Kontrowersyjna wypowiedź niemieckiej minister sprawiedliwości o zakończeniu II wojny światowej

| Aktualizacja:

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zamieściło na Twitterze wypowiedź swojej szefowej Katariny Barley (SPD) na temat zakończenia drugiej wojny światowej. Wypowiedź ta może sugerować, że 8 maja to przede wszystkim Niemcy zostali wyzwoleni.

wróć do artykułu
  • ~Uuu!
    (2019-05-10 22:59)
    sztucznie rozwijany temat. pisowcy szczują teraz na Niemców. Celem jest zachęcenie Niemców do przegnania stamtąd Polaków. PiS na siłę poszukuje taniej siły roboczej. Ludzioe ratujcie się przed faszypisowcami.
  • ~Jur
    (2019-05-10 22:17)
    Ta pani minister swoim wywodem ,kompromituje nie tylko siebie ,ale również niemcy i niemców stawiając ich w roli nierozgarniętych imbecyli i zaprzańców.Pogratulować jej takiej inteligencji .
  • ~Hans George
    (2019-05-10 22:08)
    W II wojnie światowej Niemcy były agresorami. Agresorów się pokonuje a nie wyzwala. Ergo 8 maja to rocznica zwycięstwa Aliantów , w tym Polaków, nad Niemcami.
  • ~Naparstek
    (2019-05-10 21:45)
    Niemcy tak strasznie dostali w d**ę w czasie wojny od Rosji, że jeszcze teraz - pamiętają tamten odwet Ruskich w ostatnim czasie wojny. Niby popieraja sankcje wobec Rosji, ale wspólnie dogadują się w sprawie Nord Stream. Tak samo jest w sprawie wojny w Doniecku i Ługańsku. Merkel, co jakiś czas rozmawia z Putinem i - jest fajnie.
  • ~Przemo
    (2019-05-10 21:40)
    Ciekawe co ta pani wonchala
  • ~ziutek
    (2019-05-10 15:12)
    re:Look----------------------To ja ci odpowiem , panie Look- przed niemieckim napadem na Polske gineli z reki niemieckich faszystow i nazistow ------ Niemcy! Byly obozy w ktorych znajdowali sie sami Niemcy, ktorzy nieglosowali za i Hitlerem. Komunisci, socjalisci, ludzie wyznania zydowskiego i ich rodziny! Zwykli , normalni Niemcy! Ale o tym sie milczy. To was nie obchodzi . ( Nie mowie o bomardowaniu niemieckich miast przez aliantow. Kobiety, matki, dzieci, ba- dzieci w lonach matek - uciekinierzy ze Slazka i Pomorza- z ziem, tzw. "odzyskanych"). Ale o tym wszystkim nie chcesz czytac. ------------------------------------------------------------------------------- Niemcy rozpoczeli dwie WS. Zginelo mnostwo ludzi. Ale jakos ostatnio wszyscy garna sie do tego znienawidzionego Niemca ( czytaj - fasz..y--sty) - do pracy,na kradziez, na socjal. Zgadza sie? ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Gdzie H---O-N-O-R??? A mialo byc wstawanie z kolan........
  • ~na ten temat szwabstwo nabrało wodę w usta
    (2019-05-10 15:11)
    Kiedy Niemcy wypłacą Polsce odszkodowania wojenne za II WW ?
  • ~Lupus
    (2019-05-10 15:08)
    Chętnie splunąłbym tej niemieckiej Katarynie w kłamliwą gębę.
  • ~Jili
    (2019-05-10 14:53)
    Po prostu idiotka. Wynik polityki medialnej Pani Kanclerz. Wstyd.
  • ~Look
    (2019-05-10 14:11)
    No przeciez ta pani ma racje! Niemcy od lat mowia ze to wyzwolenie, no bo wyzwolenie od hi t le ro w c ow! A co sie Polakom znowu nie podoba? A jski bylby wrzask gdyby powiedziala, ze to kleska, 8 maja to kleska Niemiec! Jeszcze sie taki nie narodzil co by Polakom dogodzil!
  • ~Look
    (2019-05-10 14:07)
    Arschloch cenzor! Co sie nie podobalo?
  • ~prawdziwi niemcy nie faszyści
    (2019-05-10 13:43)
    tak tak abdul ahmet itd
  • ~ziutek
    (2019-05-10 13:13)
    re:porozumienie.........Cos nie zrozumialem. Piszesz, ze wyzwoliliscie Niemcow od faszystow i nazistow. To jednak tacy byli??? A ja myslalem, ze do tej pory kazdy Niemiec= nazista. No tak w pol..skiej gazecie pisali !
  • ~Laszlo
    (2019-05-10 13:09)
    Polacy wywołali wojnę, a Marsjanie im pomagali. Niewygodna prawda.
  • ~ziutek
    (2019-05-10 13:08)
    Ona po prostu zapomniala, ze kazdy Niemiec jest automatycznie ( w/g pol...skiego rzadu) nazista!
  • ~Jan Bindesack - Niemiec urodzony w Polsce
    (2019-05-10 12:54)
    8 Maja 1945 Niemcy nie zostali wyzwoleni, zostali Ledwo pokonani przez komunistyczna Rosje i caly kapitalistyczny swiat, tj. przez USA i Wielka Brytanie. USA do dzisiaj nas okupuje, ale juz tylko niedlugo. Glowna przyczyna 2 wojny swiatowej byla Polska, ktora nie pozwolila na korytarz z III Rzeszy do Gdanska i to Polska ponosi wine za 60 milionow ofiar i nie Niemcy ! Deutschland Erwache !!!
  • ~porozumienie miedzy sasiadami jest wazne
    (2019-05-10 12:51)
    Zgodzilbym sie z pania minister pod warunkiem ,ze w 1933 r przyzna ,ze zarazili sie syfilisem faszyzmu i nazizmu .To w maju 1945 r zostali z tego goo.....a wyzwoleni przy znacznym naszym udziale .
  • ~facjata tej pani
    (2019-05-10 12:48)
    Ta pani nie wygląda na zbyt rozgarniętą...
  • ~niezalezny od oficjalnej wersji
    (2019-05-10 12:46)
    Jak mawiał (podobno) Goebbels, klamstwo powtarzane 1000razy staje sie prawdą. Historię piszą zwyciężcy. Po 80-ciu latach "prawdy" nikomu nie przyjdzie do głowy, że było inaczej.
  • ~Nickiewicz
    (2019-05-10 12:29)
    Mieszkam od wielu lat w Austrii. Oni tez byli ofiarami "nazistow" i jakos zaden z nich nie czuje sie winny zbrodni dokonanych przez ich narod w wojnie.Ciekawe ze jeszcze za czasow mojej mlodosci nikt, czy to w filmach czy w ksiazkach czy gdziekolwiek nie mowil nazisci tylko niemcy. Zaczelo sie to pomalutku zmieniac w nazistow i we wspolodpowiedzialnosc, tak jaby filmy dokumentalne pokazujace wiwatujace na ulicach tlumy z podniesionymi lapkami byly jakimis fake newsami a nie dokumentami. Jak widac slowa sa wazne, wiec nie uzywajmy slowa nazisci, mowmy tak jak kiedys - niemcy.

Może zainteresować Cię też: