• ~#
    (2018-02-02 13:53)
    Ten antypolski ton w narracji historycznej Niemiec nie ma wcale źródła w niemieckiej polityce historycznej lat 90-tych, 70-tych, 50-tych Republiki Federalnej Niemiec, czy też „nazistowskiej” propagandzie III Rzeszy Niemieckiej z lat 30-tych XX wieku, ani nawet w XVIII i XIX-wiecznej królestwa Prus. Ta narracja ma ponad 1000 letnią tradycję. To kronika saskiego biskupa Thietmara (Ditmarus Merseburgensis) z roku 1012 nakreśliła „germański” punkt widzenia i relację państwa w stosunku do sąsiadów — w tym słowiańszczyzny, a w szczególności do państwa Polan i jego władcy Bolesława Chrobrego. Dla saskiego kronikarza nie do pomyślenia było uznanie przez Cesarza Ottona III polskiego władcy jako partnera idei utworzenia Christiana Unitas z ziem rzymskich, germańskich, galijskich oraz słowiańskich — cytat: „Niech Bóg wybaczy cesarzowi, że czyniąc trybutariusza panem, wzniósł go tak wysoko.” To saski graf Gero rozpoczął germański „Drang nach Osten” i budowę Marchii Wschodniej. To jego spadkobiercy z dynastii Askańczyków pod sztandarem Czerwonego Orła eksterminowali mieszkańców słowiańszczyzny zachodniej budując Brandenburgię. To brandenburski symbol Czerwonego Orła oznakował krwawym śladem polskie tereny od Lubuszy i Pomorza po Wielkopolskę — czego dowodem są czerwone orły w herbach miast. Minęło 1000 lat i w 2017 roku „najznamienitszy” polski heraldyk projektuje nowy herb polskiego powiatu (słubickiego) z… brandenburskim Czerwonym Orłem. W grudniu 2018 roku minie równe 1000 lat od śmierci Thietmara. Zza grobu słychać chichot saskiego kronikarza…
  • ~Franciszek
    (2018-02-02 12:29)
    Tusek i głupa Ruża szkalują Polskę za kasę.
  • ~JAWA
    (2018-02-05 11:24)
    już w 1945 w "Medalionach" Zofia Nałkowska wydumała połączenie słów "miliony istnień człowieczych uległy przeróbce na surowiec i towar w polskich obozach śmierci", dzieło to zostało lekturą szkolną (!)
  • ~redo
    (2018-02-02 12:40)
    Nazi byli pochodzenia niewiadomego, z podejrzeniem nawet kosmicznego, co się niechcąco w Niemczech zalęgli i całą tę rozróbę wojenną wbrew narodowi niemieckiemu zrobili. Tako jest najprawdziwsza prawda "historyczno polityczna" ;-)
  • ~Sydonia von Borck
    (2018-02-02 12:30)
    Panie Prezydencie proszę o podpisanie ustawy w trybie pilnym!
  • ~aaa
    (2018-02-02 13:25)
    Niemcy sa KRYCI ,Adolf byl austriakiem.Szkoda ,ze oficjalnie Niemcy nie innformuja o TYM swiata."Logiczne"jest,ze 2 Wojne Swiatowa rozpetali nazisci pochodzacy z AUSTRII.Za 50 lat bedzie to normalna prawda historyczna.
  • ~Instytut Propagandy Pisowskiej
    (2018-02-02 14:35)
    I tacy to zakłamani albo mierni pisowcy historycy obsiedli IPN i będą na nowo PiSać historię. Ku waszej wiadomości - sformułowania polskie obozy śmieci jako pierwszy użył Jan Karski w artykule „Polish Death Camps” w amerykańskim piśmie Collier’s w 1944. To on jako pierwszy próbował zaalarmować Zachód o masowej eksterminacji w obozach na naszych ziemiach, niestety prawie nikt mu nie uwierzył i nie podjęto praktycznie żadnych działań. Wstyd!
  • ~DM
    (2018-02-02 12:38)
    PISowska "inteligencja " sie odezwala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Każde dziecko powinno wiedzieć że
    (2018-02-02 13:28)
    Izraelska obsesja na punkcie Polski nie stoi na przeszkodzie sankcjom ONZ wobec Izraela, które mają taką samą wagę jak proces norymberski (ONZ wezwała Izrael do zaniechania programu wymuszającego na nim tysiące migrantów opuścić kraj do marca, pod groźbą aresztowania: ONZ wzywa Izrael do porzucenia planu dotyczącego afrykańskich imigrantów). - NB: Dla przypomnienia, utworzenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i organizacji typu "Narodów Zjednoczonych" wynika bezpośrednio z procesu norymberskiego, aby uniknąć Trzeciej Wojny Światowej, która jest wyrazem hipotetycznej nowej wojny światowej, która byłaby charakteryzuje się wykorzystaniem broni jądrowej lub innymi konfliktami uznanymi za mające globalne znaczenie po 1945 r., takimi jak zimna wojna lub walka z terroryzmem.
  • ~Każde dziecko powinno wiedzieć że
    (2018-02-02 13:27)
    Obsesją jest Izrael, który wezwał Polskę do "ponownego zbadania prawa w świetle jego możliwych konsekwencji dla wolności słowa i naszej zdolności bycia dobrymi partnerami". Jednak europejscy przywódcy Zachodu UE ostrzeliwują się z unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji (słynny ekonomiczny bumerang Putina w 2014 r. Krym). Rzeczywiście, Viviane Reding, luksemburska polityk z chrześcijańsko-socjalistycznej Partii Ludowej, ma się martwić (naturalne uczucie), co więcej, ta sytuacja nie jest lekceważąca: jeśli Viviane Reding kontynuuje swoją metoda pracy "Merkel IV" to cała grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry), które ryzykują sojusz z Rosją! To słowianofilstwo, pożegnaj się z UE i Witaj Rosji przez samą Grupę Wyszehradzką! Tak więc Unia Europejska złożona z 6 przeciw Nowej Rosji (Novo Rosia)! Wreszcie, po której stronie jest Rosja o "oficjalnym uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela przez Stany Zjednoczone"?