Kontrowersyjna wypowiedź niemieckiej minister sprawiedliwości o zakończeniu II wojny światowej

| Aktualizacja:

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło na Twitterze wypowiedź swojej szefowej Katariny Barley (SPD) na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Wypowiedź ta może sugerować, że 8 maja to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni.

wróć do artykułu
  • ~Lutecki
    (2019-05-14 19:37)
    W Niemczech byli oczywiscie Niemcy, a nie nazisci, to znaczy ci byli tymi innymi, a Polsce 40 lat rzadzili komunisci, oczywiscie nie Polacy, bo Polacy w norach sie chowali i czekali na Walese. A ci komunisci w Polsce, to byli kosmici, a nie niewinni Polacy, te wieczne ofiary. To taki maly wyklad , zeby bylo jasne. Taka jest roznica! Niemcy nazistami, a Polacy nigdy nie byli komunistami!
  • ~Zdzisek.,,,,,,....,,,,.,
    (2019-05-14 12:55)
    Może Niemcy powinni mieć świadomość,że jako naród mają genetycznie zakodowane mordercze instynkty? To by im w przyszłości pozwoliło się zabezpieczyć, może wymyślą na to jakąś pigułkę, bo chemię mają dobrą, przecież wymyślili : sarin, iperyt i cyklon b.
  • ~X men
    (2019-05-14 12:27)
    Na dowod pokojowego nastawienia niech niemcy zrezygnuja ze swojej narodowej flagi i zlikwiduja armie.
  • ~ziutek
    (2019-05-13 19:43)
    re:Lus.....im jestem, to tobie goooow...no do tego. Wiem jedno i o tym wielokrotnie pidsalem... oby dwie wojny rozpoczeli Niemcy. Niemcy splacily swe dlugi. Poniesli takze ogromne straty. Zostaly znisczczone przez aliantow. Granice sie " przesunely). --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nie moge jednak zrozumiec, ze miliony twoich rodakow pchaja sie do wroga, zeby tam pracowac, mieszka i krasc! HO NOR U NIE MAJA??? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A co zrobisz z twoimi rodakami, ktorzy przyjeli niemieckie obywatelstwo ( co dla mnie gorsze jest od kradziezy w Niemczech i pobieranie niemieckiego socjalu , nawet na dzieci mieszkajace w ojczyznie). Zastrzelisz ich , ty szczawiku , karmiony przez laty "polska" historia i patriotycznymi kazaniami? Nie chcesz nic od Niemca , to nie przekraczaj zachodniej granicy.... i oddaj co zag arne liscie ( ziemie "tzw. odzyskane") i zagarnieta unijna kase ( w 70% placil na nia niemiecki podatnik). Po la cy ta najlepsi w pys ko waniu, rza da niu i PATOSIE! Wiesz..... nawet ci , spod mostu w Niemczech, nie chca wrocic do ojczyzny, ostatnio podobno, mlekiem i miodem plynaca......
  • ~alfalfa
    (2019-05-13 19:01)
    Żadna nowość. To jest cały czas ten sam sposób myślenia np. że to Francja i Wielka Brytania wypowiedziała im wojnę a oni przecież tej wojny nie chcieli, doo końca lat 80tych większość Niemców uważała, że Wehrmacht nie ma na sumieniu zbrodni, że bohatersko walczył z komunizmem itd.
  • ~Misio.,,,,,,,,,,,,..,,.,,.,,
    (2019-05-13 12:39)
    Obecnie wrogami Niemiec są ci dla który ich wartości narodowe są ważne. Tylko patrzeć jak Niemcy z a b i j ą kolejne 60 mil w obronie swoich racji.
  • ~Tarantula
    (2019-05-13 10:36)
    Nastała moda na "niewinność" i wszystkie łajdaki teraz robią z siebie ofiary. Okazuje się, że warto być "ofiarą". Ale wtedy jednak trzeba wskazać innego winowajcę. Istnieje taka teoria w kryminologii / kryminalistyce, że "ofiara" prowokuje zbrodniarza własnie dlatego że jest słaba i bezbronna, a świat stworzony przez Istotę Wyższą (o której nic nie wiemy) jest okrutny ze swej natury i może to właśnie jest motorem postępu.
