Dzieci żołnierza wyklętego "Pumy" pozwały Skarb Państwa. Żądają 12 mln zł

12 milionów zł zadośćuczynienia i odszkodowania domagają się od Skarbu Państwa córka i syn żołnierza wyklętego Edmunda Sawczyna ps."Puma", zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa we wrześniu 1946 r. na Rzeszowszczyźnie.

wróć do artykułu
  • ~ANDRZEJ 64
    (2019-11-19 15:36)
    A KIEDY BEDA WYPLACAC ODZSKODOWANIA ZA ZBRODNIE ZOLNIERZY WYKLETYCH KTORZY MAJA KREW NA REKACH I GORZEJ BEDZIE JAK SIE BEDA UPOMINAC OFIARY ZOLNIERZY WYKLETYCH KTORZY STRACILI SWOICH BLISKICH
  • ~robertpk
    (2019-11-19 15:10)
    a co Rzeczpospolita Polska ma wspólnego ze zbrodniami stalinowskiego UB ?
  • ~Dark
    (2019-11-19 15:20)
    Niech pozywają tych którzy są winni a nie pracujących Polaków ...
  • ~Mik
    (2019-11-19 20:04)
    Teraz się zacznie. Nie wiem jak zachowa się sąd w tej absurdalnej sytuacji ale wyobrażam sobie, że będzie przybywać dzieci, wnuków, prawnuków itd żołnierzy przeklętych w postępie geometrycznym.
  • ~któś
    (2019-11-19 15:14)
    Do Rosji z roszczeniami.
  • ~Konstytucja RP art. 54 punkt 1
    (2019-11-19 15:44)
    popieram żądania tych ludzi, pod warunkiem że to odszkodowanie zapłacą spadkobiercy ubecji i pprowców, teraz występujący pod szyldem lewicy rozporkowej
  • ~zerty
    (2019-11-19 20:49)
    Zwariowali? Moze kazda polska rodzina, ktorej bliscy stracili zycie i/lub majatek walczac o niepodoleglosc kraju wystapi o odszkodowanie od... wlasnego narodu? Np. Pilecki - jaka jest jego wartosc? Miliard? Ciekawe co by ci bohaterowie powiedzieli... Ile za kazdego w Katyniu? Moze za generala wiecej? Jak myslicie? Ile za kazdego Cichociemnego? A powstanie listopadowe, wielkopolskie, styczniowe? Janek Wisniewski? Gornicy z "Wujka"? Przodek tych ludzi sie w grobie przewraca...
  • ~kolejna
    (2019-11-19 16:36)
    danina pracujących Polaków dla emerytów?
  • ~pseudo Hejnał
    (2019-11-19 18:34)
    Co tak starzy ludzie zrobią z milionami ? Śmieszne roszczenie !
  • ~Qukiz
    (2019-11-19 15:46)
    Chyba nawet moje koghane narodowe trolle sa zaskoczone to informacja...
  • ~panie premierze
    (2019-11-19 16:34)
    panie prezesie, proszę użyć retoryki jak w reparacjach od Niemiec, "TO NIE BYŁ POLSKI RZUND, TO NIE BYŁA POLSKA" xDD
  • ~kom
    (2019-11-20 09:14)
    To kiedy zaczną płacić rodzinom żołnierzy poległych 1939,Oni też walczyli o niepodległą Ojczyznę.Jak wszystkim to wszystkim.
  • ~Polka
    (2019-11-20 08:54)
    Dlaczego powstało określenie -żołnierze wyklęci-? znaczenie i synonimy słowa -wyklęty-, za słownikiem SJP i za Synonim NET: " skazany na potępienie; grzeszny, brudny, podły, nikczemny, zdegenerowany, zdemoralizowany, zepsuty, potępiony przekląć kogoś, potępić kogoś przeklinając; 2. obłożyć kogoś klątwą, przez co podlega on wyłączeniu ze społeczności wyznawców jakiegoś Kościoła; ekskomunikować"
  • ~Antek płać ze swoich
    (2019-11-20 06:56)
    Rozpętaliście orgie bohaterszczyzny wyklętej to macie tego efekty .
  • ~Anna
    (2019-11-21 00:34)
    Mój ojciec nie po to walczył z tymi bandami, żeby teraz potomkowie morderców zarabiali na nas miliony.
  • ~Riposten
    (2019-11-20 00:47)
    Pazerność nie zna granic. Pani Danuta i Pan Ryszard to kolejna z wielu sytuacji określanych powiedzeniem "po trupach do celu". W tym przypadku do szybkiego wzbogacenia się tracąc tym samym szacunek dla własnego ojca, który potraktowany przez nich przedmiotowo przeliczony został na 12 mln.
  • ~KTO ZNA PRAWDE O TYM PANU ?
    (2019-11-19 18:15)
    tO BYŁ ZBRODNIARZ CZY BOHATER ?
  • ~he he he - Dzieci wrodziły się w tatusia...
    (2019-11-21 00:43)
    ... i poszły w ślady tatusia. Wprawdzie nie z bronią w ręku i nie mordują ale rabunek pieniędzy i milionów to tak, bardzo chętnie.
  • ~piaskiem po oczach
    (2019-11-19 22:50)
    Ojciec się w grobie przewraca. On walczył dla Polski a nie dla forsy.
  • ~Syn sybiraka
    (2019-11-20 09:30)
    To nie byli zadni zolnierze,jaki oni rzad reprezentowali ?.Rzad londynski byl przez wielka trojke nieuznawany.Od Jalty i Poczdamu Polska nie miala swego rzadu,zostal uznany uklad,wiec jacy to zolnierze,kto im wydawal rozkazy !.To co my mamy robic,kiedy na Syberii, w gulagach pozostali nasi przdkowie.Co za chamstwo !.
  • Sejm

    PiS traci poparcie. NAJNOWSZY SONDAŻ Kantar

  • Robert Winnicki prezentuje "akt zgonu politycznego" Hanny Gronkiewicz-Waltz

    "Akty zgonu politycznego". Gdańska prokuratura będzie się tłumaczyć przed sądem z umorzenia śledztwa

  • prof. Magdalena Środa

    Prof. Środa pyta Jaśkowiaka o "dziecko na mieście". Padają mocne słowa o Marcie Kaczyńskiej

Zobacz więcej