"Węzeł kurdyjski". Tak Kurdowie przestali być potrzebni i USA, i Europie

| Aktualizacja:

Jedyna realna szansa na niepodległość dla Kurdów zaistniała dokładnie wtedy, gdy odzyskiwali ją Polacy. Nie było jednak mocarstwa, któremu wolny Kurdystan byłby na rękę. 

wróć do artykułu
  • ~Pablo E.
    (2019-10-18 10:25)
    Celebryty do dzieła! Może wreszcie zaprotestujecie w słusznej sprawie i wesprzecie Kurdów!!!
  • ~Babunia
    (2019-10-18 10:58)
    Wkrotce oglosi Trump swiatu, ze Putin jest jego najlepszym przyjacielem, no i wiemy co moze sie stac. My co prawda nie tacy slabi jak Kusdowie, bo my w Unii i NATO, ale madrze by bylo, gdyby sie Pis tak na Unie i sasiadow nie wypinal, bo dobry sasiad jest duzo wart, nie jakis tam niezrownowazony przyjaciel(?) zza oceanu!
  • ~Onn
    (2019-10-18 11:05)
    Kiedy Polacy przestana byc pozyteczni dla Trumpa? A moze juz? Bo przeciez 1 wrzesnia nie przelecial, a do Kima lata! Ale Kim sprytny, ten juz Trumpa pare razy wykiwal, no i w przeszlosci, zobaczyl. Kim Trumpa wykiwal, a Duda wylizal!
  • ~otwieracz puszek
    (2019-10-18 16:21)
    To, jak się Kurdów traktuje jest po prostu haniebne,,, Dokładnie tak, jsk o nas mówili w XIX wieku...
  • ~Wolny Kurdystan.
    (2019-10-18 13:35)
    Wielki Kurdystan.
  • ~ogień bengalski
    (2019-10-18 16:23)
    Królestwo Kurdystanu powstało w 1921, po zawarciu traktatu w Sevres. Kiedy na jego terenie znaleziono ropę naftową Francuzi i. Brytyjczycy uznali, ze jest niezdolne do samodzielnego i suwerennego bytu. W 1924 roku zostało zlikwidowane. Te rzezie które się tam teraz odgrywają to powinien być wyrzut sumienia dla Wielkiej Brytanii i Francji.
  • ~Glowanakarku
    (2019-10-18 12:27)
    Die Trumpa jest tak: Bimbo zrobil swoja robote, Bimbo moze odejsc! Wkrotce Pis sie dowie, ze oni tez Bimbo!
  • ~CMLJ
    (2019-10-19 01:07)
    Kurdowie sa spolecznoscia Specjalna- Zaslugujaca na NIEPODLEGLOSC- aczkolwiek maja swoje za uszami... Turcja- to (istotna potega militarna) kraj absolutnie NIEDEMOKRATYCZNY. Nie powinno byc dla niej ( Turcji) miejsca w EU. Temperament polityczny na poziomie dzisiejszym - rosyjskim. Takich krajow EU powinna SIE BAC !!!. Czy naprawde powinnismy sie bac TYLKO O Siebie… - watpie… Powinnismy podnosic glos ZAWSZE W OBRONIE TAKICH jakimi nie tak dawno SAMI BYLISMY...
  • ~S.
    (2019-10-18 11:09)
    Kurdowie realizowali na polecenie Turków rzeź chrześcijańskich Ormian. Takie to aniołki Trumpa, co mają ludobójstwo w CV.
  • ~Marian Paździoch syn Józefa
    (2019-10-18 14:58)
    Martwmy się o siebie. Co tak naprawdę Europę obchodzą Kurdowie?
  • ~jaity
    (2019-10-19 10:37)
    Nauczka dla wszystkich: najpierw kasa, potem towar. Ten, komu zależy, zapłaci, a resztą nie ma co sobie zawracać głowy.
  • ~bez szans
    (2019-10-19 13:05)
    Powinni się zasymilować w Turcji, Iraku i Syrii. Żaden inny kraj nie ma obowiązku wysyłać swych zolnierzy na śmierć w wojnie o niepodległy Kurdystan.
  • ~żart
    (2019-10-18 18:49)
    Kurebele skończcie już z tym Kurdystanem (kur.y stanem).
  • ~komi
    (2019-10-19 17:31)
    knaf
  • Akcja ratunkowa w Szczyrku

    Szczegóły tragedii w Szczyrku: Gdyby nie odwołali treningu, Szymon tego wieczoru byłby na nartach

  • Tymoteusz Szydło

    Ks. Szydło wydał oświadczenie. "Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana"

  • Władimir Putin

    Putin: Zabity w Berlinie był bandytą. "To niedopuszczalne, by obce służby dokonywały zabójstw w Niemczech"

Zobacz więcej