołali. I są również w głębokimi kryzysie finansowym bo wojna dużo kosztuje, a tu nagle można uczciwie odłożyć pieniążki na pociąg pancerny i załadować go złotem i wszystkim co ma wartość, no i żeby się mu nic nie stało to chowa się go w tunelu górniczym na lepsze czasy. Jakoś nikt nie wspomina, że dobytek ten prawie w całości pochodzi z niemieckiego hitlerowskiego rozboju, morderstwa, kradzieży i obozowej kaźni. Kradzione dzieła sztuki, złoto przetapiane z wyrywanych zębów, obrączki ślubne z odciętych palców, kolczyki z rozerwanych dziecięcych uszu, wisiorki z krzyżykami i gwiazdami Dawida i może też inne symbole religijne, zdejmowane z trupów i ledwo żyjących więźniów. Pociąg wjeżdża do tajnie zbudowanego tunelu przez więźniów, którym na zawsze zamyka się usta kulką w głowę i którzy razem ze złotym pociągiem spoczywają teraz we wspólnym grobowcu – świeć Panie nad Ich Duszami, bo wszystko ma być w tajemnicy. A po latach przyjeżdża Niemiec, który usłyszał na łożu śmierci od swojego dziadka lub pradziadka gdzie ten pociąg jest i jeszcze dostał od niego mapę z lokalizacją. I dziadzio przestrzega wnuka, żeby sam nie odkopywał wejścia bo dziadzio z kumplami z SS dobrze je zaminował porcelanowymi bombami. Najlepiej, żeby zrobili to młodzi polscy saperzy, a za wszystko zapłacą polscy podatnicy, a dla Ciebie wnusiu będzie 10 % , kupisz sobie za to mały Land w Ober czy Niederschlesien, a może jakiś las ci za pół darmo Polacy sprzedadzą, a i o robotników się nie martw, Polska to ładny, duży i biedny kraj, będziesz miał spokojne życie, dziadzio o to zadbał. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, sam zmam wielu Niemców i wiem, że ten naród ma naprawdę wspaniałych synów i córki, ludzi prawych, którzy uczciwie budują swój kraj i swoje rodziny, przepraszam za ewentualny nietakt, ale taka jest właśnie prawda o złotym pociągu. Mówią, że pieniądz nie śmierdzi, ale w tym przypadku i jemu podobnym nie powinno się nawet dyskutować o 10 % znaleźnego i nie powinno być mowy o jakichkolwiek roszczeniach przez osoby prywatne czy obce państwa, to po prostu jest nietaktowne. Przez szacunek dla całej tragedii jaką była ta nieszczęsna wojna cały dobytek, który da się spieniężyć Polska powinna przeznaczyć na pomoc bezdomnym, sierocińce, domy opieki, hospicja, a to co nie można sprzedać powinno trafić do muzeum, a złodziei , oszustów i aferzystów powinni surowo karać. Pozdrawiam.
  • ~Yu
    (2015-08-29 00:25)
    To tylko pokazuje do jakiego stanu polscy politycy doprowadzili wartość naszego kraju i narodu wszyscy uważają nas za frajerów których można wykorzystywać na lewo i prawo.
  • ~Marek
    (2015-08-28 23:11)
    Zara mnie kur... strzeli, ani centa, jak tam coś jest to nasze, ani centa, czołgami i wojskiem ogrodzić, f 16 postawić a żydom ani centa.
  • ~Żydzi chcą wyłudzić odszkodowania
    (2015-08-29 03:54)
    żydzi (wyznanie) wymordowani w Polsce byli polskimi obywatelami - Izrael powstał dopiero w 1948 r. Według polskiego prawa - majątki Polaków, którzy nie pozostawili po sobie krewnych i spadkobierców przechodzą na własność skarbu państwa.
  • ~mela
    (2015-08-29 00:12)
    Jeszcze nie wiadomo czy tam coś jest a już mamy chętnych do zawartości! Doobre!
  • ~Żyd kuśnierz dzieli skórę na niedźwiedziu!
    (2015-08-29 01:53)
    Mielismy niestety sytuacje taka, ze przez ostatnie 800 lat Zydzi w Polsce co prawda mieszkali, ale ciagle domagali sie specjalnych praw GOSCI, zamiast mozliwie szybko sie zasymilowac!

    ~~

    Kazdy przyzna, ze cierpliwosc gospodarzy byla dosc dlugo, a może raczej - za długo, wystawiana na ciezkie proby, zwlaszcza w tych okresach (na przyklad pod zaborami czy pod okupacja niemiecka), kiedy Polacy niestety sami nie mogli sie czuc gospodarzami na swojej ziemi i przeżywali swoje wlasne narodowe tragedie, nieszczescia i stresy i nie bardzo bylo im w glowie troskliwe i zyczliwe zajmowanie sie GOSCMI, a goscie nawet w tych trudnych okresach wciaz przejawiali tendencje raczej odsrodkowe, chcieli nadal z praw goscinnosci w pelni korzystac, zamiast stowarzyszac sie z gospodarzami w nieszczesciu i budowac lepsza juz wspolna przyszlosc, ktora miala kiedys nadejsc!
    A niekiedy nawet korzystali z nadarzajacych sie okazji, zeby wyrugowac gospodarzy z ojcowizny i uczynic ich zycie jeszcze bardziej nieznosnym!
    Dochodzilo do tego - jak na przyklad w Lodzi w XIXw. - ze GOSCIE zaczynali sie panoszyc ponad miare i wyraznie naduzywali praw goscinnosci na tyle, ze cierpliwosc gospodarzy ulegala w koncu wyczerpaniu!
    Z tego wszystkiego dzisiaj, nawet po wszystkich nieszczesciach, jakie wspolnie przezylismy pod okupacja niemiecka - GOSCIE - zamiast wyciągnąc jakieś logiczne wnioski i się wreszcie opamiętac - serwuja nam "w podzięce" wredna i wroga propagande w rodzaju rozpowszechnianych oszczerstw o "polskich obozach koncentracyjnych", a kiedy Polacy w ciezkim znoju odbudowywali zniszczony wojna kraj - GOSCIE pod brytyjskim protektoratem zakladali swoje panstwo i wcale sie nie kwapili, zeby pomagac tym, z ktorych goscinnosci przez 800 lat korzystali!
    O mrocznej i ponurej stronie obecnosci wtedy pewnej liczby GOSCI w naszym kraju i o "wdziecznosci", jaka nam wowczas okazywali, nie ma sie co rozwodzic!
    A teraz zglaszaja sie po swoj rzekomo pozostawiony w naszych przechowalniach dworcowych dobytek i nawet produkuja jakies kwity, ktore maja na celu udokumentowanie, ze my mielismy obowiazek tego ich dobytku pilnowac i utrzymywac w nalezytym stanie???
    Niepomni tego, ze przez te dworce przejezdzali ku miejscom naszej wspolnej przeciez zaglady w niemieckich pociagach, wszelkie "przechowalnie bagazu" na wszystkich stacjach byly w rekach Niemcow, a wszelkie kwity byly w jezyku niemieckim, podobnie zreszta jak nazwy stacji!
    To jest jakis absurd!
    Czas wreszcie otrzezwiec, zaczac normalnie myslec i mowic o tym wszystkim, bo generowanie wiecznych pretensji podtrzyma tlacy sie jeszcze tu i owdzie zar zadawnionych zalow, urazow i niecheci i moze doprowadzic do wybuchu plomienia nienawisci!
    Radzilbym ostroznie z ta siekierka Eugeniuszu - jak spiewal zespol "Pink Floyd"!!!

    ...
  • ~Beta
    (2015-08-29 08:43)
    Ja mam tylko nadzieję, że polski rząd rozsądnie podejdzie do sprawy. Nawet gdyby znajdowały się w pociągu kosztowności, to właścicielem tego jest Polska. W czasie 6 lat panującej wojny wywieźli bądź zniszczyli wszystko co miało wartość. Nikt nie spłacił nam tej straty, pomordowano niewinnych ludzi, wyniszczono inteligencję, ograbiono nasz kraj do reszty. Teraz uzurpują sobie prawo do zawartości pociągu. Proponuję przesłać im miny, które ewentualnie zabezpieczają pociąg, to właśnie ich jest ich własnością.
  • ~Hajj Bermilla
    (2015-08-29 05:38)
    "Starsi bracia w wierze" wyciagaja chciwe lapska po ... wlasnie, po co? Mam nadzieje, ze pociag zawiera znakomity produkt IG Farben "Zyklon B". Oddajmy go parchom z instrukcja uzywania.
  • ~normalny pracujący do emerytury
    (2015-08-28 23:32)
    Oby w tym pociagu był tylko Cyklon B i nic więcej!!!
    Inaczej bedzie wielkie ajwaj na cały swiat!!!
    MOże być tak e Polska dopłaci do tej inwestycji bez żadnych zysków!!!
  • Sanna Marin

    Najmłodsza premier świata, wychowana przez parę jednopłciową. Kim jest Sanna Marin?

  • Miejsce zbrodni w Ząbkowicach Śląskich

    18-latek ujawnił, dlaczego zamordował rodziców i brata. Trafił na trzy miesiące do aresztu [WIDEO]

  • Kamil Zaradkiewicz

    Zaradkiewicz chce listy sędziów SN powołanych w PRL. Gersdorf odpowiada

Zobacz więcej