AK na Wołyniu porzuciła Polaków na pastwę UPA? Zychowicz: Odpowiedź jest tragiczna i rozdzierająca serce

| Aktualizacja:

Dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę okrutnych zbrodni Ukraińskiej Powstańczej Armii - pisze w swojej najnowszej książce Piotr Zychowicz. Jego "Wołyń zdradzony" we wtorek trafił do księgarń. Gdzie byli ci malowani chłopcy, te wszystkie "Wilki", "Błyskawice" i "Gromy? - pyta autor.

wróć do artykułu
  • ~Pani_Engelking
    (2019-07-02 10:16)
    Czemu ta potężna AK nie była w stanie obronić Żydów przed piekłem holocaustu? Co tam jacyś kresowiacy
  • ~Chlebem
    (2019-07-02 10:22)
    Dzisiaj ktos potomkom otwarto granice do Polski za ?.
  • ~autorwidmo
    (2019-07-02 10:31)
    Armia Krajowa zostawiła też na pastwę losu Polaków wyznania mojżeszowego. Niemcy wymordowali niemal 3 mln ludzi (rękoma Rosjan i Austriaków, wachmanów w obozach zagłady) a AK nie wysadziła nawet głupich torów do Treblinki, czy Oświęcimia.
  • ~Dziadziu
    (2019-07-02 10:31)
    No i po co znowu ekshumujecie , grzebiecie, rozszarpujecie dawno zabliznione rany. Czesc mojej rodziny tez tam zostala w taki czy inny brutalny sposob.... na zawsze, als ja juz nie chce widziec tych zdjac, czytac na ten temat, o tym mowic! Basta!
  • ~Batko
    (2019-07-02 10:41)
    Szanowni Cyklon i Pozostali.Odpowiedz jest PROSTA. RUSO FOBICZNA mania dowództwa AK. Czyli wywołanie powstania przeciw ,, towarzyszom" radzieckim. Nie ważna Krew Polaków z Kresów,nie ważna Krew Polaków w Obozach itd, ważne by Polacy blokowali Wojska Radzieckie.
  • ~Heniekk
    (2019-07-02 11:05)
    Polaczki to wampiry , lubia sie tarzac w cudzej krwi, we wlasnej krwi, rozrywac rany! Ta martyrologia, ja wieczna i jedyna ofiara. Caly swiat to wrog, wrog, wrog, ostatnio, to nawet Polak wrog. No jak ci z Gdanska tez wrogami, no dzisiaj czytalem ! Czy to jeszcze normalne? Pytanie retoryczne!
  • ~amira
    (2019-07-02 11:16)
    część mojej rodziny zginęła na Wołyniu ,niby co miało zrobić AK niech mi ktoś powie.Banialuki
  • ~antyPiterek
    (2019-07-02 11:20)
    Niemcy byli olbrzymia machina do zabijania, a w tej machine czescia trybikow byli Ukraincy. Dopiero przystapienie do wojny USA i pomoc gospodarcza ze strony USA spowodowala ze szala wojny zaczela przechylac sie na strone panstw koalicji antyhitlerowskiej
  • ~Jola1954
    (2019-07-02 11:51)
    Mój dziadek pochodził z rodziny polskiej,z licznej rodziny szlachty zagrodowej z okolic Nowogrodu Wołyńskiego.Ziemie te po I wojnie znalazły się w ZSRR.Część Polaków wyjechała po I wojnie na polski Wołyń,część została zamordowana lub zesłana do Kazachstanu,część pozostała.W czasie II wojny we wsi z której pochodził mój dziadek stacjonowała partyzantka radziecka i chroniła mieszkańców przed UPA.Wieś nazwano Partyzanckie Sieło. Na polskiej części Wołyniu moja rodzina została,która uciekła z rodzinnych stron po I wojnie, została zamordowana.
  • ~Antynagus
    (2019-07-02 12:07)
    Dlaczego innych sie karze za kapiel na golasa a jak posel jackiewicz z pis paradowal z golym tylkiem i nie tylko to sluzby porzadkowe nie reagowaly !!!
  • ~Dante
    (2019-07-02 12:33)
    Pan Zychowicz już dawno dorobił się łatwi historyka-skandalisty. Cóż dzisiaj miliony zarabia się tylko na wywoływaniu skandali. Polecam wszystkim debatę kiedy Zychowicz został dosłownie zmieciony z powierzchni ziemi przez Leszka Żebrowskiego w temacie podobnie skrojonej książeczki dot. żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Polecam wszystkim ponad 2h debatę na YouTube. Z Zychowicza sypią się pióra, kiedy punktuje go Żebrowski.
  • ~wielkiamat
    (2019-07-02 12:43)
    Ludobójstwa na wschodzie na Żydach w czerwcu i lipcu 1941 dokonały luźne watahy uzbrojone w widły, siekiery, cepy i inne tego typu prymitywne narzędzia rolnicze.
  • ~wołyń
    (2019-07-02 13:04)
    Jeśli przyjmiemy, że gdyby codziennie tak jak w czasie 63 dni krwawych walk Powstania Warszawskiego eliminowano 30 Niemców - w sumie 1800, to i tak w czasie II WŚ wyeliminowano jakieś 50 tys. A prawda jest taka, że w sumie jakieś 12 -15 tys. Nie było żadnego podziemia. Nie istniała AK... Ps. Czyszczenie dubeltówek i śpiewanie patriotycznych pieśni, to wszystko.
  • ~Misio.,,,,,.......,,,,,,,...,,.,.,.
    (2019-07-02 13:05)
    Większość mężczyzn Polaków z Wołynia zginęło lub trafiło do niewoli w kampanii wrześniowej. Pozostały kobiety dzieci i starcy. Na Wołyniu była znaczna przewaga ludności ukraińskiej, która była wrogo nastawiona do Polaków i kolaborowała z Niemcami . Raczej trudno w takich warunkach robić konspiracje.
  • ~uzdek98
    (2019-07-02 14:00)
    jak zwykle byli zajeci soba... awansami, apanażami i wchodzeniem w d..e aliantom, zeby sie zalapac na jakis wyzszy stołek i czmychnąc z tego polskiego gó..a
  • ~#Daro
    (2019-07-02 15:34)
    Stanisław Skalski (1915–2004) – generał Wojska Polskiego. Gdy rodziny Michników, Kuroniów, Mazowieckich, Geremków i innych obecnych prominentów wiernie służyły Stalinowi, gdy tworzyły aparat terroru przeciwko narodowi polskiemu, ja i dziesiątki tysięcy Polaków siedzieliśmy we więzieniu. Ja z wyrokiem śmierci. 24 grudnia 1992
  • ~jogi
    (2019-07-02 18:16)
    Komunistyczna propaganda w akcji
  • ~Cyklon
    (2019-07-02 18:23)
    Admin ty wszo dlaczego usunięty został mój komentarz - był zbyt prawdziwy w temacie wydarzeń tamtego okresu???
  • ~mar
    (2019-07-02 18:28)
    Dzisiaj po tylu latach kazdy kto wtedy żył uchodzi za bohatera i opowiada ile to on nie zrobił dla Polski dla jej ludności i jak było mu ciężko tym bardziej ,że jeden świadczy drugiemu ,że to szczera prawda Jak było naprawdę mało kto wie i się dowie Najlepiej wiemy co robili Sowieci ,Niemcy ale mało wiemy i pewnie więcej wiedzieć nie chcemy co robili NASI bohaterowie
  • ~fbrtb