Pogrom reputacji. Niepodległość i zagłada Żydów

| Aktualizacja:

Niecałe dwa tygodnie od momentu, kiedy w świat poszła wieść, iż Polska odzyskała niepodległość, nowe depesze doniosły, że Polacy masowo mordują Żydów

wróć do artykułu
 • ~[ ╲╱]∃[├─┤]
  (2018-12-03 15:40)
  Zakładam że to tylko cześć tekstu - trudno mi powiedzieć co jest dalej wiec nie będę odnosił się bezpośrednio do tekstu ale do wydarzeń o których pisze autor choć tytuł brzmi niepokojąco nieobiektywnie i zwyczajnie antypolsko (czyżby kolejny artykuł z tezą którą trzeba wykazać?) Tak, w początkach II Rzeczypospolitej dochodziło do czegoś co nazywano pogromami - zabijano zdrajców i dezerterów z których wielu było narodowości Ƶydowskiej. Wydarzenia te spowodowały że do Polski wysłano kilka misji mających na celu zweryfikowanie narracji o antysemityzmie Polaków, powstały z aktywności tych misji oddzielne raporty z których najbardziej znane to: Raport Morgenthaua (ten sam Morgenthau opracował plan podziału Niemiec po IIWŚ w taki sposób by Niemcy już nigdy więcej nie mogliby być państwem) i Raport Jadwina i Johnsona. Mimo ze oba raporty się różniły co do oceny pewnych zdarzę to jednak w obu nie potwierdzono tego o czym mówi diaspora Ƶydowska a co dziś określa się mianem "endemicznego antysemityzmu wysysanego z mlekiem polskich matek". W jednym z raportów (Jadwin, Johnson) zawarto konkluzje że: niechęć Polaków do Żydów związana jest żydowskim separatyzmem oraz występuje silna konkurencja na tle gospodarczym - np "pogrom" w Przytyku sprokurowali Ƶydowscy atakując kupców, rzemieślników i chłopów polskich i gdy jeden z Ƶydów (Szulim Chil Leska) zastrzelił Polaka (Stanisław Wieśniak) w trakcie rozruchów zabito małżeństwo żydowskie (Chaja i Josek Minkowski). Przypisywany Polakom antysemityzm jest wynikiem działań i zachowań Ƶydów które można opisać jako antypolskie. Nie rozumiem dlaczego Polakom odmawia się prawa do obrony własnej tożsamości narodowej i egzystencji? Sugeruje by autor zapoznał się jednak z raportami które powstały w tamtym czasie, dwa najważniejsze (raport Morgentahu i raport Jadwin Jonson) są bez problemu dostępne w internecie, sugeruję tez by zapoznał się on z analiza tychże raportu autorstwa Henry Forda. Żądam od dziennikarza piszącego w Polsce i posiadającego polskie obywatelstwo minimum staranności i obiektywności w przedstawianiu tych trudnych relacji.
 • ~Benek
  (2018-12-06 16:49)
  Podłość pejsatych jest porażająca.
 • ~Ddddff
  (2018-12-10 15:14)
  Ustawa 447 senatu USA. Rzekomo wiemy ydom 1bilion! PLN, najlepiej w nieruchomościach
 • ~Adrian
  (2018-12-19 03:00)
  Ludzie z Dziennika co wy piszecie o Polakach? Współwinni holocaustu?! To jest zwykły skandal! Te rzeczy idą w świat! Wstyd!
 • ~apostol
  (2018-12-19 10:11)
  Zyd to jak stonka na POlu...tylko chemicznie mozna ja zwalczyc.
 • ~zenek w półgofie
  (2018-12-22 09:48)
  Jak patrzę na tę litewską przybłędę, kochasia 7ydów i szpicla niemiecko-austryjackiego, to nóż mi się w kieszeni otwiera. A odmóżdżone polactfo tak kocha tego zdrajcę i tchórza.
 • ~tttt.
  (2018-12-23 12:56)
  Napiszcie prawde o partii Bund i partii Bejtar.
 • ~nauczka ! nie przyjmowac
  (2019-01-01 14:37)
  Zydzi od czasow Kazimierza Wielkiego usadowili sie w Polsce i w koncu pomysleli,ze dlaczego ta ziemia nie ma byc ich tylko Polakow. Polacy przydadza sie do roboty.

Może zainteresować Cię też:

 • Tomasz Jędrzejczak

  Ciało radnego PiS wyłowione z Wisły. "W wodzie znaleziono kolejne ciało"

 • Sierżant Józef Franczak, pseudonim Lalek lub Laluś, ostatni żołnierz wyklęty

  Ostatni żołnierz wyklęty. Zdradzony, zabity i zbezczeszczony w 1963 roku. Odcięto mu głowę...

 • Morze, zdjęcie ilustracyjne

  Tonie kuter na Bałtyku. Trwa akcja ratownicza

Zobacz więcej