  • ~Ponad Wszystko.
    (2019-05-13 08:10)
    A to bardzo ciekawe. Kto im dał przyzwolenie wtrącania się do Polskich spraw. Czyżby o tym mówił Hymn Niemiecki. Niemcy, Niemcy, Ponad Wszystko.
  • ~Maximus
    (2019-05-13 06:11)
    "Nie tylko dla nas, Niemców, jest to dzień wyzwolenia" CO TU JEST zle matoly "???? GDZIEB tu jest jakas nieprawda??? O czym napisaliście caly ten tekst i co komentuje forumowe kretyństwo???
  • ~Agnieszka
    (2019-05-12 16:33)
    Zwykle Niemieckie *******
  • ~Lus
    (2019-05-11 22:55)
    NAJWIĘCEJ DO POWIEDZENIA MAJĄ CZESI I FOLKSDOJCZE.
  • ~Lus
    (2019-05-11 22:24)
    Ziutek kim ty jesteś ,niemcem czy niemcem z Polskim paszportem, jeżeli tak to straciłeś okazję aby milczeć . Tyle krzywd ile niemcy wyrządzili POLSCE I POLAKOM ,ZNISZCZYLIŚCIE NASZĄ KULTURĘ WYMORDOWALIŚCIE 6 MILIONÓW POLAKÓW ,KRADLIŚCIE ESZYSTKO CO WAM WPADŁO W ŁAPY WSZYSKO , OBRÓCILIŚCIE W GRUZY NASZĄ STOLICĘ I CAŁĄ POLSKĘ , I ty FOLKSDOJCZU ŚMIESZ MÓWIĆ ŻE TO POLACY KRADNĄ . JESTEŚ ŚMIECIEM.
  • ~Hannes
    (2019-05-11 17:30)
    Gnade der späten Geburt. Gut , dass ich nach dem Krieg geboren bin. Sonst müsste ich wahrscheinlich ständig auf den Knien Polen um Verzeihung bitten. Aber, aus den Kommentaren zu urteilen sehe ich , dass ich , ein Nachkriegskind, das auch tun muss, um Verzeihung und Gnade bitten bis in die aller Ewigkeit. Amen , Freunde aus Polen, amen!
  • ~niech sie nie wybiela od zbrodni
    (2019-05-11 13:42)
    Narod Niemiecki pokazywal za duzo odwagi ,uporu i poswiecenia w obronie nazizmu, zeby mogl teraz mowic o zniewoleniu przez jaka zbrodnicza grupe.
  • ~lewacka Katarina Barley (SPD)
    (2019-05-11 11:43)
    ta Katarina Barley to taka sama socjalistka jak Adolf czy towarzysze Ribbentrop i Mołotow
  • ~bagażowy
    (2019-05-11 10:29)
    To nie jest wypowiedz kontrowersyjna, ta wypowiedz jest po prostu głupia i w dodatku wypowiedziana przez osobę głupią jak większość współczesnych polityczyn.
  • ~Czech Czech
    (2019-05-11 09:03)
    No i o co wam Polaczki z Polski, Polaczki z Niemiec, Niemcy pochodzenia polskiego, polacy z niemieckim paszportem, Aussiedler, Vertriebenen i inne ulegalki, chodzi, o co wam chodzi? Powiedzialaby , ze to dzien kleski , to byscie chyba pozdychali z wscieklizny, powiedziala, ze odwrotnie, czyli ze to dzien zwyciestwa ( nad tym koszmarem ) wam tez nie pasuje! Wy chyba wszyscy i kolektywnie macie cos z glowa?
  • ~ziutek
    (2019-05-11 08:55)
    Ja pier d ole , te gupie Polaken niczego nie kapuja! Co za barod?
  • ~ajajaj
    (2019-05-11 00:04)
    Zyczylbym sobie zeby w polskim rzadzie byly tylko takie "niefortunne wypowiedzi". Jest jednak niestety o wiele gorzej i swiat sie z nas smieje.
  • ~Lus
    (2019-05-10 23:03)
    Gebels mawiał kłamstwo wypowiedziane 1000 razy nadal jest kłamstwem ale za 1001 staje się prawdą to jest propaganda gebelsowska .

Może zainteresować Cię też:

  • Marcin Meller

    Meller: Jak wkurzę świat "niepisowski", to piszą mi "ty debilu". A ci z drugiej - "będziesz wisiał"

  • Ursula von der Leyen

    Przemówienie von der Leyen w europarlamencie. "W sprawie praworządności nie będzie kompromisów"

  • Rozmowa kwalifikacyjna

    Ukraińcy by chcieli, ale do Niemiec nie wyjadą. Niektóre bariery są nie do przejścia

Zobacz więcej