Prezydent Duda: Inaugurujemy odbudowę Pałacu Saskiego

Chciałbym, by odbudowa Pałacu Saskiego, którą dziś inaugurujemy, była symbolem nawiązania do procesu odbudowy Polski 100 lat temu oraz by była widomym znakiem Polski, która wzrasta - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

wróć do artykułu
  • ~77
    (2018-11-06 12:57)
    Ok, ale potem przedłożyć rachunek Niemcom !!! I w ten sposób odbudować wszystko, a potem ponownie wyliczyć straty i zwrócić się do Niemców o zapłatę ! Nie da się bezkarnie mordować ludzi i niszczyć ich dorobek, Niemcy Europa to nie Afryka, a Polska nie wasza kolonia.
  • ~Bastard
    (2018-11-06 19:28)
    Niektorym sie w glowach poprzewracalao!!! Brakuje na szpitale, zlobki, przedszkola. Smog zima dookola. A ten palac bedzie budowal. Elektrownie atomowe lepiej postawcie zanim nas gornicy do rujny doprowadza! Zobaczycie ceny towarow i uslug po podwyrzce pradu to wam sie odechce PiSu na cale zycie!
  • ~Elka
    (2018-11-07 07:06)
    Dzieki Bogu nie nastepny pomnik Lecha!
  • ~a nt
    (2018-11-07 10:52)
    Kto powinien odbudować pałac ????? TEN KTO GO ZNISZCZYŁ!!
  • ~vonter
    (2018-11-07 11:28)
    Warszawa paskudnieje z roku na rok przybywa architektonicznch koszmarow, prxynaajmniej ten rejon starego miasta i krakowskiego przedmiescia swiadczy o tradycji i stolecznosci tego miasta, odbudowanie PS jest danie Warszawie odrobiny architektury w morzu tektury i ubanistycznego chaosu
  • ~Kayak
    (2018-11-08 00:04)
    Ciekawe co prezydent ma do tego skoro teren należy do miasta...
  • ~najpierw bierę potem oddaję ? w PiSie ?
    (2018-11-08 07:07)
    Po co następny DKOK na kasę, PIS ma kasę, tp sami milionerzy. Można to sfinansować z kasy wywiezionej przez PIS do Luksemburga
  • ~Polak i to nie głupi
    (2018-11-08 08:52)
    No trzeba się z 200 baniek jakoś wytłumaczyć suwerenowi. Tym bardziej że od wczoraj organizują marsz państwowy i kolejne kilka dużych baniek pewno na to"przeznaczą". Swoja drogą ciekawe jak można zorganizować marsz państwowy w 3 dni.... Górnicy , Pielęgniarki , Ratownicy , Kolejarze , Policjanci , Wojskowi miejcie się na baczności bo jakoś frekwencję trzeba będzie zapewnić , wszak to tylko były 3 dni na przygotowanie się.
  • ~Zgaga
    (2018-11-08 15:37)
    200 mln zlotych zostanie przeznaczonych na odbudowe Palacu Saskiego i palacu Bruhla. PiS w tym wypadku zasluguje na pochwale i oklaski. Ale tylko w tym jednym.
  • ~bogatemu wolno
    (2018-11-08 17:40)
    Odbudowany... Ale po co?
  • ~Franz Mauer
    (2018-11-08 18:43)
    No tak, ale w jakiej formie zostanie odbudowany? Polistopadowy pałac to były po prostu dwie kamienice połączone kolumnadą. Żadna szczególna substancja zabytkowa ani symboliczna.
  • ~Dm 2
    (2018-11-08 19:02)
    A gdy już wyremontują to zmienią nazwę Pałac SUSKI I Carycy Katarzyny. Starszym furtianem będzie Pacynka, księgowym Pinokio, zaś Kain ogrodnikiem i opiekunem trzody.
  • ~godot
    (2018-11-08 19:42)
    Przedwojenny Pałac Saski nie był symbolem polskości, ale carskiego panowania. Przebudowa neoklasycystyczna w XIX wieku zatarła w tej budowli oryginalne elementy pamiętające jeszcze I Rzeczypospolitą. Dodatkowo utracony zostanie symbol, jakim jest Grób Nieznanego Żołnierza. Odbudowa tego gmachu jest bez sensu. Jak już koniecznie chcą odbudować jakiś historyczny gmach w okolicy Placu Piłsudskiego, to niech to będzie Pałac Brühla.
  • ~pppp
    (2018-11-09 06:58)
    W pałacu powinny znajdować się teatry, kina, galerie sztuki, kluby i koła zainteresowań dla młodzieży a nie następne banki i galerie handlowe.
  • ~ania234
    (2018-11-09 12:48)
    wy tu niepiszcie o palacu tyko napiszcie jak tam prace ida w rezerwacie gdzie kosciol sobie wielki hotel buduje..jak narazie cicho szaa....
  • ~RP
    (2018-11-10 01:30)
    W końcu ! BRAVO Prezydent, BRAVO PiS !!!
  • ~ziuk
    (2018-11-10 11:23)
    Kto bogatemu zabroni?
  • ~Palac Saski jest lepszym pomnikiem przeszlosci
    (2018-11-10 16:36)
    Zamiast wydawac nasze pieniadze na te wszystkie nowe Pomniki i na rozbieranie tych niechcianych bylyby juz pieniadze na poczatek rekonstrukcji Palacu Saskiego.
  • ~sukces
    (2018-11-10 16:41)
    To bedzie nastepny "sukces" PIS jak stepka pod okret, centralny port lotniczy, przekop Mierzei Wislanej, budowa elektrowni na uregulowanej Wisle i wielu wielu innych.
  • ~Towarzysze
    (2018-11-10 18:31)
    Pomożecie?

Może zainteresować Cię też:

  • premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński

    Kwiaty i owacja na stojąco. Premier wygrał głosowanie o wotum zaufania

  • Lech Wałęsa

    Dziennikarze odnaleźli nieznane dokumenty Kiszczaka m.in o Wałęsie. Były prezydent: Bezpieka robiła wszystko, żeby mnie zohydzić społeczeństwu

  • Prof. Jadwiga Staniszkis

    Staniszkis podsumowuje rok premiera: Morawiecki jest zdeprawowany przez PiS, boi się dymisji [OPINIA]

Zobacz więcej