Prokuratorzy IPN w domu Wojciecha Jaruzelskiego. Weszli w asyście policji

29 lut 16 21:09 | aktualizacja 21 lis 19 05:55
Wojciech Jaruzelski / Agencja Gazeta / Fot. Wojciech Druszcz Agencja Gazeta

W poniedziałek wieczorem prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej opuścili warszawski dom gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wcześniej przez kilka godzin trwało tam przeszukanie w asyście policji. IPN zapowiedział, że po zakończeniu czynności wyda komunikat w tej sprawie.

IPN poinformował w wydanym komunikacie, że "w domu należącym do wdowy po Wojciechu Jaruzelskim w Warszawie trwają czynności podjęte przez prokuratorów IPN". Po ich zakończeniu ma zostać wydany komunikat.

To jest konsekwentne wypełnianie nowej misji IPN-u, który chce się stać czymś w rodzaju policji historycznej, która będzie chodziła po domach byłych dygnitarzy PRL i w sposób dowolny zabierała stamtąd materiały - skomentował na antenie TVN24 Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej".

16 lutego pracownicy Instytut Pamięci Narodowej przeszukali dom wdowy po Czesławie Kiszczaku. Znaleziono w nim między innymi teczki tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek", którym miałby być Lech Wałęsa. Były prezydent zapewnia, że na nikogo nigdy nie donosił.

Przejdź do galerii

IPN opublikował nowe materiały z domu Kiszczaka. ZDJĘCIA DOKUMENTÓW

Powiązane

Popularne