Reparacje jak raport smoleński? Ekspert: Piękna frazeologia i twarde "nein", to zaczyna budzić politowanie

Niemcy sugerowali rozmowy na temat innych rozwiązań, PiS chce grać kartą odszkodowań wojennych.

wróć do artykułu
  • ~ofiara Oświęcimia
    (2019-10-26 15:52)
    Panie Krząkała gdyby tobie szwaby ojca zamordowali jak mnie gdy miałem 3 miesiące brat 1,5 roku to byś inaczej gęgał, no ale wiadomo co się spodziewać po Polszewikach, skoro w celu odzyskania koryta całkowicie uzależnililibyście a nawet sprzedali Polskę szwabom. Gdy się zwróciłem do prezydenta BK nawet nie odpisał.
  • ~już dziś lekko wkurzony .
    (2019-10-25 01:02)
    W obliczu podpisanych przez Polskę umów z Niemcami i przestrzegania prawa PRZESTAŃMY ROBIĆ z SIEBIE DURNIÓW !!!!! Poziom mentalny i intelektualny naszych rodaków (przynajmniej pewnej części obywateli ) nie pozwala na zrozumienie przez nich spraw OCZYWISTYCH , a obecna władza CELOWO NAPĘDZA adresowane do nich ROSZCZENIA żeby pozyskać tłum!!! To obrzydliwe działanie . Polityki nie robi się za pomocą rozpalania nienawiści czy strachu panie prezesie !
  • ~Muchor
    (2019-10-24 13:43)
    Nie rozumiem, dlaczego niemiecki Hans Schmidt, urodzony pół wieku po wojnie ma płacić cokolwiek Janowi Kowalskiemu, urodzonemu pół wieku po wojnie. Jakby tak dalej zajrzeć wgłąb historii, to może np. Włochy wypłacą odszkodowanie Tunezji za zniszczenie Kartaginy, a Polacy Rumunom za najazd na Mołdawię za króla Olbrachta, albo spalenie Kijowa przez Bolesława Chrobrego. Niemcy spłaciły długi wobec Polski wciągając nas do UE - bo nie spełnialiśmy wszystkich kryteriów członkostwa (dzisiaj to już w ogóle byśmy nie weszli, aż szkoda gadać). I to oni w większości opłacają te transfery środków unijnych dla Polski, bo są największym płatnikiem netto budżetu UE.
  • ~tylko cymbal rezygnuje
    (2019-10-24 13:18)
    Anglia nie chce oddac Gibraltaru, ale Hiszpania nie odpuszcza. Podobnie z reperacjami. W odpowiednim momencie mozna osiagnac skutek.
  • ~WYSTRASZOPNY PACJENT
    (2019-10-24 12:43)
    DLACZEGO PARTIE OPOZYCYJNE NIE ZGŁASZAJĄ WNIOSKU O VOTUM NIEUFNOSCI DLA MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI? CZY NIE DOSTRZEGAJĄ KATASTROFY W SLUZBIE ZDROWIA? SCHETYNA ZNOWU ZASPAL?
  • ~odaliska
    (2019-10-24 11:49)
    Jeśli o mnie chodzi to wolałbym bilion niż refleksję niemców. Refleksja sama po wypłacie przyjdzie - że jednak zbrodnia nie popłaca.
  • ~Bieda
    (2019-10-24 11:22)
    Polacy to nędza intelektualna i moralna. Tak jest tez spora częśc przedstawicieli nauk, dlatego Polacy sa przekonani , ze ziemia jest plaka i wierza w sw. Mikolaja. Indikatorem tu moga byc zglaszane patenty i np. nagrody Nobla w dziedzinie nauk scislych, medycyny czy ekonomi.
  • ~Bismarck
    (2019-10-24 11:09)
    Po sekcie Smolenskiej powstaje nastepna sekta. Polacy sa jak ich powstania duzo halasu, duzo dymu i ... efekty znamy.
  • ~Kaszäbe
    (2019-10-24 11:00)
    Opa Hans mial racja, jak do polski to tylko czolgiem.
