• ~Historyk1
  (2019-01-18 13:14)
  Giełda Wall Street sie blokowała , nie było innej metody jak wojna, aby ruszyć z zyskami . Sfinansowali Adolfa , mimo , ze chciał najpierw na Anglię pokonać ( tak mówiła logika ) to przekonali go do ataku na Moskwę , a potem Lend Lease Moskwie ( Moskwa płaciła złotem ) i była kasa. A po wojnie - brak europejskich konkurentów , a żeby chcieli Europejczycy konsumować to im coś kasy jako Plan Marshalla dosypali . (Zresztą jak pięknie Roosevelt "zaprosił " Japonię do wojny - nakładając embargo na ropę, a potem puszczając grupę Nagumo pod Pearl Harbor ) .
 • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,,,,..,,,....
  (2019-01-17 22:56)
  Jednocześnie Żukow informuje Stalina, że w "Łodzi, Tomaszowie, Radomiu, Bydgoszczy i wielu innych miastach" całkowicie zachowały się działające tam zakłady przemysłowe. Potem wywozili te zakłady w głąb ZSRR wraz z dobrami kultury, Jak odbili jakieś dobra kultury zrabowane przez Niemców, to uważali ,że jest dobro poniemieckie i nie zwracali prawowitym właścicielom. Prawdopodobnie mają spore zasoby zrabowanej sztuki w swoich tajnych archiwach .
 • ~Gościu
  (2019-01-18 07:23)
  Niestety taka prawda ale to 1 Armia WP i żołnierze radzieccy wyzwolili Warszawe. AK mimo tyłu członków i rozmachu nic nie zrobiła. Jedyne co to wywołała bezsensowne powstanie warszawskie, które dobilo do reszty Warszawę i mieszkańców. Niestety dzisiaj politycy piszą swoją historię, zmieniając fakty.
 • ~Nickiewicz
  (2019-01-18 11:20)
  W tlumaczeniu na nasze - w Warszawie nie ma nic do ukradzenia, sprobujemy gdzie indzej. I jakos nie pisza o tym jak z Pragi patrzyli jak niemcy systematycznie niszcza stolice i czekali az zostanie calkiem zrujnowana. Dopiero potem ja "wyzwolili".
 • ~Jeszcze Polska nie zginęła...
  (2019-01-17 19:18)
  17 stycznia, dzień wyzwolenia Warszawy. Dzien radości wszystkich zwykłych Polaków, których Niemcy przestali zabijać. Głodne dzieci dostały jeść, głodne dzieci sieroty odziano i nakarmiono. Ludiz nie interesowała polityka. Nie było nienawiści do żołnierzy I Armii i żołnierzy AC.
 • ~head
  (2019-01-17 16:57)
  A to dopiero nowość. Było co utajniać.
 • ~jarek
  (2019-01-17 16:56)
  A kiedy raport o zdobyciu Gdańska przez sowietów?
 • ~Pamiętający
  (2019-01-17 19:47)
  A ja pamiętam jak w 2007 roku "historyk"? z IPNu w publicznej TV wmawiał oglądającym że Warszawę w czasie wojny zniszczyła Armia Czerwona.
 • ~byłem Polakiem
  (2019-01-17 19:28)
  I co te prawicowe antykomunistyczne gałgany pokazują? W Polsce socjalistycznej od zawsze pokazywali dokumenty filmowe i fotografie zamordowanego miasta. Wszyscy po pięćdziesiątce doskonale znaja prawdę historyczną, którą tacy ludzie jak postsolidaruchy, kaczyści i inna prawicowa zaraza wymazywała z historii Polski. Jak IPN, ich twór do deptania Polaków przez Polaków.
 • ~ziutek
  (2019-01-17 18:29)
  O co chodzi??? Byla II WS ? Byla! Rozpetana przez Niemcow ? Jak najbardziej!!! Zamiast powstac z kolan znow wystepujecie sie w roli ofiary !!! Dziwny i smutny ten kraj ..... Nie dziwie sie, ze dzisiejsze pokolenie ( a wbijano im historie w lepetyny ceglami) ZWIEWA. Do wroga rowniez!
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Prace ekshumacyjne przy miejscu pochówku żołnierza wyklętego Antoniego Dołęgi ps. Znicz

  Ukrywał się aż do 1982. Odnaleziono szczątki ostatniego żołnierza niezłomnego

 • Uroczystości pogrzebowe byłego ministra środowiska i wieloletniego posła - prof. Jana Szyszko

  Pogrzeb Jana Szyszki. Jarosław Kaczyński: Był człowiekiem naprawy RP, odszedł w walce

 • Wanda Rutkiewicz

  41 lat temu Wanda Rutkiewicz zdobyła Mount Everest. Google poświęciło jej Google Doodle

Zobacz więcej