Naziści zamiast Niemców. Oświęcim zamiast Auschwitz. Afera z podręcznikiem do historii

Oświęcim zamiast Auschwitz, naziści zamiast Niemców, lakonicznie o Armii Krajowej, za to dwie strony o pałacu Stalina. Kombatanci domagają się do Ministerstwa Edukacji Narodowej wycofania podręcznika do historii XX wieku dla liceów i techników.

wróć do artykułu
  • ~słowianin
    (2015-10-07 00:35)
    A w następnym wydaniu tego podręcznika przeczytamy, że terroryści z AK i NSZ napadali bestialsko na pokojowe siły wermachtu i ss
  • ~Ambasada Prusakow
    (2015-10-06 15:04)
    Gdyby nie Nazisci to Niemcy nie wybraliby pana Hitlera do Parlamentu a wiec nie byloby tej epoki jaka zgotowali Niemcom wlasnie NAZISCI i stad poprawnie co do logikii i faktow nalezy mowic Nazisci co rozumiemy jako 84 miliony Niemcow plus Austriacy plus symaptycy Nazistow z wielu krajow swiata w tym Anglii i USA, ZSRR czyli ponad 250,- milionow Ludzi minus Ci Niemcy , ktorzy byli przeciw ideologii nazsistowskiej i panu Hitlerowi a wiec nie wszyscy Niemcy co nie pozwala na stawianie znaku rownosci pomiedzy Niemcy a Nazisci tak jak nie ma uzasadnienia stawianie znaku rownosci pomiedzy Polacy a Komunisci w okresie 1945-1989 gdyz nawet 87% Czlonkow PZPR byla przeciwko komunizmowi a sluzyla dla czerwonej holoty dla spokoju i kariery a nawet pan Prezydent Kwasniewski bedac aparattczikiem KC PZPR byl tylko za na nawet przeciw czerwonej zarazie bo jej nienawidzil z calego serca i gardzil ta zaraza cierpiac bedac zobowiazany jej sluzyc za co ma uzasadniony tytul prawny do jakiegos wiecej milionowego odszkodowania za te cierpienia. Nazisci to tak jak i Komunisci byli na calym swiecie ale nie bylo tak, zeby jakais caly narod byl komunistami choc mogl byc krajem komunistycznym,, cala genbom,, ale odnosi sie to do ustroju i stosunkow spolecznych, ekonomicznych ale nie do przekonan 100% jego mieszkancow.
  • ~Polak Mały
    (2015-10-06 12:41)
    Kto "to" napisał? Kto "to" zatwierdził??? Draństwo za państwowe pieniądze!!!
  • ~czytelnik
    (2015-10-06 12:36)
    Krotko przed przegraniem polskich wyborow parlamentarnych PO - niejako rzutem na tasme - przeprasza za to, ze sklada sie z Polakow i przyznaje sie do polskiej malosci i do ogromu polskich win. Sczegolnie ten fragment z opisem palacu Stalina wskazuje na polityczne uzaleznienie PO od Rosji. Poprawiona wersja podrecznika - jeszcze przed wyborami - zapewne usunie ten prostalinowski fragment i zastapi go bardziej wywazonym opisem udzialu Polakow w wymordowaniu polskich Zydow.
  • ~Drzazga 101
    (2015-10-06 12:35)
    >>>TARANTULA z 9.34
    O Matko, masz kupę racji w tym ustępie, też uważam, że całą winę za stan polskiej oświaty ponoszą ministerki-idiotki, począwszy od p. Łybackiej, która wprowadziła Kartę Ucznia, poprzez p. Hall, która do kanonu wiedzy o życiu wprowadziła szmatławą historyjkę o pingwinach-pedałkach poprzez kolejne, wywodzące się z Parodii Platformerskiej. I ta permanentna REFORMA, zmierzająca ku temu, żeby najtrudniejszym testem na maturach było zadanie: "Pokoloruj drwala". Tylko KTO zamiast nich - Pisiory, kuervas, z chorym na ambicję Jarkowyczem ?!
    Hej !-
  • ~edward
    (2015-10-06 11:46)
    Dlaczego nie podaje się do publicznej wiadomości kto, z imienia i nazwiska opracowuje takie podręczniki i kto dopuszcza do szkół takie podręczniki. Czyżby to były jakieś resortowe dzieci wzorujące się na podręcznikach, które pisali za komuny ich rodzice ???
  • ~mk
    (2015-10-06 11:26)
    TO SKANDAL
  • ~hala
    (2015-10-06 11:04)
    No właśnie. Polacy pragną aby używać niemieckich nazw miast w Polsce ?. To ciekawe zjawisko.
  • ~Wiesio 13 bicz na POmatołki
    (2015-10-06 10:38)
