SKARB odkryty w zabytkowym kościele w Barczewie. "Rewelacyjne znalezisko"

Pod posadzką kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie na Warmii archeolodzy odkryli skarb złożony z około tysiąca srebrnych monet, pochodzących prawdopodobnie z pierwszej połowy XVII wieku.

wróć do artykułu
  • ~misha
    (2019-08-10 09:58)
    Mieli tyle kasy, że nie wiedzieli co z nią robić. Zamiast wykorzystać w zbożnym celu (pomagając ubogim, zakładając sierociniec itp) woleli zakopać. A Pismo Św. mówi o tym jasno w Przypowieści o talentach (Mt 25, 14-30).
  • ~Aku
    (2019-08-06 21:59)
    Zamiast przeznaczyc pieniadze na jakis konkretny cel pewnie schowal dla siebie na pozniej ale z jakiegos powodu nie udalo mu sie przejac tych monet.
  • ~Likorr
    (2019-08-06 09:08)
    Były szóstaki orty i grosze ale na zdjęciach same bezwartościowe półtoraki jak myślicie gdzie trafią najładniejsze egzemplarze?
  • ~mmuska 500 %
    (2019-08-02 20:25)
    wartenbórg
  • ~jędras
    (2019-08-01 23:27)
    Klechy nieźle nadymali miejscowych...
  • ~mysz kościelna
    (2019-08-01 16:25)
    Okradali kraj kiedyś i okradają dzisiaj.
  • ~huijkm,
    (2019-08-01 08:01)
    Do pana Glinskiego: cos mi sie wydaje, ze w Polsce dalej poszukiwania archeologiczne moze sobie robic kazdy we wlasnym zakresie. Co nie chroni eksponatow przed znikaniem......Jest nad tym jakas kontrola? Bo ostatnie rzady tuska rozdawaly, co sie dalo.....
  • ~zuhjnm
    (2019-07-31 20:07)
    "Jak powiedział PAP kierownik prac konserwatorskich mgr Przemysław Gorek z firmy Gorek Restauro, będącej generalnym wykonawcą prac, zakres projektu obejmuje konserwacje wszystkich elewacji kościoła, remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachów, restauracje okien, prace konserwatorskie przy zabytkowych polichromiach a także pobiałach ścian i sklepień prezbiterium oraz kaplicy św. Antoniego." - to czego oni szukali pod posadzka? Templariuszy???
  • ~ludowa ojczyzna płacze, jej dzieci ją zabiły
    (2019-07-31 14:10)
    Skoro były to drobniaki, zatem z tacy. Ukrywa się przedmioty cenne, dokumenty lub mocniejsze argumenty finansowe. Tu księżulo "oszczędzał" na starość. Jakie to piękne, szlachetne i podobne do naszych nowobogackich, co upaśli się na trupie PRL.
  • ~Dark
    (2019-07-31 13:36)
    Zgodnie z prawem skarb nalezy do Państwa Polskiego. Ciekawe czy klechy obowiązuje to samo prawo ...
  • ~Pan Buk tak chcial
    (2019-07-31 13:35)
    Ten klecha, ktory schowal te " piniundze " pod Lukiem teczowym chcial je przekazac do teczowego LGBT, ale mu sie nagle umarlo !
  • ~asdf
    (2019-07-31 13:26)
    he he he czyżby talary i orty już wylądowały w kieszeniach archeo a może czekają na wywiezienie na zachód?
  • ~Ed
    (2019-07-31 12:44)
    Do Watykanu.
  • ~gosciu
    (2019-07-31 12:27)
    to nijaki Jonny zglosi sie po niego to na pewno mienie pozaspadkowe nalezace do panstwa okupujacego palestyne
  • ~Autor 1
    (2019-07-31 11:29)
    4 lata temu w miejscowości rodziców trwał podobny remont. Tylko zamiast monet pod posadzką znaleziono, co nie jest zaskoczeniem, groby. Ponieważ najważniejsze było dotrzymanie terminu i otrzymanie dopłaty z Unii, spakowano kości w worki i wrzucono do zbiorowego grobu, a parafianie mają śliczną, nową, ogrzewaną podłogę.
  • ~zin
    (2019-07-31 10:20)
    klecha musial umrzec dosc nagle nie przekazjac informacji nikomu

Może zainteresować Cię też:

  • Łóżko szpitalne

    Skandal w Rosji. Lekarzom z Archangielska nie powiedziano, że ratują ofiary skażenia po wybuchu na poligonie

  • Jacek Czaputowicz

    Czaputowicz: Nie wyobrażam sobie, aby Rosja zablokowała przyjazd prezydenta Dudy do Smoleńska

  • Alexandre Soares dos Santos

    Nie żyje twórca sieci sklepów Biedronka. "Mówił o Polsce jako kraju sukcesu"

Zobacz więcej