Kielich odnaleziony na aukcji w Niemczech przekazany kościołowi w Dźwierzutach

Zaginiony podczas II wojny światowej srebrny kielich komunijny z XIX wieku wrócił do kościoła ewangelickiego w Dźwierzutach na Mazurach. Uroczyste przekazanie odnalezionego na aukcji w Niemczech zabytkowego naczynia liturgicznego zaplanowano na niedzielę.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2019-08-18 15:06)
    Nie ma większych złodziei niż Niemce !!!
  • ~robota
    (2019-08-23 15:00)
    NIE ZAGINIONY TYLKO UKRADZIONY PRZEZ NIEMCÓW.
  • ~bertsi
    (2019-08-18 11:47)
    A może ruszy sumienia proboszczów kościołów warszawskich i oddadzą wyposażenie ukradzione z istniejących kościołów na "Ziemiach Odzyskanych". Kościoły Dolnego Śląska czekają na zrabowane obrazy Wilmanna.
  • ~reg
    (2019-08-18 11:46)
    No proszę. A więc jeszcze istnieją uczciwi Niemcy
  • ~qwerty
    (2019-08-18 15:28)
    A w jaki sposób on mógł być zaginiony, skoro miejscowość nie leżała w przedwojennej Polsce. Pastor jak uciekał przed ruskimi pewnie zabrał go ze sobą. Tak on należy do parafii obecnych Dźwierzut jak szklanki w mojej kuchni.
  • ~Historia a nie histeria
    (2019-08-18 12:05)
    A zaczelo od sykularyzacji Prus !.
  • ~u8ijklm,
    (2019-08-21 14:55)
    No popatrz. "dobry Niemiec" oddaje, zeby sie w piekle nie poniewierac? Dlaczego mysle, ze Niemiec? No bo kto by akurat oddawal do parafii ewangelickiej? Turek?
  • ~pppp
    (2019-08-18 12:34)
    Nabywcy kielicha, rodzina katolicka, na własną prośbę pozostaną anonimowi. Wyznali, iż trudno byłoby im posiadać kielich, mając świadomość, że do dziś istnieje parafia w Dźwierzutach, do której on należał..... Kto w to uwierzy?
  • ~Dobry lotr
    (2019-08-18 12:03)
    Z ta ekumenia to cos nie tak ?,a zaczelo sie w 1986 roku w Asyzu.JP II odprawil wspolne nabozenstwo z muzulmanami,i okolo stu innymi nawet nic nie majacymi wspolnego z chrzescijanstwem religiami.Wszyscy modlili sie do swoich bogow o pokoj !.Biblia mowi w Ew.Sw Jana rozdzial 14 wiersz 6.Ja jestem droga i prawda,i zyciem.Nikt nie przychodzi do Ojca innaczej jak tylko przeze Mnie.To ciekawe ,ze ci heretycy dzisiaj wspolnie z przesladowcami zasiadaja przy wspolnym stole.
  • ~gość
    (2019-08-18 13:09)
    Wiatr go tam przywiał???
  • ~Aleksandra
    (2019-08-30 18:05)
    No cóż, widzę że mój komentarz o największych złodziejach Europy-Niemcach- usunięty! Szkoda czasu na zaglądanie tutaj!!!
  • ~bnb676
    (2019-08-18 12:45)
    9Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2