Prezydent Duda: Inaugurujemy odbudowę Pałacu Saskiego

Chciałbym, by odbudowa Pałacu Saskiego, którą dziś inaugurujemy, była symbolem nawiązania do procesu odbudowy Polski 100 lat temu oraz by była widomym znakiem Polski, która wzrasta - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

wróć do artykułu
  • ~Lusia
    (2018-12-12 08:45)
    Po co komu ten palac. Ile pochlonie miliardow . Nie stac Was na podwyzke rent ,emerytur czy glodowych pensji a palac chcecie budowac. Co za durnota !! 😡😡😡😡
  • ~Szeregowy
    (2018-12-05 06:21)
    Postaw się i zastaw sie. Panie Duda pałac saski to nie Zamek Królewski za którego odbudowę chwała panu E,Gierkowi.
  • ~frant
    (2018-12-04 22:56)
    Teren Placu PiS po chamsku odebrał Miastu. Jeżeli chodzi o Pałac Saski, brałem udział w próbie jego odbudowy przez NBP, pod koniec lat 90-tych ub. wieku. Analiza techniczno-archeologiczna wykazała olbrzymie trudności realizacyjne w trakcie budowy. Ówczesny preliminarz kosztów określono na 300 mln PLN. Poza tym zwrócono uwagę na b.ograniczone możliwości umieszczenia tam ważnych instytucji państwowych, w tym tych gdzie musi być zapewnione bezwzględne bezpieczeństwo obiektu i ochrona tajnych danych i informacji. Wg mnie może tam powstać obiekt jedynie w rodzaju muzeum lub o podobnych parametrach.
  • ~napewno tak
    (2018-12-01 08:43)
    powinien sie nie odzywac tylko trzymac dlugopis w rece zeby zawsze pisal i tak go pogonimy
  • ~któś
    (2018-11-26 23:11)
    Jak prezesunio każe, to adrian się chyci za łopatę i będzie szuflował. Albo zostanie przodownikiem pracy. O Nowej to Hucie piosenka. 20 tysięcy cegieł podczas jednej dniówki. A co.
  • ~viola da gamba
    (2018-11-26 14:05)
    Nie zapomnijcie zaprosić pana Jarosława na pierwszy wykop . Na Mierzei wykazał się talentem łopatologa więc nie będzie obciachu . Postawcie też taki biało czerwony kołek bo nie będzie wiedział co robić ?
  • ~utopista
    (2018-11-26 11:15)
    Odbudować na tym Placu zbór św. Aleksandra Newskiego to może i Rosja coś dołoży i z biletów szybko się zwróci inwestycja. Tylko PiS to by nie jeden kościół przejął a nie wybudował czy odbudował oni od geszeftów są. Po to bankierzy byli premierami lub ministrami finansów ...
  • ~Z PISU
    (2018-11-23 11:30)
    BOGATY KRAJ A TAKA BIEDA.
  • ~Zu Verglass
    (2018-11-22 18:01)
    A w środku będzie mauzoleum Lechnina
  • ~Wrra
    (2018-11-22 15:39)
    No to czekamy na ten pałac Panie prezydencie.Doczekamy się?myślę że na św .Nigdy.
  • ~Awatar
    (2018-11-19 18:18)
    Żadne mauzoleum dla prezydenta Kaczyńskiego. Na Placu Piłsudskiego jest dość miejsca na p i r a m i d ę.
  • ~??????
    (2018-11-18 22:12)
    Pałac pałacem a co z konusowymi figurami?
  • ~male sprostowanie
    (2018-11-18 21:14)
    Ale prosze nie jako muzeum Kaczynskiego.
  • ~Atak misia
    (2018-11-17 12:55)
    A helikoptery kupili? Ha? Nikt ci tyle nie da co PiS obieca :p
  • ~Warszawiak
    (2018-11-16 13:20)
    -POlszewiki by były chętne zbudowania PAŁAC-- MUZEUM od układu LIBENTRONP - MŁOTOŁOW a na cokole MIERKIELOW -PUTYNOW
  • ~merkel
    (2018-11-16 10:54)
    Patrząc na zdjęcia pałacu, ten masywny, prostokąt o podklejanych zdobieniach, nie mający wiele wspólnego z wielkimi dziełami baroku, to wydaje mi się, że nie warto go odbudowywać.
  • ~quest
    (2018-11-14 22:59)
    Pałac powinien być w całości zrekonstruowany na koszt bandytów którzy go zniszczyli i strona Polska powinna wystąpić z takim roszczeniem , nie propozycją tylko słusznym roszczeniem za ten akt bandytyzmu ich ojców i ich matek.
  • ~staszek
    (2018-11-14 19:05)
    Myślę ,że Pałac zostanie poświęcony dwóm Polakom najważniejszych w historii najnowszej Polski czyli JP2 i Lechowi Wałęsie
  • ~Skuba
    (2018-11-13 18:34)
    A czy ta Duda, skoro ma miliard do wydania, nie mogłaby odbudować jakiego polskiego pałacu zamiast saskiego?
  • ~kaloo
    (2018-11-13 09:05)
    Ciekawe skąd wezmie pieniądze skoro koszty budowy Fortu Trump już wzrosły o 73% wg kosztorysu.Może więc doczekamy się "wreszcie" osławionego podatku od deszczu.Ot mówisz i masz..

Może zainteresować Cię też:

  • Adam Andruszkiewicz

    Adam Andruszkiewicz: Będę chciał zablokować powrót Tuska [WYWIAD]

  • Mazda 3

    Nowa Mazda 3 już w Polsce. Cena? Na co mogą liczyć kierowcy? Koncern odkrywa karty

  • Protest w Budapeszcie

    Zamieszki w Budapeszcie. Ranni policjanci, użyto gazu łzawiącego. Opozycja zapowiada kolejny protest

Zobacz więcej