Rocznica porozumień sierpniowych. Ta umowa wstrząsnęła światem

| Aktualizacja:

33 lata temu w stoczni gdańskiej podpisane zostały porozumienia między władzami ówczesnego PRL a przedstawicielami komitetów strajkowych. Jednym z najważniejszych efektów tej umowy była zgoda komunistów na utworzenie wolnych, niezależnych związków zawodowych. Na mocy tego porozumienia utworzono "Solidarność".

wróć do artykułu
  • ~bobik
    (2013-08-31 11:53)
    Solidarnosc to wielka historia i wspolne dobro narodowe wszystkich Polakow.
    Dlaczego dzisiaj ten szmaciarz duda wyciera sobie solidarnoscia swoj parszywy ryj ??? niech sobie zalozy swoj zwiazek zawodawy poyebancow. obsrane lapy precz od solidarnosci.
  • ~małolat
    (2013-08-31 12:15)
    bobik odpie sie od Dudy . Duda ma rację walczyli wywalczyli i mają ****** mówię o tych co walczyli
  • ~Konrad
    (2013-08-31 12:16)
    Bzdury - z postulatów nic nie zostało. "Działacze" wyrolowali robotników - dzisiaj są "WIELKIMI PANAMI".
  • ~karla
    (2013-08-31 12:19)
    mnie już nie wystarcza ciepła woda w kranie i święty spokój, chciała bym by było jak w syrii zawsze to jakaś odmiana?
  • ~bezrobotny
    (2013-08-31 12:26)
    solidarnosc to najwiekszy przekret jaki zaistnial w Polsce .Nieswiadomosc robotniow doprowadzila ze ukrecili sobie bat na siebie .Wolnsc jaka uzyskali to ruina gospodarki rozkradzenie majatku panstwowego zadluzenie kraju totalne bezrobocie ,praca za grosze i kaganiec na ustach nie podoba ci sie to za brame .
  • ~marcelek
    (2013-08-31 12:30)
    i gó...z niej zostało!
  • ~żart
    (2013-08-31 14:04)
    "Komuna" (partia) nie potrafiła "poradzić" sobie ze "związkami zawodowymi" za P.R.L-u, - więc utworzyła "Solidarność"- PO(srańce).
    Za P.R.L-u, związki "zawodowe" miały "wpływ" na Sejm,Rząd,Partię,itd... (nic bez nas).
    KO(munistom) się to nie "podobało".
    Utworzyli okrągły "stół" z "Solidarnością"- MA(tołki), pomógł "kościól" (papież).
    Jest jak jest,- wszyscy widzą i słyczą- głąby "kapuściane" (biali niewolnicy).
  • ~żart
    (2013-08-31 14:19)
    Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, doktor Łukasz Kamiński , nie "ZNA" historii- MA(tołek).
    Pamięć wsadż w "du.ę" PO(srańcu)- lepiej się "wysra.z".
    Nie ucz Ojca, robić dzieci- głąbie "kapuściany".
  • ~zosienka
    (2013-08-31 17:21)
    No i co z tego zostało po rządach solidolarnych prężących pierś z dumy? Jak wam nie wstyd.
  • ~wiele bny
    (2013-09-01 09:10)
    wstrząsneła światem??? a jak to się przekłada na mamonę czarni wypchneli czerwonych
  • ~alfanabeta
    (2013-09-01 11:22)
    Dranie. Sobie załatwili wolność, nam bezrobocie i biedę. Jeszcze bezczelnie świętują, że zrobili z nas niewolników.
  • ~X
    (2013-09-06 11:18)
    największe oszustwo XX wieku.
  • ~Polak
    (2016-01-15 14:01)
    jedne z największych oszustw świata.Mam satysfakcję,ze rozszyfrowałem sprawę b.szybko.Następnie uzyskałem potwierdzenie w dokumentach Stana Tymińskiego.Z przykrością przypominam,że Bolek i jąkalski jeżdżąc po świecie ogłaszali,że Polacy to stado baranów.

Może zainteresować Cię też: