Rosja publikuje DOKUMENTY o II wojnie dotyczące Polski. "Zmieniają całkowicie wyobrażenia o pakcie Ribbentrop-Mołotow"

| Aktualizacja:

Ministerstwo obrony Rosji opublikowało zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, zamieszczając je na specjalnej stronie internetowej dotyczącej paktu Ribbentrop-Mołotow. Jako cel publikacji resort wskazał "ochronę prawdy historycznej".

wróć do artykułu
  • ~Mietek
    (2019-09-09 20:21)
    u ruskich to tylko gazeta nazywa sie Prawda , ale z prawda ma niewiele do czynienia . Teraz maja dokumenty i trzymali je 75 lat w tajemnicy , kun by zdechl ze smiechu hehe .
  • ~Gargamel
    (2019-09-09 20:21)
    ci wszyscy dranie współrządzą teraz w podziemiach hadesu współpracownicy belzebuba dołączy niedługo Putin, bo kiszczak już podkłada ogień pod smołę i czeka na swoich kolesi
  • ~Cyryl~
    (2019-09-09 20:23)
    To nie wiecie durne pawiany że kremlowskie watażki przeznaczają miliony rubli na dezinformację aby pozyskiwać naiwnych uzytecznych idiotów ?
  • ~i rym,cym,cym
    (2019-09-09 20:34)
    To są najprawdziwsze i oryginalne dokumenty świeżo wydrukowane w Rosji
  • ~sceptyk1
    (2019-09-09 20:45)
    O ile zrozumiałem to rosyjska wiedza o Pakcie Ribbentrop Mołotow opiera się na notatkach i powojennych zeznaniach jakiegoś niemieckiego generała? Innych wiadomości na ten temat nie mają? Przecież to brzmi jak każdy smoleński raport komisji Macierewicza.
  • ~Krasawica
    (2019-09-09 20:52)
    ,,Kolejnym dokumentem jest sporządzona odręcznie notatka służbowa szefa Sztabu Generalnego Armii Czerwonej Borisa Szaposznikowa, datowana na 24 marca 1938 roku. Jej adresatem był ludowy komisarz obrony ZSRR Kliment Woroszyłow. Szaposznikow ocenia w notatce, jakim zagrożeniem militarnym dla ZSRR mogą być poszczególne państwa, w tym Polska. Została ona w tym dokumencie nazwana - podobnie jak Niemcy - >>najbardziej prawdopodobnym przeciwnikiem<
  • ~Misio..,,,,,,,,....,,,,....,,,.
    (2019-09-09 21:00)
    Dla niedźwiedzia rosyjskiego , to każdy jest zagrożeniem, dlatego kotłuje się nieustannie z całym światem i chce napadać na bezbronne narody. Ten jego wielki obszar świadczy o jego polityce podboju. Zawsze uzasadnia podbój rzekomym zagrożeniem, czyli toleruje tylko narody bardzo słabe, które może uzależnić od siebie. Gdy jakiś kraj chce być niezależny , to następuje jego podział i zabór. Przykład jest Ukraina , podobnie było z Polską.
  • ~Wowa Obszcajew
    (2019-09-09 21:16)
    Rusek ma racje w ocenie zagrożenia ze strony Polskiej armii. Gdyby nie armia niemiecka Polacy skopaliby tyłki onucowej sowieckiej cholocie
  • ~pismak
    (2019-09-09 21:24)
    Ten ich argument to totalna kpina ze świata. Chcą wybielić swoją nieprzychylna historie to jeszcze się upierają ze są bohaterami II wojny światowej Sami podpisali ten pakt to jeszcze nadal twierdzą że należy im się pochwały za ratowanie Polski. Że będziemy czcić ich sławetne czyny totalne chamstwo z ich strony brak słów
  • ~MG
    (2019-09-09 21:34)
    Ja się praktycznie urodziłem z myślą, że pakt R-M to był 4 rozbiór polski. To jedynie stek na net.
  • ~Karolina
    (2019-09-09 21:47)
    I gdzie tu kacapy podali jakieś fakty zmieniające wyobrażenie o pakcie ?????
  • ~Wstyd i hańba
    (2019-09-09 21:52)
    Nie ma tam słowa o pakcie Ribbentrop Mołotow. Wynika z zamieszczonych w artykule aluzji, że ZSRR - największy kraj na świecie - tak śmiertelnie bał się Polski, że zawarł tajny sojusz z Niemcami i ze strachu oba mocarstwa razem napadły na Polskę, niejako w obronie własnej, bo obu tym mocarstwom Polska śmiertelnie zagrażała... Takiej "prawdy historycznej" obecnie Rosja broni, a Niemcy jej wtórują. Wstyd.
  • ~socjalistyczni towarzysze Ribbentrop i Mołotow
    (2019-09-09 21:58)
    my lewacy trzymamy zawsze razem
  • ~Alfart
    (2019-09-09 22:04)
    I to ma być coś nowego, coś co zmieni fakt, iż II Wojnę Światową rozpętali Sowieci z Niemcami. To tylko dalsze szukanie usprawiedliwienia dla bandytyzmu Sowietów i zakłamania.
  • ~KrisN
    (2019-09-09 22:04)
    Jak czytam te komentarze to przypominam sobie fragment fraszki że "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi". Trzeba wyciągnąć wnioski a nie pisać takie brednie. Historia lubi się powtarzać.
  • ~Matołow
    (2019-09-09 22:18)
    Fajne: "Resort obrony podkreśla, że w owych telegramach "z różnych miast Ukrainy Zachodniej" Michels opisywał "niepodrobiony entuzjazm", z jakim ludność ukraińska witała wojska sowieckie, i opisuje przypadki rozbrajania oddziałów polskich przez miejscową ludność" E.. a pamięta jak potem ludność z miast Ukrainy Zachodniej witała wojska niemieckie i rozbrajała radzieckie?
  • ~nie można im ufać
    (2019-09-09 22:31)
    Ruscy = zawsze kłamcy
  • ~Wajgacz
    (2019-09-10 00:41)
    Jeszcze za cara ruski młodzian w skóry odzian instrument miał jak wieża i tym instrumentem jak maczugą polował na zwierza.
  • ~Davien
    (2019-09-10 02:55)
    Tak, najlepsza jest ta notatka głównego politruka czyli Mechlisa, jak to ich niby Ukraińcy witali:))
  • ~Pippi Langstrumpf
    (2019-09-10 05:46)
    Rosja se tak swiat maluje, jak jej pasuje, jak ja ! Gieroje

Może zainteresować Cię też:

  • F-35

    Zakup F-35 to wolna amerykanka. W budżecie resortu obrony nie ma wolnych środków

  • Ksiądz

    Podwójny rocznik wypycha religię ze szkół? "Nigdy dotąd nie dotyczyło to całych klas"

  • Prof. Andrzej Zybertowicz

    Zybertowicz o zawieszeniu Nalaskowskiego: Abdykacja rozumu. Podobnie było z reakcją na książkę Cenckiewicza o Wałęsie

Zobacz więcej