    Od razu widać że Platforma rządząca Polską tak naprawdę służy interesom nie Polski, tylko Niemiec.
  • ~no
    (2015-10-06 10:28)
    Niemcy najechały na Polskę. Niemieccy zbrodniarze dopuścili się ludobójstwa na narodzie polskim. Masowa eksterminacja narodów Świata odbywała się w obozach koncentracyjnych nadzorowanych przez Niemców.
  • ~olo
    (2015-10-06 10:07)
    oczywiscie na emigracje udali sie tez
    nicnierobiacy mysliciele, skarbnicy idei,
    mysli polskiej i czekali,kiedy moga wrocic
    i rzucic te skarby przed lud, te rozmowy
    o Dmowskim, czy byl dobry, czy lepszy,
    i tak zniszczyli Polske...
  • ~Tarantula
    (2015-10-06 09:34)
    Jeszcze jeden jaskrawy dowód na antynarodową (służalczą - ale wobec kogo,
    to juz niech okresli nowy rząd polski po wyborach) politykę rządów "warszawskich"
    w ostatnich latach. Te kolejne "ministerki" edukacji, cała zgraja idiotek, doprowadziła
    do tego, że "my" sami się niszczymy, jestesmy bardziej antypolscy niż Izrael i Rosja.
    Patriotyzm został wykreslony z programów szkolnych.
  • ~olo
    (2015-10-06 09:05)
    powinna byc prawda zrozumiala,
    ze po zajeciu Polski przez nazistow/Niemcow
    nie bylo zajecia/pracy dla polskich lotnikow,
    tylko wiezienie, wiec udali sie na emigracje
    i tam pracowali w swoim zawodzie w RAF,
    podobnie polscy naukowcy, matematycy, fizycy,
    znalezli tam prace i dokonali szeregu odkryc,
    min innymi kody Enigmy/to w Polsce zaczeli/,
    itp.
  • ~olo
    (2015-10-06 08:49)
    a tak naprawde, to Adolf byl szefem
    narodowo-socjalistycznej partii robotnikow !!!
    powiedzmy,ze szefem zwiazkow zawodowych,
    slodziaki milusie,he,he
  • ~starszy pan
    (2015-10-06 08:49)
    Ja dla odmiany pamiętam czasy gdy używaliśmy słowa Auschwitz byliśmy karani do relegowania ze szkoły średniej włącznie. Niestabilene to społeczeństwo polskie ,może by tak zamknąć rachunek "krzywd" i zacząć żyć na pełnym oddechu a nie na przydechu ?
  • ~olo
    (2015-10-06 08:39)
    i zamiast uczyc o nazwiskach
    i pomnikach do czczenia
    lepiej uczyc o mechanizmach..
    bo to ma sens praktyczny,
    a skladanie kwiatow pod pomnikiem ?
    ot, banal emeryta
  • ~Europa
    (2015-10-06 08:35)
    Gdyby taka firma straciła kontrakt na podręczniki to inne w przyszłości 2 razy by się zastanowiły na pisaniem historii na nowo.
  • ~olo
    (2015-10-06 08:34)
    w czym problem ? w chorych glowach ?
    to byl Auschwitz, bo panstwo bylo niemieckie,
    i nazwy byly niemieckie i jezyk niemiecki,
    i obozy niemieckie i urzedy niemieckie,
    a nazisci ? bo to byli nazisci, narodowcy
    znaczy sie, licza sie tylko swoi, swoj narod,
    cos wam nie pasi ? chorzy mitomani ?
  • ~WWR
    (2015-10-06 08:21)
    W uzupełnieniu do tego "podręcznika" zapewne pojawi się informacja o polskich obozach zagłady. Bo naziści już są. Również zapewne słowo wstępne do "podręcznika" napisze GroSS.
  • ~Robnad
    (2015-10-06 08:20)
    jaka afera?
    przecież Niemcy spłaciwszy Żydów mogą pisać historię na nowo.
    dodając zaś całe zastępy "własnych" antypolskich "autorytetów" związanych z resortowymi szczujniami?
    widocznie kołchoźnikom w to graj. z racji POchodzenia.

Może zainteresować Cię też:

  • W całej Polsce przy każdym Wydziale Ruchu Drogowego Policji zostanie powołana specjalna grupa "SPEED"

    Policja stworzy w całej Polsce specgrupy SPEED do usidlenia kierowców. A tak wyglądają ich NOWE nieoznakowane radiowozy

  • Franki szwajcarskie

    Zmiana prawa bankowego to odpowiednik afery z "lub czasopisma"? Wystarczy trzymać się umowy [OPINIA]

  • Marcin Meller

    Meller: Jak wkurzę świat "niepisowski", to piszą mi "ty debilu". A ci z drugiej - "będziesz wisiał"

Zobacz więcej