Pogrom reputacji. Niepodległość i zagłada Żydów

| Aktualizacja:

Niecałe dwa tygodnie od momentu, kiedy w świat poszła wieść, iż Polska odzyskała niepodległość, nowe depesze doniosły, że Polacy masowo mordują Żydów

wróć do artykułu
  • ~Ddddff
    (2018-12-10 15:14)
    Ustawa 447 senatu USA. Rzekomo wiemy ydom 1bilion! PLN, najlepiej w nieruchomościach
  • ~Benek
    (2018-12-06 16:49)
    Podłość pejsatych jest porażająca.
  • ~[ ╲╱]∃[├─┤]
    (2018-12-03 15:40)
    Zakładam że to tylko cześć tekstu - trudno mi powiedzieć co jest dalej wiec nie będę odnosił się bezpośrednio do tekstu ale do wydarzeń o których pisze autor choć tytuł brzmi niepokojąco nieobiektywnie i zwyczajnie antypolsko (czyżby kolejny artykuł z tezą którą trzeba wykazać?) Tak, w początkach II Rzeczypospolitej dochodziło do czegoś co nazywano pogromami - zabijano zdrajców i dezerterów z których wielu było narodowości Ƶydowskiej. Wydarzenia te spowodowały że do Polski wysłano kilka misji mających na celu zweryfikowanie narracji o antysemityzmie Polaków, powstały z aktywności tych misji oddzielne raporty z których najbardziej znane to: Raport Morgenthaua (ten sam Morgenthau opracował plan podziału Niemiec po IIWŚ w taki sposób by Niemcy już nigdy więcej nie mogliby być państwem) i Raport Jadwina i Johnsona. Mimo ze oba raporty się różniły co do oceny pewnych zdarzę to jednak w obu nie potwierdzono tego o czym mówi diaspora Ƶydowska a co dziś określa się mianem "endemicznego antysemityzmu wysysanego z mlekiem polskich matek". W jednym z raportów (Jadwin, Johnson) zawarto konkluzje że: niechęć Polaków do Żydów związana jest żydowskim separatyzmem oraz występuje silna konkurencja na tle gospodarczym - np "pogrom" w Przytyku sprokurowali Ƶydowscy atakując kupców, rzemieślników i chłopów polskich i gdy jeden z Ƶydów (Szulim Chil Leska) zastrzelił Polaka (Stanisław Wieśniak) w trakcie rozruchów zabito małżeństwo żydowskie (Chaja i Josek Minkowski). Przypisywany Polakom antysemityzm jest wynikiem działań i zachowań Ƶydów które można opisać jako antypolskie. Nie rozumiem dlaczego Polakom odmawia się prawa do obrony własnej tożsamości narodowej i egzystencji? Sugeruje by autor zapoznał się jednak z raportami które powstały w tamtym czasie, dwa najważniejsze (raport Morgentahu i raport Jadwin Jonson) są bez problemu dostępne w internecie, sugeruję tez by zapoznał się on z analiza tychże raportu autorstwa Henry Forda. Żądam od dziennikarza piszącego w Polsce i posiadającego polskie obywatelstwo minimum staranności i obiektywności w przedstawianiu tych trudnych relacji.
  • ~Raz dwa trzy
    (2018-12-02 15:55)
    to tak samo jak straszni Polacy manifestujący 11 listopada i spalona jedna flaga i cudownie wolna i demokratyczna Francja gdzie z okazji święta zdobycia Bastylii spalono " pokojowo" 500 samochodów .....heee
  • ~Hannes
    (2018-12-02 10:27)
    Zycze wszystkim Polakom milej pierwszej niedzieli adwentowej. Szczerze! Przestancie sie tak klocic i cieszcie sie z tego co macie, wczorwj ogladalem film w ARD o Ukraincach pracujacych w Polsce, wszyscy oni tacy wdzieczni, ze maja te mozliwosc, zadowoleni, ze w Polsce taki spokoj i wszystko co najlepsze. Boja sie tylko tej nowej niecheci ze strony niektorych. W filmie pokazywali Warszawe i Wroclaw, niesamiwite , jak to wszystko sie na korzysc zmienilo. Polacy jak wy tego nie doceniacie, to juz nie wiem...
