Poszukiwanie Bursztynowej Komnaty w Mamerkach. Tajemnica ukrytego tunelu rozwiązana

W kompleksie bunkrów w Mamerkach otwarto nieczynną od lat studzienkę. Zbudowany z cegły klinkierowej tunel okazał się być pusty. Dzierżawca obiektu liczył, że znajdzie w tunelu artefakty z czasów II wojny światowej, a może nawet Bursztynową Komnatę.

wróć do artykułu
  • ~Hmmm
    (2019-04-27 13:04)
    Naruszanie dobra niemieckiego spowoduje targowicką lawine donosów..
  • ~Polska, Polska, Polska !!!
    (2019-04-27 13:29)
    Spoko, spoko - Zloty pociag spod Walbrzycha zostal znaleziony przez naszych fachowcow i tak samo zostanie znalezione archiwum Wehrmachtu. Niemcy trzesa juz portkami ze strachu !
  • ~staszek
    (2019-04-27 15:18)
    Stary trik aby ściągnąć turystów
  • ~oo
    (2019-04-27 16:43)
    Pomysł na ściągnięcie turystów do Mamerek dobry i sprawdzony. Ale dam głowę, że sami nie wierzą w te bzdety o archiwum i porcelanie.
  • ~zszokowany czytelnik
    (2019-04-27 17:17)
    Możliwe, że odnalezione zostaną także nocniki i kaczki, które używali niemieccy oficerowie, nie tylko niemieckiej narodowości ;)
  • ~rysiowy
    (2019-04-27 19:20)
    dlaczego się Niemców nie zapytają, gdzie mają szukać.. ;-)
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-27 20:42)
    Jak turysci beda sie zjezdzac, to przy ktorej drodze mam stanac?
  • ~Coco
    (2019-04-28 11:55)
    Zamiast komnaty - niemiecka porcelana (za prababki nazywano tak nocniki). Triumf historyczny!
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-28 14:16)
    Jak ktos wytropi moje archiwum, to wiele zon, matek, corek, tesciowych, partii politycznych i organizacji religijnych....bedzie zaskoczonych.
  • ~Misio.,,,....,,,,..,,,.
    (2019-04-29 02:08)
    Szykuje się kolejna okrągła rocznica zamachu na Adolfa. Można niemieckim turystom tłumnie przyjeżdżającym na wspominki w lipcu, sprzedawać talerze ze swastyką za 1000 zł. Niemiec to kupi, a z jednego talerz będą dwie 500+. Kaczor to ma łeb.
  • ~nomen
    (2019-04-29 08:07)
    Spytaliby Kaczyńskiego , to już dawno by znaleźli. Wszak Jarozbaw wie wszystko!
  • ~masmba
    (2019-04-29 08:32)
    "Możliwe, że odnaleziona zostanie także porcelana, której używali nazistowscy oficerowie - informuje Muzeum." A ci oficerowie to byli żołnierzami polskiej armii?
  • ~Peter
    (2019-04-30 02:09)
    Po pobycie Ruskich chcą znaleźć jeszcze jakąś zastawę? I do tego jeszcze tajne dokumenty? Rzewne Jaja.....
  • ~Pacjent PiSowskej Kliniki
    (2019-04-30 09:36)
    .... gdyby nie II wojna swiatowa to Polska by nie istniala . Niemcy + Ruskie dokonalyby rozbioru w 39 i po ptakach.... :-/
  • ~dabek
    (2019-05-03 10:42)
    Szukajta szukajta a moze znajdzieta....
  • ~Zuk
    (2019-05-03 19:48)
    Wołoszański to ten od UFO i bajek o tym co tam na być a czego nie ma . Boże uchowaj te poszukiwania tajne archiwum Bolą
  • ~gorszy sort
    (2019-05-10 14:49)
    Ach te "polskie" tropy. Wyżej sr..... niż d..... mają, jak zwykle! Przepraszam za kolokwializmy, ale szału dostaję od tego narodowego mitomaństwa.
  • ~trop
    (2019-05-14 17:10)
    a Bursztynowa Komnata dawno w Rosji.
  • ~Miłośnik Starych Mamerek
    (2019-05-14 21:37)
    Nie wiem kto stoi za tym muzeum, ale to co zrobiono jako wystawę łodzi podwodnej woła o pomstę do nieba. Wrzucenie latającego talerza jest ukoronowaniem pracy naukowców. Jak widzę, planuję odnaleźć setkę nowych!
  • ~Daria
    (2019-06-08 12:46)
    Nie ma żadnej tajemnicy bursztynowej komnaty. Bursztyny zostały rozkradzone przez okoliczne chłopstwo. Po wojnie ta niepoprawna politycznie sprawa została zamieciona pod dywan a została legenda poszukiwań - czegoś co od dawna nie istnieje.

Może zainteresować Cię też:

  • Aleksander Kwaśniewski

    Krąży już nazwisko następcy Banasia. Kwaśniewski chwali: To człowiek z sympatiami prawicowymi, ale państwowiec

  • Posłowie uczcili minutą ciszy zmarłych posłów Kornela Morawiecki i Jana Szyszkę podczas posiedzenia izby

    Została posłanką na dwa dni, zastąpiła Kornela Morawieckiego. Dostanie dużą odprawę

  • Wanda Rutkiewicz

    Wanda Rutkiewicz dziś skończyłaby 76 lat. Tajemnica jej zaginięcia wciąż nie została wyjaśniona

Zobacz więcej