Zybertowicz: Niemcy rozpoczęli naziwashing. Zachód toleruje antypolonizm i polonofobię

Trzeba wprowadzić terminy "antypolonizm" i "polonofobia" do obiegu publicznego w wielu krajach – oświadczył w niedzielę w stolicy Niemiec Berlinie prof. Andrzej Zybertowicz. Socjolog zaznaczył, że przypadki antypolonizmu "trzeba piętnować i zwalczać".

wróć do artykułu
  • ~aasas
    (2019-10-18 18:13)
    Nie spotkalem na swiecie antypolonizmu. Spotkalem natomiast antypisisizm.
  • ~mac
    (2019-10-18 14:23)
    Zeby zrozumiec antypolonizm Zachodu, wystarczy popatrzec i posluchac Zybertowicza.
  • ~Baltazar
    (2019-10-17 13:39)
    A może trzeba się zastanowić dlaczego na zachodzie Polska wzbudza takie negatywne emocje? Mnie one nie dziwią. Do Europy wyciągamy rękę po pieniądze, a wysługujemy się Amerykanom. Ze szkodą dla interesów Europy
  • ~Wąż
    (2019-10-13 08:50)
    Absolutna racja, co Zybertowicz mówi. Wszystkie niemieckie wyrażenia takie jak np. "Polacken" ubliżają naszemu narodowi. To wyjątkowo perfidne wyrażenie Niemcy "wyssali z mlekiem matki". Podobnie, jak twierdzenia i przekonanie Niemców, że Polak to złodziej. To tak, jakby Niemcy byli zawsze uczciwi. To uwłacza polskiemu narodowi. W Niemczech panuje do dziś propaganda Goebellsa o Polakach. I to jest fakt.
  • ~Pola
    (2019-10-12 09:50)
    Brak słów nie da się tego słuchać lata zrobiły swoje z mózgiem tego człowieka .biedny stary czlowiek
  • ~ozn
    (2019-10-11 17:42)
    brodę zapuścił bo pewnie na żyletkach oszczędza tak jak na rozumie....
  • ~Bartuś
    (2019-10-11 15:53)
    Zybertowicz: Dodał, że Polacy "w rozmaitych dyskusjach (…) przedstawiani są jako mizogini, rasiści, nacjonaliści, homofobi itd." I faktycznie tak jest!
  • ~Trybun
    (2019-10-11 11:43)
    Impoten intelektualny wielkiego kalibru i ten pseudo naukowiec dostaje pensje od suwerena za tego typu wypociny ? ŻENADA
  • ~misiek
    (2019-10-11 01:44)
    Ciekawe, że wcześniej takich zjawis nie było. Dopiero jak pis doszedł do władzy zaczęły się kłopoty. Wcześniej Polska i Polacy byli podziwiani
  • ~bies
    (2019-10-09 23:40)
    Proponuję wprowadzić termin "antyzybertyzm"
  • ~demokrata
    (2019-10-09 09:13)
    Antypolonizm jest reakcja na polski antysemityzm.
  • ~Mietek
    (2019-10-09 03:10)
    Profesor Davis , powiedziel ze w latach siededziesiatych zapoczatkowali to eskimosi z gor golan i wymazywali niemcow z ludobujstwa , wprowadzili termin nazisci zamiast niemcow .
  • ~Dm 2
    (2019-10-09 00:13)
    SBecy i PZPRowcy dobrze się mają do dzisiaj. Tu głośno pyskującym doradcą prezydenta jest PZPRowiec Zybertowicz. Sędziów TK i IPNu zatwierdza SBecki prokurator Piotrowicz. Sekretarka Kaczyńskiego jest była sekretarka jednego z twórców stanu wojennego generała Janiszewskiego. Najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego w spółce Srebrna i dwukrotnym ministrem w rządzie PISu jest TW Kujda. Kierowcą Macierewicza i ochroniarzem jest były SBek. Ambasadorem Polski w Niemczech jest TW Wofgang a prezesem TK jego żona. Biskup Mering jako TW Lucjan składa hołdy pochwalne i zapewnienia swej miłości i uwielbienia do Jarosława Kaczyńskiego. Pyskata panna Krysia P. okazała się być „resortowym dzieckiem” NKWDowca oddelegowanego do UB. Zresztą Kaczyński i Ziobro to też "resortowe dzieci" . I to nie jakichś tam zwykłych członków PZPR ale partyjnych notabli. Ojciec Kaczyńskiego szef i założyciel WUMLi, matka cenzorka. No i dwóch wujków Świątkowskich jako ministrowie u Bieruta.Ojciec Ziobry Pierwszy Powiatowy Sekretarz PZPR w Krynicy, matka prokurator. A IPNowcem tropiącym PZPRowców wśród przeciwników PISu jest "Resortowe dziecko" Cenckiewicz. Dziadzio Cenckiewicz jako major SB więził i gnoił patriotów walczących z PRLem. Dziś wnusio Cenckiewicz jako „Resortowe dziecię” kontynuuje rodzinne dzieło i jako zagorzały IPNowiec gnoi ku chwale PISu dobre imię tych prześladowanych przez dziadka SBeka. I TO WSZYSTKO TERAZ. OBECNIE.
  • ~lx
    (2019-10-08 21:31)
    Niektóre polskie kreatury "basują" polakożercom!! POtem POlactwo ich wybiera do PE !!
  • ~Krzysztof
    (2019-10-07 11:14)
    Czy tego durnia patentowanego Zybertowicza ktoś poważnie TRAKTUJE ??????
  • ~tkm
    (2019-10-06 15:46)
    Głupcy nie odróżniają antypolonizmu od antypisizmu, a to kolosalna różnica.
  • ~Joanna Hamburg
    (2019-10-05 18:04)
    Normalnie to pan w sile wieku, z tym ohydnym zabakterionym wyskubanym zarostem stary ohydny dziad.
  • ~Washwash
    (2019-10-04 14:35)
    A kto tobie, dziadu, zrobil brain washing? Twoj Pan, al Kaczone, czy Rydzykone?
  • ~taktotak
    (2019-10-04 12:45)
    Profesor ma kompleksy. Weź się Pan za swoich, onych zostaw Pan w spokoju...
  • ~kici kici dworka