  • ~QQ
    (2018-12-01 22:58)
    Nooo teraz nie ma co ruszać obcokrajowca tylko generała po blaszczaka nominacji przywiązać w stroju Adama na placu apelowym..............
  • ~tttt.
    (2018-12-01 22:37)
    Czy to prawda ze Pilsudski prawdziwie nazywal sie Selman?
  • ~Zagraniczniak from Ukraine
    (2018-12-01 20:24)
    Cholera ruska,kiedy czytam taki zwrot,jak "Naczelnik Państwa",to ja z tego miejsca pytam,a pocoto,nacoto,żeby wogle był jakiś naczelnik,a zwłaszcza państwa,może chodzi o faraona,a może o napoleona;zbawiciela-mesjasza jeszcze,bynajmniej? O jaki jest ten lud ciemny,że ja ....
  • ~Holk
    (2018-12-01 15:12)
    Gdzie sie schronil Szlomo Morel ? Cos o jego osobie ?
  • ~Ator
    (2018-12-01 14:11)
    Są bardzo w porządku,chcą na mocy ustawy 447 senatu USA wyciągnąć od nas 300 mld$, najlepiej w nieruchomościach.
  • ~ooo
    (2018-12-01 10:42)
    tendencyjnie zakłamany artykuł - co częściowo można zweryfikować czytając komentarze...
  • ~Johny
    (2018-12-01 08:22)
    Pilsudski byl patriota, bez watpienia, ale tez dyktatorem, ktory sie z opozycja nie cackal. Ma wielu, wielu tez Polakow na sumieniu. W tamtych czasach walczyl o silna, suwerenna Polske, na koniku , no i co to dalo? 3 lata po jego smierci slaba Polska poniosla straszna kleske, a potem niewole niemiecka, a potem niewole sowiecka. Dobrze, ze mielismy odwaznego Walese, ten nam przywrocil wolnosc i przynaleznosc do Okcidentu, ale co nam to dalo? No bo Polacy znowu tesknia za wyjsciem z tego Okcidentu, podziwiaja Putina, tesknia za silna piescia, batem na grzbiet! Ten narod ma mazochizm w genach!
  • ~Ika
    (2018-12-01 05:40)
    Alarmistyczny? To okreslenie cos mi sie nie podoba, raczej alarmujacy.
  • ~iki
    (2018-11-30 22:13)
    Chodzi zapewne o pogrom lwowski między 22 a 24 listopada 1918 roku. Nie został rozliczony jeszcze przez IPN. To byli obywatele nowej II RP więc IPN powinien ścigać sprawców (Zapewne już nie żyją).
  • ~[ ╲╱]☣[├─┤]
    (2018-11-30 21:02)
    Hahaha, ale cenzor wycina fakty...
  • ~ż*yduf
    (2018-11-30 20:59)
    należe zgł*adzać. Wszystkich bez wyjątku
  • ~KATARZYNA
    (2018-11-30 20:55)
    DER DZIENNIK I JEGO NAJMIMORDY SPLUGAWIĄ WSZYSTKO ABY ZOHYDZIĆ POLSKĘ I POLAKÓW ! ZA ODRĄ JUŻ DAWNO ZNIKNELIBYŚCIE Z RYNKU I PORTALI .
  • ~dreptak
    (2018-11-30 20:34)
    najważniejszy tytuł reszta bez znaczenia _ zupełnie oderwana
  • ~eu
    (2018-11-30 19:05)
    Polacy nigdy nie byli swieci a szczegulnie Pisowcy
  • ~po co te dyskusje?
    (2018-11-30 18:58)
    Jesli jest sie narodowcem (nacjonalista) to stosunek do Zy dow jest juz okreslony.

Może zainteresować Cię też:

  • Adam Andruszkiewicz

    Adam Andruszkiewicz: Będę chciał zablokować powrót Tuska [WYWIAD]

  • Mazda 3

    Nowa Mazda 3 już w Polsce. Cena? Na co mogą liczyć kierowcy? Koncern odkrywa karty

  • Protest w Budapeszcie

    Zamieszki w Budapeszcie. Ranni policjanci, użyto gazu łzawiącego. Opozycja zapowiada kolejny protest

Zobacz więcej