Niemiecki historyk: Nasz rasizm wobec Polski sięga czasów rozbiorów. Pomnik ofiar okupacji jest konieczny

Niemiecki historyk Felix Ackermann w środowym artykule na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" uznaje, że napaść Adolfa Hitlera na Polskę w 1939 r. wpisuje się w tradycję niemieckiego kolonializmu. Naukowiec opowiedział się za postawieniem w Berlinie pomnika polskich ofiar niemieckiej okupacji.

wróć do artykułu
  • ~Fiodor
    (2019-08-28 11:47)
    Nie chcemy żadnych pomników od tego obłudnego narodu. Tylko zwrot w gotówce tego co ukradli i zniszczyli. I za każdego zabitego Polaka tyle ile płaci się za ofiary w zamachach lotniczych. I wtedy watachy starych Niemców przestaną zasmievac pół Europy. Będą płacić za zbrodnie swoich NaziVaters i mutters i siedzieć w reichu
  • ~Misio.,,,,,,,,,,,........,,,,,..,,..,,.,
    (2019-08-28 13:16)
    Niech zapłacą za zniszczenie i oddadzą zrabowane mienie, a pomnik mogą sobie darować.
  • ~cdsafdes
    (2019-08-28 13:20)
    Przedstawiają się teraz jakimi są teraz dobrymi sąsiadami. A nord stream 2 dalej budują...
  • ~wieszczyca
    (2019-08-28 15:33)
    A to sobie pazerne niemieckie piwożłopy i wieprzojady wymyśliły - nie wypłacimy Polakom odszkodowań wojennych ale zbudujemy im pomnik ofiar niemieckiej okupacji. Czysty zysk.
  • ~drew
    (2019-08-28 21:00)
    Wasz rasizm względem Polski sięga roku 600 i początków niszczenia slowian zachodnich
  • ~ja1
    (2019-08-28 17:30)
    Za te wszystkie krzywdy jakie ludziom wyrządzili nie można rozliczyć się w pomnikach ani w gotówce. Nie ma takich pieniędzy którymi można zapłacić za życie.
  • ~Czech Czech
    (2019-08-28 13:28)
    Jeszcze sie taki nie narodzil co by Polaczkom dogodzil. Oddasz mu wszystko co posiadasz, pojdziesz z torbami, Polaczek to roztrwoni, a potem bedzie biadolil i znowu reke wyciagal. No tak mniej wiecej Polaczki funkcjonuja!
  • ~pierwszy rozbiór to
    (2019-08-28 12:01)
    dzieło polskiego kk i polskiej arystokracji.....
  • ~Lus
    (2019-08-29 10:52)
    MY NIE CHCEMY POMNIKÓW ,MY POLACY CHCEMY SZACUNKU . DZIĘKUJĘ.
  • ~żart
    (2019-08-28 13:19)
    Pomnik w Berlinie potrzebny dla upamiętnienia przyjażni Polsko-Niemieckiej (przedwojennej). Na kasę nie ma co liczyć. Sprawy materialne 50 lat po zakończeniu wojny i zmiany ustrojowe są przedawnione. Dzieci nie mogą odpowiadać za winy Rodziców. Tylko Bóg straszy Izraelitów wyklęciem do 3 pokolenia. Mało kto dzisiaj wierzy Bogu, po przekrętach świątobliwych pasterzy. Państwa załatwiają sprawy Obywateli, których mają w d.pie. Ludzie nie są żli, tylko ustroje i partie rządzące.
  • ~Ela
    (2019-08-29 06:52)
    Szanowni rodacy! Wasza wrednosc i nienawisc nie zna granic, szkoda tylko ze granice panstw w Europie sa otwarte i tylko rozjezdzacie sie jak ta zaraza po Europie. Wstyd 😠
  • ~Caveman
    (2019-08-29 15:36)
    "der russe muss sterben damit wir Leben" - tacy są Niemcy. Wszystkich na wschód od Odry uważają za podludzi i żaden pomnik tego nie zmieni. Wpisz ten cytat w google i zobaczysz jakie wojenne zdjęcie wyskoczy. Próbowałem linka wkleić ale wycięli mi wpis.
  • ~rzezbiaz
    (2019-08-29 10:59)
    Na tym pomniku POkorny POlak bedzie kleczal pod sciana.
  • ~gienek
    (2019-08-28 15:05)
    Fiodor, ruski trollu, przestań jątrzyć
  • ~89uoijklm,
    (2019-08-28 22:22)
    "Nasz rasizm wobec Polski sięga czasów rozbiorów. Pomnik ofiar okupacji jest konieczny" - zeby utrwalic ten rasizm w mlodej generacji. Bo wtedy mozna pokazac na pomnik i powiedziec, ze to sa Untermenschen....... A poza tym slyszycie te pochwale.......? "Nasz rasizm"- nie odbierajcie nam sensu zycia........
