Śledczy: Opinia Grossa, że "Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców", nie znieważa narodu

| Aktualizacja:

Jan T. Gross nie znieważył narodu polskiego wyrażając opinię, że Polacy będąc "słusznie dumni z oporu swojego społeczeństwa wobec nazistów", "podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców" - uznała katowicka prokuratura i umorzyła postępowanie w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~Atom
    (2019-11-26 12:50)
    Bzdury tu wypisujecie. Ja czuję się obrażony słowami tego Grossa niezależnie co powiedzą jakiekolwiek instytucje z prokuraturami włącznie. Dla mnie Gross jest draniem i nikczemnikiem i powinno mu być odebrane polskie obywatelstwo.
  • ~Pol-ono-fil
    (2019-11-26 12:48)
    Gratulacje Prokuraturo!! Dalej tak. Efekty już widzimy. Polskę i Polaków można obecnie oskarżyć na świecie o wszystko. Jeszcze trochę a okaże się również, iż kolonializm i zagłada Indian w Ameryce też była dziełem Polaków. Rzetelność naukowa p. Grossa nie budzi oczywiście żadnych kontrowersji, czysty intelekt.
  • ~na zbiypysk
    (2019-11-26 12:57)
    Po pierwsze , pan Ziobro chyba nie wie kim kieruje. Po drugie ten Gross powinien być wyrzucony z Polski z dożywotnim zakazem wstępu. Ta szuja na szczuciu na Polaków robi biznes.
  • ~przyjrzec sie panu prokuratorowi
    (2019-11-26 13:04)
    Moze pan prokurator nie czuje sie obrazony ,ale ja tak. Pan prokurator nie bedzie za mnie mowil.
  • ~nieskazitelni-od-ręki
    (2019-11-26 13:17)
    Następny śmierdziel nie do ruszenia, bo przecież z "narodu wybranego"... Nie wiem kto ich wybrał, ale takie rzeczy im się wpaja i stają się niereformowalnymi wyznawcami swojej plemiennej wyższości nad wszystkimi innymi na świecie. Szowinizm w czystej postaci! Ponadto oni zawsze są cacy, choćby dopuścili się niewiadomo czego. Tłumaczenie: "ratując życie można wszystko zrobić" (tyle, że trzeba być z "narodu wybranego") :)
  • ~skoblar
    (2019-11-26 13:37)
    Jeśli nie ma badan to zarzut Grossa jest kłamstwem i za to winien byc ukarany. Przeraża nieudolność prokuratora i brak reakcji w prawicowo rzekomo mediach. Skandal! A Gontarczyk okazał ssię zwykłą ...k...! A co na to wszystkie partie polityczne? Cisza!
  • ~krasnal wyklęty
    (2019-11-26 13:20)
    wiecie co, to tylko mój domysł (być może zupełnie bezpodstawny) ale wydaje mi się, że oni kupili sobie tą bezkarność w opluwaniu naszego Narodu, bo żyję już sporo lat ale takiego tsunami pomyj na ten kraj to nie pamiętam nawet z czasów zimnej wojny, owszem w zachodnich publikacjach mieszano z błotem ówczesne władze (reżim, krwawa junta itd) ale narodu jako całości nie opluwano....teraz jest odwrotnie! czy to nie dziwne? i pytanie - kto i za ile przehandlował naszą godność? i co będzie dalej? bo ta kampania powoli acz sukcesywnie się rozwija......
  • ~antiwar
    (2019-11-26 16:08)
    A my Polacy twierdzimy, że ydzi wymordowali więcej Polaków niż Niemcy, a Palestytnczyków, Libańczyków , Syryjczyków, i Irakijczyków wymordowali więcej niż zginęło ydów podczas całej II WS.
  • ~a n t y p a c a n
    (2019-11-26 15:27)
    Ży do ko mu na z desanatu nowotki nadal trzyma się w sądach mocno.
  • ~Ksiadz
    (2019-11-26 13:05)
    Teraz widzicie co to Pis .Nie szanujol sie bojol sie swojego cienia .
  • ~Kogut
    (2019-11-26 18:56)
    Gross TY LAJDAKU!!!!
  • ~Konsekwencja
    (2019-11-26 17:55)
    Najgorsi zbrodniarze komunistyczni to ży do wscy przodkowie grossa. Dziesiątki milionów ofiar zostało zakatowanych na rozkaz ży do wskich komunistów.
  • ~Konsekwencja
    (2019-11-26 17:32)
    Ży do wscy sowieci zamordowali więcej Polaków niż niemieccy faszyści.
  • ~a po co wam
    (2019-11-26 16:05)
    A moze tem wybitnuy prorok miał UBeckie pochodzenie lub Narodu Wybranego
  • ~Konsekwencja
    (2019-11-26 17:58)
    Skoro takie wypowiedzi nie znieważają... : Ten sędzia, który uniewinnił grossa, sam skazał więcej niewinnych ludzi niż zbrodniarzy. Precedensik?
  • ~krystek
    (2019-11-26 16:56)
    ten osobnik to nie pierwszy raz oplowa nasz kraj a broni zbrodniarza to swiadczy otym ze to nie jest z krwi ikosci POLAK i takich mamy multi ale dzban wode nosi puki ucho nie odpadnie i przeciw sobie postawi zwykly zaklamaniec zmienia historie aby onim bylo glosno bo jest nic znaczaca osoba
  • ~cuda
    (2019-11-26 14:17)
    Gross = SS
  • ~bez eu ou
    (2019-11-26 21:05)
    gross... tlumaczenie na pl,,, stary, zgnusnialy, matolowaty trep,
  • ~Stefek Michniczek mo rderca Polaków
    (2019-11-26 17:42)
    Im więcej obecności Grossa w mediach, tym słupki Koszernych Obywateli lecą bardziej w dół. Niech jeszcze Kupa POwiatowy zaprosi ze trzy razy Grossa na kanapę i próg wyborczy dla naszej platformy stanie się tylko senną marą.
  • ~Aldi
    (2019-11-27 17:17)
    A na jakiej to podstawie uczony T.Gross opiera swoje oświadczenie.Trzeba dowodów.