Generałowie SB kontra IPN. Jest prawomocny wyrok w "ostatnim takim procesie"

| Aktualizacja:

Kary po dwa lata więzienia dla byłych generałów SB Władysława C. i Józefa S. są prawomocne - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Tym samym sąd oddalił apelacje obrony obu skazanych za bezprawne powołania opozycjonistów do wojska w stanie wojennym.

wróć do artykułu
 • ~..Krystyna.z.Agencji..
  (2019-11-19 09:07)
  Zobaczymy co Kasta zrobi. Jesli uniewinni tych zbrodniarzy komunistycznych, to znowu napluje w twarz Polakom.
 • ~Nim
  (2019-11-19 10:42)
  W PRL w LWP służyło miliony młodych Polaków. Często powoływani w wieku starszym na ćwiczenia rezerwy w zimowych warunkach poligoniwych. Sam tego doświadczyłem. Taką mieliśmy Polskę i wojsko. Nikomu z tych milionów dzisiaj nie przyszło do głowy by żądać odszkodowania za przymusową służbę w niechcianej komunistycznej formacji. Ale panowie solidaruchy to lepszy sort i nie mogą się równać do całej reszty tej hołoty, która pokornie służyła w stanie wojennym w wojsku w tym szkoliła się na poligonach. Oni są z innej pisowskiej gliny. Im należą się kombatanctwo i wysokie odszkodowania oraz specjalne emerytury. I oto w tym wszystkim chodzi.
 • ~hudyn
  (2019-11-19 14:38)
  Pami Wiadomości dnia Makroekonomia Finanse osobiste Rozmiar tekstu: A A A Państwowe spółki energetyczne postulują dwucyfrowe podwyżki cen prądu Wtorek, 19 listopada (08:55) Aktualizacja: 55 minut temu Tweetnij Skomentuj Grożą nam duże podwyżki cen prądu. Państwowe spółki energetyczne postulują wysokie, dwucyfrowe podwyżki cen prądu dla naszych domów. Od kilkunastu o nawet 40 procent. Tak wynika ze wstępnej analizy wniosków, które PGE, Energa, Enea i Tauron złożyły w zeszłym tygodniu do Urzędu Regulacji Energetyki. To nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM, bo całość pozostaje tajna.tam ich rządy! Ochydne twarze, plugawe pieśni (np. Oka czy Zachodzi słońce na Kremlem)
 • ~Mok
  (2019-11-19 14:38)
  Oczywiście prezesi sądu z nadania pisowskiego a skład orzekajacy,,wylosowany".
 • ~kacaff, mysliciel (wybitny) z Bygdoszczy, poeta
  (2019-11-19 14:41)
  By łych ubeków należy przecfelować za to co uczynili \kapłanom, cichym bohaterom tamtych czasów, szantażowali ich i gwałcili. Zmuszali ludzi do sł€żby w komunistycznym wojsku. Dopiero nasza armia z kapelanami stała się wielką siłśą.
 • ~Zima stulecia jak czysciec
  (2019-11-19 15:19)
  ,zime stulecia ********* w namiotach w okolicy bieszczad a kolega w orzyszu. Piecyk zeliwny czyli koza kocil i byl za maly azeby ogrzac duzy namiot, a caly rekonensans to byl pic, nic nie bylo przygotowane na taki duzy mroz i zaspy sniegu.to co sie dzialo nadaje sie na dobry serial a poprzemarzane kosci przez dwie zimy i spedzenie ich na mrozie daje znak teraz i sktzypia kosci.Ale mamy kolegow ktorzy nie musieli isc ma sluzbe, bo mieli ustawione wszystko.Sa rodziny z ktorych nikt nie byl w wojsku, chyba zre dla kariery. Glupio jest gdy sie spedza zime stulecia i nasyepna w lesie i sniegu i mrozie, a kolega z dobrej rodziny spefza sylwesyra w restauracji.ale w orzydzu inny kolega mial wieksze pieklo, bo u nas to byl czysciec.
 • ~gigantyczny
  (2019-11-19 16:39)
  sukces IPN, jak zwykle xD ludkowie od stanu wojennego? mordercy z 70-tego? pff...
 • ~nonpzewslesb
  (2019-11-19 20:00)
  kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świеtny prоjеkt dla d𝚘rоsły𝚌h, którzy сh𝚌ą znаlеźć pаrtnеr𝚊 seksuаln𝚎go
 • ~Ministrant
  (2019-11-20 14:30)
  Kolejna ipn-u i pis-u bzdura. Ciastoń i Sasin powinni otrzymać (od Błaszczaka!) medale za doskonalenie obronności kraju. To, że kilku solidaruchom nieco schłodzono jaja, to dla ich osobiste higieny, bo spociły im się na styropianie.
 • ~PZPR.
  (2019-11-21 13:41)
  Generałów SB to PZPR mianowała.
 • ~Kontr Rewolucja.
  (2019-11-26 07:15)
  Towarzysze mieli różne sposoby na wywierania presji na opozycję. Oni byli szkoleni w Moskwie, jakimi sposobami walczyć z Kontr Rewolucją.
 • ~osmo
  (2019-11-30 20:54)
  cos nie dorobieni ci z ipn każdy zolnierz przeniesiony do rezerwy był zobowiązany stawic się na wezwanie w ramach rezerwy na ćwiczenia a ze ci opozycjonsci to pewnie służyli w wojskach rakietowych typu ziemia powietre wiec powinni przypomnieć sobie na ćwiczeniach jak się kopie rowy przeciw czołgowe a biedaczki po 40 latach sobie przypomnieli czyli należy mi jako Kaszubowi odszkodowanie za przymusowe wcielenie do LWP może ipn to załatwi takich jak ja to masa było
 • ~adwokat
  (2019-12-09 09:56)
  Te kary sa za niskie.