  • ~Lechitarum
    (2019-08-31 07:59)
    Kolonialna polityka niemiecka jest wpisana w dzieje tej nacji od jej początków. Przecież Niemcy powstały w wyniku najazdów nordyckich na pogranicze celtycko-lechickie. Kronika Wielka Lechitów i Polaków zwana skrótowo Kroniką Wielkopolską podaje, że granice Lechitów sięgały Renu, Dunaju, Bałtyku, a na wschodzie Rusi. Czyli prawie całe dzisiejsze Niemcy (bez Nadrenii i południa Bawarii) położone są na ziemiach lechickich. W wyniku nordyckich najazdów na pogranicze Lechitów i Celtów powstała nowa nacja nazwana Niemcami, a składająca się początkowo z Nordyków pomieszanych z celtyckimi i słowiańskimi mieszkańcami zajmowanych przez nich ziem, potem doszły jeszcze doszły znaczące domieszki etniczne po najeździe Awarów (dzisiejsza Bawaria leży na obszarze państwa Awarów) oraz po ucieczce rozbitych przez Ruś Chazarów na zachód do swych gockich pobratymców (Niemców i Chazarów łączy znaczny udział gockich czyli nordyckich przodków). Gniazdem kształtowania się nacji niemieckiej z gockich najeźdźców i miejscowych podbitych Celtów i Lechitów były obszary lechickiego Załabia (między Renem, Dunaem, Łabą i Bałtykiem) oraz północnej Galii. Na Załabiu ukształtowały się dwa silne niemieckie ośrodki państwowe saski i frankoński, rywalizację między nimi wygrali schrystianizowani Frankowie, którzy przywrócili Cesarstwo Rzymskie, podbili i schrystianizowali Sasów, a potem razem z nimi ruszyli na dalszy podbój ziem Lechitów. Kilka wieków trwały zajadłe walki o Połabie (Część Lechii między Łabą a Odrą), w międzyczasie wielkie Frankoniemcy rozpadły się na Francję i Niemcy, co osłabiło i spowolniło niemieckie kolonizacyjne parcie na wschód, ale go nie zakończyło. Kolonizacja ziem lechickich w drugim tysiącleciu jest dobrze znana (w przeciwieństwie do tej z pierwszego). Także nie jest prawdą jakoby kolonizacja niemiecka ziem słowiańskich zaczęła się od rozbiorów Polski, to było kilkanaście wieków wcześniej od samego powstania niemieckiej nacji.
  • ~alfalfa
    (2019-09-04 15:14)
    Nic się w tej kwestii nie zmieniło tylko zostało przykryte polityczną poprawnością. Niemcy realnie maja do Polaków dwa podejścia: lekceważenie czyli kompletny brak zainteresowania (objawem tego jest np. brak wiedzy, które miasto jest stolicą Polski) lub niechęć i traktowanie z góry.
  • ~Tak jest
    (2019-09-05 18:06)
    Niemcy faktycznie nie maja do dziś powodów do chwały,to Celtowie zmieszani z Awarami z dodatkiem Słowiańskiej krwi na zajętych terenach,co takie społeczeństwo potrafi to wiemy i z historii i opowiadań naszych bać i dziadków...aby dobry Jezus miał ich w opiece,bo w boga już nie wierzą.
  • ~Pis of shit
    (2019-09-08 21:36)
    Reparacje i 2 tys plus dla każdego!
  • ~rychu
    (2019-09-06 13:48)
    kretyn jestes panie "historyku" !!!!!!! zaraz nam powiesz ze to zemsta Niemcow za najazd Boleslawa CHrobrego na Branderburgie ??!!!!!!!!!!!!!!! na czy je zlecenie ty wypisujesz takie androny ??!!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też:

  • Ludzie przechodzą przez ulicę

    W jakim kierunku idą sprawy w Polsce? Oto NOWY SONDAŻ

  • Abp Marek Jędraszewski

    Abp Jędraszewski zwolnił całą redakcję. Bez pracy zostało pięć matek z dziećmi na utrzymaniu

  • Kreml, Moskwa

    Rosja reaguje na rezolucję europarlamentu: To przykład fałszowania historii

Zobacz więcej