  • ~Nego-cjator
    (2019-10-24 09:43)
    Po co wypisywać takie artykuły mieszające Polakom w głowach. Sprawa jest prosta jeżeli jest wina to musi być kara. A więc jeżeli Niemcy zaatakowali w 1939 r . Polskę i dokonali zbrodni i rabunku na narodzie to oczywiste jest że muszą zapłacić za to. Jeżeli za coś takiego nie będzie kary to historia się powtórzy. Proste jak drut. Widzę że duża część tego nie zauważa. Historia lubi się powtarzać. No i już się powtórzyła, to na życzenie Niemiec po 1989 r. zlikwidowano polki przemysł a właściwie to prawie całą gospodarkę. Niemcy po raz kolejny zaatakowali Polskę tym razem bez jednego wystrzału podbili nasz kraj przy pomocy targowicy. Czyż trzeba więcej dowodów na to. No ale jak narodowi wyprano mózgi za pomocą takich bredni jak "przebaczamy i prosimy o przebaczenie" to czego tu się dziwić że jesteśmy generalną gubernią, landem, bantustanem, państwem teoretycznym i co tylko sobie można wyobrazić. Realia są takie że Polska to tylko obrazek na mapie Europy. W rzeczywistości nie mamy nic, zniszczono nawet strukturę społeczną doprowadzając do tak głębokich podziałów że właściwie już nie ma szans na uratowanie tego ogłupionego narodu który uparcie przez 30 lat głosuje na zdrajców i swoich oprawców. Co najmniej 95 % tubylców widzi to wszystko, przyklaskuje i nie przejawia jakichkolwiek odruchów obronnych. Krótko mówiąc masa ludzka prowadzona na rzeź, przebudzenie przyjdzie za późno.
  • ~Historyk polak
    (2019-10-24 09:42)
    Oczywiście prawnie nie możemy od Niemiec reparacji.Niech zostaną na zawsze Niemcy i Rosjanie barbarzyńcami którzy nie zadośćuczynili ofiarom za swoje zbrodnie.
  • ~Car
    (2019-10-24 09:37)
    Przecież 3/4 dzisiejszej Polski to bala rzesza Niemiecka. Ktoś tu z historią na bakier.
  • ~z.
    (2019-10-24 09:34)
    A co może pisać niemiecka gazeta o reparacjach wojennych ???
  • ~taktotak
    (2019-10-24 09:33)
    Proponuję, żeby reperacjami zajął się Antoni Macierewicz. Osiągnął pełny sukces w pracach podkomisji smoleńskiej (wyrzucił w błoto miliony publicznych złotych), dlatego należy się spodziewać, że podobny sukces osiągnie w walce o reperacje (wyrzuci kolejne miliony nieswoich, publicznych złotych w błoto)!!! Aha! Żeby koniecznie towarzyszył mu Misiek...
  • ~men
    (2019-10-24 09:29)
    Gdyby Pis miał trochę więcej inteligencji niż ameba, nie wspominając o innych przymiotach, to mógł by sprawę reparacji rozwiązać tak jak starozakonni: oprócz kasy za straty wojenne z terytoriów okupowanych (w tym także Polski - 447jest bezprawne!!!!!!) "załatwili" sobie prawie darmowe zbrojenia, otóż rząd Niemiec dopłaca od 2/3-1/2 wartości każdego zamówienia Izraela w RFN (ostatnio fregaty Saar i okręty podwodne Dolphin) - da się? da!!
  • ~Zib111
    (2019-10-24 09:12)
    Der dziennik i tyle.
  • ~87zuijklm,
    (2019-10-24 09:10)
    "...mówił w rozmowie z DGP, że temat reparacji powróci dopiero po wyborach prezydenckich w Polsce. ".- taaaa, a potem bedzie gadka, ze dopiero po wyborach kanclerzowej.........Naturalnie jak sie okaze, ze nowy prezydent to nie nasz z po.....
  • ~Onn
    (2019-10-24 09:05)
    Dlaczego nie chce Pis reparacji od Rosji, a tu by bylo za co, oj by bylo! Putina sie boja?
  • ~Europa1
    (2019-10-24 08:59)
    Polacy oddajcie Slask, Pomorze i samochdy, ktore ukradlisie w Niemczech.
  • ~Babunia
    (2019-10-24 08:58)
    To populizm , bo jak Pis zaczal mowic o reparacjach , to znowu ludzie zaczeli nienawidziec Niemcow. Na jednym sie Pis zna, wie jak ludzmi manipulowac, zdobywac wyborcow, bo nic tak nie laczy narodu (no moze czesc narodu) jak wspolny wrog , na zewnatrz mamy ich paru , no i wewnatrz LGTB , edukacja seksualna, czasami tez nauczyciele, no albo ta, czy inna czesc spoleczenstwa. Zawsze sie ktos znajdzie. Ludzie lubia nienawidziec, l like to hate!