Szwajcarska gazeta odmówiła publikacji polemiki polskiego ambasadora. Chodzi o Holokaust

| Aktualizacja:

Ambasada RP w Szwajcarii zamieściła na swej stronie internetowej pełny tekst polemiki ambasadora Jakuba Kumocha z artykułem „Neue Zuercher Zeitung” na temat Holokaustu, informując „z przykrością i oburzeniem”, że gazeta odmówiła zamieszczenia tej polemiki.

wróć do artykułu
  • ~zbyszko045
    (2019-01-04 12:09)
    niemcy i szwajcarzy to jedna grupa narodowośiowo podobna i nic dziwnego że mają takie opinie
  • ~#prawda
    (2019-01-01 14:39)
    Na wparcie 100% mieszkancow moze nie mogli liczc ale na zamakanie oczu przez 99% tak. Nie wiem czego sie tu bac i wstydzic - prawda jest jedna. Nasi dziadkowi nie byli mordercami ale nikczemnikami ... i tu jeszcze pare epitetow.
  • ~Mik
    (2019-01-01 12:49)
    Wszystkim oburzonym patriotom proponuję przeczytać pracę naukową dr Tryczyka pt ;Miasta Śmierci. Sąsiedzkie pogromy.
  • ~inti
    (2018-12-31 10:14)
    Faktycznie ten gość (mieszka w Wwie, co ciekawe) napisał jedną książkę o Rumunii podczas II WŚ i skądś przyszedł mu do głowy wniosek, że najwyraźniej tak się działo wszędzie. A odnoszenie tego do obecnego rządu nie ma sensu - takie publikacje wypływają regularnie. Gross wydał swoich Sąsiadów w 2000, a potem polemiki ciągnęły się podczas rządów SLD, PO, PiS...To nie ma związku.
  • ~arlekino
    (2018-12-30 00:36)
    Szwajcarzy to wyjątkowo kur....ewskie społeczeństwo. Pomagali Niemcom na wyprzódki, deponowali niemieckie złoto i obrazy, produkowali i nadal produkują środki bojowe. Ten naród to zakała Europy. Miłe uogólnienie, panie Geissbuehler?
  • ~Makutra
    (2018-12-28 22:10)
    A może p. ambasador S. Geissbuehler pofatygowałby się do Polski, obejrzał niemieckie obozy koncentracyjne na terenie naszego kraju. . Skąd w niemieckich obozach koncentracyjnych brali się żydzi francuscy, holenderscy... czyżby Polacy ładowali ich w Paryżu do wagonów ? Pan S. G. wie tyle o Niemcach i okupacji niemieckiej, co jeden z Anglików, który wysłuchawszy opowieści mojego znajomego, że jego ojciec zginął w Auschwitz, zareagował: Nie wiedziałem, ze pana ojciec był Żydem... Znajomy bezradnie rozłożył ręce, a potem zaczął tłumaczyć, że Polacy też...
  • ~ajwaj
    (2018-12-28 18:53)
    Może pan ambasador oddałby głos także potomkom Żydów, którzy by przeżyć wśród Polaków, musieli najczęściej opłacać naszym rodakom na każdym kroku aby ich nie zakapowali albo wręcz nie zabili rabując kosztowności. Tak to wyglądało - Żydzi szukając schronienia płacili, płacili, płacili stale za to, by Polacy spotykający ich na swojej drodze potraktowali ich jak ludzi. Nie wiem czy o tym był ten artykuł, ale pan ambasador z pewnością tego nie wie.
  • ~les
    (2018-12-28 18:27)
    Szwajcaria to nie tylko pralnia nazistowskich lupow ale najwiekszy skarbiec swiata,tam trzymaja biliony ludzi z calego swiata,skarby zrabowane w czasie wojny,tych obecnych rzadzacych,to ich sekret utrzymania tajemnicy I kazdy wie ze szwajcaria nie ujawni nigdy tych tajemnic I tego co posiada w swoich bankach dlatego slynie z tego na calym swiecie
  • ~joanna333
    (2018-12-27 15:11)
    Polaki to durny narod alkoholikow
  • ~obseerve
    (2018-12-27 12:29)
    jak moga popierac Ambasadora -80% barakow w kz pochodzilo z CH ! Normalnie sa neuturalni .Byli zolnierze bedacy w obozach wojennych w szwajcari mowili ze ;przed prawie kazdym zakladem mechanicznym byly pojazdy do "napraw" ze swastyka -a wiec to byl neuturalizm jaki w Europie panowal .
  • ~buncyfal
    (2018-12-27 10:05)
    wyskoczyl jak filip z konopi moim zdaniem niech sie nie chwali ze mial dziadka w niemczech bo mu mundur naloza i co wtedy juz mielismy taki przyklad pisielce nawet na wygnaniu zawsze cos sknoca cos przeinacza i wychodzi szydlo z worka tak tak szydlo 27-1
  • ~ngf
    (2018-12-25 18:50)
    szwajcaria to złodziejskie państwo - wykluczyć toto ze społeczności międzynarodowej
  • ~dyplomatołki i nieudacznicy
    (2018-12-24 15:07)
    Przez PIS, Polska i Polacy stracili twarz. Nikt nigdy w Europie tak nisko nie upadł w szacunku u innych narodów jak Wolska w ciągu ostatnich trzech lat. Staliśmy się dręczącym natrętem, pryszczem na tyłku, który muszą znosić w imię "wspólnej Europy".
  • ~Der dziennik:
    (2018-12-24 10:05)
    Holocaust? Za szwajcarskie pieniądze!
  • ~nadwrazliwosc
    (2018-12-24 01:07)
    Kto szuka dziury w calym ten ja zawsze znajdzie. Powyzszy temat byl w Polsce zawsze tabu a dla niektorych jest nim ciagle jeszcze. Polska byla zawsze krajem bohaterow, krajem ludzi nieskazitelnych. Kazda informacja o niego dziwych zachowaniach poszczegolnych ludzi burzy od razu protesty. W innych krajach nie ma takiej wrazliwosci na te tematy i stad nieporozumienia. Dla nich pisanie o sobie w samych superlatywach jest niepowazne.
  • ~qwerty
    (2018-12-22 01:31)
    Przedsiębiorstwo Holokaust. Zwykłe działania marketingowe.
  • ~Ryszard
    (2018-12-20 21:45)
    skandal!!
  • ~===
    (2018-12-20 21:26)
    To jest jasny PRZYKLAD jak SWIAT OLEWA pisuarow!!! Historia jest dla historykow.
  • ~motek
    (2018-12-20 15:41)
    Dla Zachodu Polska jest coraz bardziej śmieszna.
  • ~bzyk
    (2018-12-20 15:11)
    swiss to zwykli złodz...e

Może zainteresować Cię też: