Pogrom reputacji. Niepodległość i zagłada Żydów

| Aktualizacja:

Niecałe dwa tygodnie od momentu, kiedy w świat poszła wieść, iż Polska odzyskała niepodległość, nowe depesze doniosły, że Polacy masowo mordują Żydów

wróć do artykułu
  • ~Zbigniew Tomr
    (2018-11-30 18:40)
    Mimo pewnych bledow ktore zrobil w zyciu , byl wielkim patriota i polakiem,nasi strozakonni bracia to wspaniala czesc naszego narodu i histori
  • ~Kołodziej
    (2018-11-30 18:45)
    Bez wstępu o tym, jak Źy dzi masowo posługiwali się zaborcom w eksterminacji Polaków, wyrwane z kontekstu opisy wydarzeń będących tego konsekwencją, nie opisują nic. Nie bez znaczenia było także to, że wszystkie źydowskie partie i organizacje otwarcie i zaciekle przeciwstawiały się ustanowieniu niepodległej Polski, bo czekały na lepszą okazję aby proklamować autonomiczny POlin. Z Źy dami byliśmy nie w mniejszym konflikcie niż z Rosjanami czy Niemcami. To była nadal wojna.
  • ~Kaleń
    (2018-11-30 18:57)
    Starozakonni domagali się wydzielenia z powstającej Polski części terytorium na własne państwo. Już wtedy należało pogonić to towarzystwo ,które przez wieki gościło na naszej ziemi i nigdy nie chciało się tu asymilować.
  • ~po co te dyskusje?
    (2018-11-30 18:58)
    Jesli jest sie narodowcem (nacjonalista) to stosunek do Zy dow jest juz okreslony.
  • ~eu
    (2018-11-30 19:05)
    Polacy nigdy nie byli swieci a szczegulnie Pisowcy
  • ~dreptak
    (2018-11-30 20:34)
    najważniejszy tytuł reszta bez znaczenia _ zupełnie oderwana
  • ~KATARZYNA
    (2018-11-30 20:55)
    DER DZIENNIK I JEGO NAJMIMORDY SPLUGAWIĄ WSZYSTKO ABY ZOHYDZIĆ POLSKĘ I POLAKÓW ! ZA ODRĄ JUŻ DAWNO ZNIKNELIBYŚCIE Z RYNKU I PORTALI .
  • ~ż*yduf
    (2018-11-30 20:59)
    należe zgł*adzać. Wszystkich bez wyjątku
  • ~[ ╲╱]☣[├─┤]
    (2018-11-30 21:02)
    Hahaha, ale cenzor wycina fakty...
  • ~iki
    (2018-11-30 22:13)
    Chodzi zapewne o pogrom lwowski między 22 a 24 listopada 1918 roku. Nie został rozliczony jeszcze przez IPN. To byli obywatele nowej II RP więc IPN powinien ścigać sprawców (Zapewne już nie żyją).
  • ~Ika
    (2018-12-01 05:40)
    Alarmistyczny? To okreslenie cos mi sie nie podoba, raczej alarmujacy.
  • ~Johny
    (2018-12-01 08:22)
    Pilsudski byl patriota, bez watpienia, ale tez dyktatorem, ktory sie z opozycja nie cackal. Ma wielu, wielu tez Polakow na sumieniu. W tamtych czasach walczyl o silna, suwerenna Polske, na koniku , no i co to dalo? 3 lata po jego smierci slaba Polska poniosla straszna kleske, a potem niewole niemiecka, a potem niewole sowiecka. Dobrze, ze mielismy odwaznego Walese, ten nam przywrocil wolnosc i przynaleznosc do Okcidentu, ale co nam to dalo? No bo Polacy znowu tesknia za wyjsciem z tego Okcidentu, podziwiaja Putina, tesknia za silna piescia, batem na grzbiet! Ten narod ma mazochizm w genach!
  • ~ooo
    (2018-12-01 10:42)
    tendencyjnie zakłamany artykuł - co częściowo można zweryfikować czytając komentarze...
  • ~Ator
    (2018-12-01 14:11)
    Są bardzo w porządku,chcą na mocy ustawy 447 senatu USA wyciągnąć od nas 300 mld$, najlepiej w nieruchomościach.
  • ~Holk
    (2018-12-01 15:12)
    Gdzie sie schronil Szlomo Morel ? Cos o jego osobie ?
  • ~Zagraniczniak from Ukraine
    (2018-12-01 20:24)
    Cholera ruska,kiedy czytam taki zwrot,jak "Naczelnik Państwa",to ja z tego miejsca pytam,a pocoto,nacoto,żeby wogle był jakiś naczelnik,a zwłaszcza państwa,może chodzi o faraona,a może o napoleona;zbawiciela-mesjasza jeszcze,bynajmniej? O jaki jest ten lud ciemny,że ja ....
  • ~tttt.
    (2018-12-01 22:37)
    Czy to prawda ze Pilsudski prawdziwie nazywal sie Selman?
  • ~QQ
    (2018-12-01 22:58)
    Nooo teraz nie ma co ruszać obcokrajowca tylko generała po blaszczaka nominacji przywiązać w stroju Adama na placu apelowym..............
  • ~Hannes