• ~Historyk1
    (2019-01-18 13:14)
    Giełda Wall Street sie blokowała , nie było innej metody jak wojna, aby ruszyć z zyskami . Sfinansowali Adolfa , mimo , ze chciał najpierw na Anglię pokonać ( tak mówiła logika ) to przekonali go do ataku na Moskwę , a potem Lend Lease Moskwie ( Moskwa płaciła złotem ) i była kasa. A po wojnie - brak europejskich konkurentów , a żeby chcieli Europejczycy konsumować to im coś kasy jako Plan Marshalla dosypali . (Zresztą jak pięknie Roosevelt "zaprosił " Japonię do wojny - nakładając embargo na ropę, a potem puszczając grupę Nagumo pod Pearl Harbor ) .
  • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,,,,..,,,....
    (2019-01-17 22:56)
    Jednocześnie Żukow informuje Stalina, że w "Łodzi, Tomaszowie, Radomiu, Bydgoszczy i wielu innych miastach" całkowicie zachowały się działające tam zakłady przemysłowe. Potem wywozili te zakłady w głąb ZSRR wraz z dobrami kultury, Jak odbili jakieś dobra kultury zrabowane przez Niemców, to uważali ,że jest dobro poniemieckie i nie zwracali prawowitym właścicielom. Prawdopodobnie mają spore zasoby zrabowanej sztuki w swoich tajnych archiwach .
  • ~Gościu
    (2019-01-18 07:23)
    Niestety taka prawda ale to 1 Armia WP i żołnierze radzieccy wyzwolili Warszawe. AK mimo tyłu członków i rozmachu nic nie zrobiła. Jedyne co to wywołała bezsensowne powstanie warszawskie, które dobilo do reszty Warszawę i mieszkańców. Niestety dzisiaj politycy piszą swoją historię, zmieniając fakty.
  • ~Nickiewicz
    (2019-01-18 11:20)
    W tlumaczeniu na nasze - w Warszawie nie ma nic do ukradzenia, sprobujemy gdzie indzej. I jakos nie pisza o tym jak z Pragi patrzyli jak niemcy systematycznie niszcza stolice i czekali az zostanie calkiem zrujnowana. Dopiero potem ja "wyzwolili".
  • ~Jeszcze Polska nie zginęła...
    (2019-01-17 19:18)
    17 stycznia, dzień wyzwolenia Warszawy. Dzien radości wszystkich zwykłych Polaków, których Niemcy przestali zabijać. Głodne dzieci dostały jeść, głodne dzieci sieroty odziano i nakarmiono. Ludiz nie interesowała polityka. Nie było nienawiści do żołnierzy I Armii i żołnierzy AC.
  • ~head
    (2019-01-17 16:57)
    A to dopiero nowość. Było co utajniać.
  • ~jarek
    (2019-01-17 16:56)
    A kiedy raport o zdobyciu Gdańska przez sowietów?
  • ~Pamiętający
    (2019-01-17 19:47)
    A ja pamiętam jak w 2007 roku "historyk"? z IPNu w publicznej TV wmawiał oglądającym że Warszawę w czasie wojny zniszczyła Armia Czerwona.
  • ~byłem Polakiem
    (2019-01-17 19:28)
    I co te prawicowe antykomunistyczne gałgany pokazują? W Polsce socjalistycznej od zawsze pokazywali dokumenty filmowe i fotografie zamordowanego miasta. Wszyscy po pięćdziesiątce doskonale znaja prawdę historyczną, którą tacy ludzie jak postsolidaruchy, kaczyści i inna prawicowa zaraza wymazywała z historii Polski. Jak IPN, ich twór do deptania Polaków przez Polaków.
  • ~ziutek
    (2019-01-17 18:29)
    O co chodzi??? Byla II WS ? Byla! Rozpetana przez Niemcow ? Jak najbardziej!!! Zamiast powstac z kolan znow wystepujecie sie w roli ofiary !!! Dziwny i smutny ten kraj ..... Nie dziwie sie, ze dzisiejsze pokolenie ( a wbijano im historie w lepetyny ceglami) ZWIEWA. Do wroga rowniez!