SKARB odkryty w zabytkowym kościele w Barczewie. "Rewelacyjne znalezisko"

Pod posadzką kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie na Warmii archeolodzy odkryli skarb złożony z około tysiąca srebrnych monet, pochodzących prawdopodobnie z pierwszej połowy XVII wieku.

wróć do artykułu
  • ~gosciu
    (2019-07-31 12:27)
    to nijaki Jonny zglosi sie po niego to na pewno mienie pozaspadkowe nalezace do panstwa okupujacego palestyne
  • ~asdf
    (2019-07-31 13:26)
    he he he czyżby talary i orty już wylądowały w kieszeniach archeo a może czekają na wywiezienie na zachód?
  • ~zin
    (2019-07-31 10:20)
    klecha musial umrzec dosc nagle nie przekazjac informacji nikomu
  • ~ludowa ojczyzna płacze, jej dzieci ją zabiły
    (2019-07-31 14:10)
    Skoro były to drobniaki, zatem z tacy. Ukrywa się przedmioty cenne, dokumenty lub mocniejsze argumenty finansowe. Tu księżulo "oszczędzał" na starość. Jakie to piękne, szlachetne i podobne do naszych nowobogackich, co upaśli się na trupie PRL.
  • ~zuhjnm
    (2019-07-31 20:07)
    "Jak powiedział PAP kierownik prac konserwatorskich mgr Przemysław Gorek z firmy Gorek Restauro, będącej generalnym wykonawcą prac, zakres projektu obejmuje konserwacje wszystkich elewacji kościoła, remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachów, restauracje okien, prace konserwatorskie przy zabytkowych polichromiach a także pobiałach ścian i sklepień prezbiterium oraz kaplicy św. Antoniego." - to czego oni szukali pod posadzka? Templariuszy???
  • ~Dark
    (2019-07-31 13:36)
    Zgodnie z prawem skarb nalezy do Państwa Polskiego. Ciekawe czy klechy obowiązuje to samo prawo ...
  • ~Autor 1
    (2019-07-31 11:29)
    4 lata temu w miejscowości rodziców trwał podobny remont. Tylko zamiast monet pod posadzką znaleziono, co nie jest zaskoczeniem, groby. Ponieważ najważniejsze było dotrzymanie terminu i otrzymanie dopłaty z Unii, spakowano kości w worki i wrzucono do zbiorowego grobu, a parafianie mają śliczną, nową, ogrzewaną podłogę.
  • ~mysz kościelna
    (2019-08-01 16:25)
    Okradali kraj kiedyś i okradają dzisiaj.
  • ~Pan Buk tak chcial
    (2019-07-31 13:35)
    Ten klecha, ktory schowal te " piniundze " pod Lukiem teczowym chcial je przekazac do teczowego LGBT, ale mu sie nagle umarlo !
  • ~Ed
    (2019-07-31 12:44)
    Do Watykanu.
  • ~jędras
    (2019-08-01 23:27)
    Klechy nieźle nadymali miejscowych...
  • ~misha
    (2019-08-10 09:58)
    Mieli tyle kasy, że nie wiedzieli co z nią robić. Zamiast wykorzystać w zbożnym celu (pomagając ubogim, zakładając sierociniec itp) woleli zakopać. A Pismo Św. mówi o tym jasno w Przypowieści o talentach (Mt 25, 14-30).
  • ~Likorr
    (2019-08-06 09:08)
    Były szóstaki orty i grosze ale na zdjęciach same bezwartościowe półtoraki jak myślicie gdzie trafią najładniejsze egzemplarze?
  • ~mmuska 500 %
    (2019-08-02 20:25)
    wartenbórg
  • ~Aku
    (2019-08-06 21:59)
    Zamiast przeznaczyc pieniadze na jakis konkretny cel pewnie schowal dla siebie na pozniej ale z jakiegos powodu nie udalo mu sie przejac tych monet.
  • ~huijkm,
    (2019-08-01 08:01)
    Do pana Glinskiego: cos mi sie wydaje, ze w Polsce dalej poszukiwania archeologiczne moze sobie robic kazdy we wlasnym zakresie. Co nie chroni eksponatow przed znikaniem......Jest nad tym jakas kontrola? Bo ostatnie rzady tuska rozdawaly, co sie dalo.....

Może zainteresować Cię też:

  • Łóżko szpitalne

    Skandal w Rosji. Lekarzom z Archangielska nie powiedziano, że ratują ofiary skażenia po wybuchu na poligonie

  • Jacek Czaputowicz

    Czaputowicz: Nie wyobrażam sobie, aby Rosja zablokowała przyjazd prezydenta Dudy do Smoleńska

  • Organizator marszu na rzecz praw mniejszosci LGBT Ksawery Olczy

    Pierwszy Marsz Równości w Radomsku. Jedna osoba zatrzymana za kradzież tęczowej flagi [WIDEO]

Zobacz więcej