Historyk: Kiszczak i Jaruzelski wiedzieli o planach porwania ks. Popiełuszki

| Aktualizacja:

Bez wątpienia Kiszczak i jego otoczenie wiedzieli o planach wobec Popiełuszki. W ramach struktury MSW porwanie nie było możliwe bez jego wiedzy. Jednak zgodnie ze starą zasadą panującą wówczas w resorcie spraw wewnętrznych w tak poważnych sprawach nikt nie pozostawiał rozkazów na piśmie. Plany te musiał też znać Jaruzelski – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN.

wróć do artykułu
  • ~Gdańsk zawsze polski
    (2019-10-19 09:12)
    Dzięki wielkiemu strategowi PO, Grzegorzowi S. kilku komunistów jest teraz w europarlamencie. Tyle w tym temacie.
  • ~Guciu
    (2019-10-19 09:18)
    Filary Polski PRL Kardynał Prymas 1000 lecia Stefan Wyszyński św. papież Jan Paweł 2 ks. prezbiter rodzin Solidarności ludzi pracy Jerzy Popiełuszko najgorzej inwigilizacja Karol Jerzy Nowak Wojtyła ...hmmm!?
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-10-19 09:24)
    A teraz ideowi potomkowie tych dwóch zbrodniarzy w sojuszu z LGBT weszli do Sejmu i Senatu.
  • ~Wielbiciel"rozumku" prezesa
    (2019-10-19 09:27)
    Czekam kiedy "znkomici" historycy od wklętych ogłoszą, że to Jaruzelski sam wziął ipirwał ks. popiełuszkę.Resztę już znamy ,prawda.
  • ~Cronus
    (2019-10-19 09:30)
    No to trza ekshumowac!
  • ~stroj supermena w pralni
    (2019-10-19 09:52)
    a ciamajda zaspal na zuliborzu i temu nie zapobiegl
  • ~Łysek z pokładu Idy
    (2019-10-19 10:07)
    I co z tego miał pan Popiełuszko, że dał władzę burżujom? Robotnikowi dogodził, czy jak?
  • ~matkaksiedza
    (2019-10-19 10:13)
    towarzysze i towarzyszki historycy. wiecie zapewne że popiełuszko nie zginął za wiarę tylko dlatego że podskakiwał. dzisiejszy reżim także wykańcza niewygodnych, choć w bardziej "ludzki" sposób. dzisiaj wystarczy zwolnienie z pracy, nasłanie kontroli skarbowej, przeszukanie cba, nękanie policją..................................
  • ~Aron
    (2019-10-19 10:25)
    Szkoda ze nie zyją POLACY wybrali by do uni Europejskiej w nagrodę !!
  • ~! sekretarz
    (2019-10-19 10:28)
    Brawo panowie i panie anty Polacy czas Kiszczaka i Jaruzela zrobic świętymi komunistycznymi !!Ordery lenina maja teraz order od Grzesia Szreka !!
  • ~Marek Ww
    (2019-10-19 11:00)
    Koo rwy komusze jeszcze w Polsce są i nawet aż 15% .
  • ~KRYSTEK
    (2019-10-19 11:37)
    KSIADZ ZGINOL BO NIE CHCIAL WSPOLPRACOWAC Z NIMI TYLKO BRONIL LUDZI KTORZY PRZECIWSTAWALI IM WALESA TEZ WIEDZIAL KTO ZLECIL MORD ALE Z HONORAMI ICH POCHOWALI A SADY ICH BRONILY BO PO STRONIE ZLA BYLI DLATEGO ICH NIE UKARANO ZA ZBRODNIE NA POLAKACH TAK TEZ ZGINOL MLODY KSIADZ ZYCH I WSZYSTKO UTAJNILI ABY SWIATLA DZIENNEGO NIE UJZALA ICH ZBRODNIA PRAWDY
  • ~prof.Włazidupski tyż z Torunia
    (2019-10-19 12:02)
    A czy wybitny naukowiec prof. Wojciech Polak, historyk z UMK w Toruniu i IPN wie, że bitwę pod Waterloo Napoleon przegrał tylko dlatego, że jego adiutant zapomniał magazynków do kałasznikowa...? Panie naukowcu, historia opiera się na FAKTACH , a nie na domniemaniach.
  • ~Rewolucja.
    (2019-10-19 12:30)
    W tamtych czasach władzy ludowej, kto się nie zgadzał z tą władzą to był kontr rewolucjonistą. Tylko nigdy nie potrafili udowodnić w jakim czasie ta rewolucja w Polsce była.
  • ~Sabina
    (2019-10-19 12:44)
    Faktów brak? No to plujemy.
  • ~thum
    (2019-10-19 13:29)
    Trzeba zadac pytanie jaka wiedze w temacie ma nasz OTUA
  • ~Weteran
    (2019-10-19 13:49)
    Przecież oni go nie zbili!
  • ~Don Carlos
    (2019-10-19 14:08)
    Panie, Antek M. tego nie potwierdza, a więc lipa, bo kto jak kto, ale ten gostek zawsze wie wszystko i o wszystkich - litości profesorze odkrywco, bo nawet małpki w cyrku śmieją się z tej sensacji. Jeśli wyczerpał się potencjał twórczy, to czas na zasłużony odpoczynek emerytalny.
  • ~7zhiujn
    (2019-10-19 14:16)
    Do informacji, ze niby dzisiaj zyjacy, wiedzial co wiedzieli albo czuli dzisiaj juz zmarli zawsze bede podchodzic z dystansem........To gdybanie o gdybaniu.
  • ~Kazkot
    (2019-10-19 14:38)
    A to sie historyk wysilil.Dodam jeszcze ze ambasador Rosji w Polsce tez wiedzial i te morderstwo zatwierdzil.Nic nie odbywalo sie bez ich zgody .kropka

Może zainteresować Cię też:

  • Święto Niepodległości

    11 listopada. Święto Niepodległości [RELACJA]

  • Jan Wróbel

    Wróbel: Ludzie Kaczyńskiego nigdy nie dobiją salonu. Po wieki wieków muszą walczyć z jego pogardą [OPINIA]

  • Tekturowy czołg KOD / @sjkaleta

    Tekturowy czołg KOD przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Błaszczak: Zawiadomimy prokuraturę

Zobacz więcej