Dzieci żołnierza wyklętego "Pumy" pozwały Skarb Państwa. Żądają 12 mln zł

12 milionów zł zadośćuczynienia i odszkodowania domagają się od Skarbu Państwa córka i syn żołnierza wyklętego Edmunda Sawczyna ps."Puma", zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa we wrześniu 1946 r. na Rzeszowszczyźnie.

wróć do artykułu
  • ~mee...
    (2019-12-01 20:57)
    ...ma sie rozumiec, ze te grube miliony, ktore ida na sld z budrzetu panstwa...was towarzysze nie ruszaja. A czarzastym powinna sie zajac prokuratura - gdyby stala na strazy przestrzegania konstytucji, ktora wyraznie zabrania szerzebia ideologi bolszewickej. Ale niestety ciaglosc z prlm gwarantowana porozumieniem z Magdalenki stoi nad konstytucja.
  • ~mee...
    (2019-12-01 20:34)
    Czarzasty ostatnio chwalil armie czerwona za wyzwolenie Polski...zyja jeszcze bolszewicy z pierwszego pokolenia co ostatnio znalezli sie w Brukseli i weszli na Wiejskiej...rozszczenia wiec jak najbardziej sa zasadne, bo zachowaliscie ciaglosc z prl od poczatki, od roku 1944 do dzis.
  • ~osmo
    (2019-11-30 20:38)
    a może potomkowie zabitych przez tego wyklętego pozwą rodzinkę o odszkodowanie bo oni maja większe prawo do odszkodowania za zamordowanych bliskich z zimna krwią
  • ~Rychu
    (2019-11-29 23:11)
    Ponoć Wyklęci zabili więcej Polaków niż Niemców. Czy to prawda?
  • ~Lisaj
    (2019-11-29 19:10)
    Poczucie przyzwoitości straciło sens. A odszkodowania, nie wiadomo za co, zaczęli brać postsolidarnościowcy.
  • ~333 m.
    (2019-11-28 08:56)
    PRAGNĘ ZAUWAŻYĆ, ŻE WALKA O WOLNOŚĆ KRAJU SPOD OKUPACJI TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO OBYWATELA!! SPEŁNIAJĄC TEN OBOWIĄZEK TRZEBA SIĘ LICZYĆ ZE ŚMIERCIĄ!!! KONIEC WOJNY NASTĄPIŁ W MAJU 1945 r. ,,WYKLĘTY ZOSTAŁ ZABITY W 1946 r. WIĘC WALCZYŁ Z LEGALNYM RZĄDEM, KTÓRY ZOSTAŁ UZNANY PRZEZ MOCARSTWA BIORĄCE UDZIAŁ W II WŚ, WIĘC MOŻNA SPOKOJNIE GO ZALICZYĆ DO WYKLĘTYCH BANDYTÓW
  • ~kuraś
    (2019-11-27 12:42)
    Mojżesz miał rację 40 lat czyli 1989+40=2029 powinno już być po, żadnych zbowidów i innych kombatantów, niezłomnych, złomnych itp. Wreszcie będzie można pomyśleć o przyszłości a nie przeszłości.
  • ~Andy
    (2019-11-26 13:50)
    Rabowali ojcowie to i rabują dzieci.Niedaleko pada jabłko od jabloni
  • ~Farosz
    (2019-11-26 08:58)
    tak na chlopski rozum to oni sie tylko tam nadaja czyli w glab ziemi
  • ~hehehe
    (2019-11-26 04:01)
    Zróbmy coś z tym.Oto do czego doprowadziła współpraca PIS-u z kościołem. Dzieci bandytów z powopjennych band reakcyjnych, bezczelnie podnoszą głowy i zadają milionów nagrody za zbrodnie popełnione przez ojca.
  • ~wigor
    (2019-11-26 03:58)
    Dzieci wrodziły się w tatusia... i poszły w ślady tatusia. Wprawdzie nie z bronią w ręku i nie mordują ale rabunek pieniędzy i milionów to tak, bardzo chętnie.
  • ~zniesmaczona
    (2019-11-26 03:56)
    To już w takie bagno PIS nas wprowadził --- To już do tego doszło? Czas na "dePISację" i państwa i narodu.
  • ~Amerykanski szpion
    (2019-11-25 21:11)
    Wstyd się przyznać do takiego ojca a co dopiero żądać odszkodowania.Ci co znają ideologię której służyli,cele i skutki ich działalności wiedzą co mam na myśli.Byli gorsi od UPA!
  • ~orzelek2016
    (2019-11-25 15:42)
    Wyglądają jakby nie widzieli w jednym miejscu 1000 zł. Nie wiem czy mają pojęcie ile walizek potrzeba na wypłatę tych 12 mln zł. Ich ojciec napadał na magazyny i konwoje pocztowe to chyba widzieli , że to był grzech wg przykazania "Nie kradnij". Zamiast rozgrzeszenia chcą pieniędzy.
  • ~AK
    (2019-11-25 10:29)
    Dlaczego nie 120 milionów?
  • ~Rychu
    (2019-11-24 19:49)
    Wojna skończyła się wcześniej.
  • ~Jaro
    (2019-11-24 10:34)
    No żesz ty. Gdyby głupota umiała fruwać, ..... Wojna skończyła się w maju 1945 r.. Powtórzmy: Maj 45 rok. Zanotowano? A tu: "Edmund Sawczyn ps. "Puma" w 1945 r. został dowódcą II kompanii, ...., utworzonego po wojnie w celu walki o niepodległość Polski." Podkreślmy: "utworzonego po wojnie w celu walki .." Nieco się chłoptaś z kumplami spóźnił z tym wygraniem wojny, .. powinien zacząć tak z 6 lat wcześniej. To pewnie wówczas my z Moskwy i Berlina dyktowalibyśmy jak ma wyglądać mapa świata.
  • ~wadi 51
    (2019-11-23 12:53)
    Niech te stare dziadygi spadają na cmentarz; dać sępom 12 milionów w starych złotych a najlepiej urny na stare truchła; ludzie zbierają pieniądze na chore dzieci, na operację a te stare truchła domagają się kasy za bandytów z rodziny.
  • ~Oficer WP
    (2019-11-22 09:59)
    Nawet jeżeli był bohaterem to ci jego pazerni zstęoni zbrukali jego pamięć.
  • ~ Hanys
    (2019-11-22 08:56)
    Nie ten adres. ..niech POzwą UBywateli