Naczelnik z powołania. Kwalifikacje na wodza narodu miał tylko Józef Piłsudski

Wśród przywódców, którzy z początkiem nowego stulecia zaczęli prowadzić Polaków w stronę niepodległości, obrodziło w jednostki wybitne. Jednak kwalifikacje na wodza narodu miał tylko Józef Piłsudski.

wróć do artykułu
  • ~Zagórski
    (2018-10-26 07:36)
    Ziutek Selman? he, he, miał kwalifikacje na konowała
  • ~Zagraniczniak
    (2018-10-26 10:01)
    No to jak zawsze (od zarania ludzkości) Polska czeka na new-cyncynata,by położyć "kres gorszącym waśniom partyjnym". Ha ha ha,tyle czasu już minęło,a przysłowiowe grabie wciąż te same.
  • ~guest
    (2018-10-26 10:57)
    nie, nie miał. Na szczeblu brygady jego kompetencje się kończyły. W rzeczywistości bardzo przypominał Wałęsę: bufon, ignorant, megaloman...
  • ~guest
    (2018-10-26 11:02)
    Skoro postawili na demokrację - Rada Regencyjna ustąpiła - to po co bandyta z Bezdan? Zamiast króla - faszystowski dyktator.
  • ~Romek
    (2018-10-26 12:34)
    Żałosny artykuł. Pisał go jakiś historyczny ignorant. Ten megaloman do niczego się nie nadawał. Nie miał żadnego wykształcenia wojskowego ale został wylansowany głownie przez Niemców na bohatera narodu więzionego w Magdeburgu. Tyle tylko że to więzienie przypominało to w którym siedział bolek na Pogórzu Przemyskim. Z Magdeburga przywieźli go do polski Niemcy specjalnym pociągiem. Gdy Polska odzyskiwała niepodległość chcieli mieć na jej czele swojego człowieka, którego dobrze znali jako agenta wywiadu. Zreszta zrzekł sie Wielkopolski w zamian za pomoc dla siebie i tylko Powstanie Wielkopolskie uratowało ta dzielnicę przed pozostaniem w granicach Niemiec.
  • ~eu
    (2018-10-26 15:57)
    Pilsudcki to bohater i patrota ktury wyzwolil Polske a nasz ukochany Prezydent Lech Kaczynski nie walczyl a ma wiencej pomnikow jak Pilsudcki
  • ~historia Polski
    (2018-10-26 22:04)
    To prawda. PIlsudczycy bez Pilsudskiego nic juz nie znaczyli. Ich zasluga byla tylko absolutna wiernosc Marszalkowi. Gdy jego zabraklo pilsudczycy sie skonczyli.
  • ~miro wiro
    (2018-10-27 07:47)
    niech spier....
  • ~zin
    (2018-10-27 10:53)
    moze na poczatku tej naszej niepodleglosci odegral ten czlowiek pozytywna role Pzniej stal sie osoba kontrowersyjna To jego polityka miala wielki wplyw na kleske wrzesniowa W jego mniemaniu to koniki odgywaly znaczaca role w naszej obronnosci zamiast czolgow Niemcy i Zwiazek Radziecki wyciagneli wnioski z 1 wojny swiatowej Bylismy skansenem zacofania
  • ~obronca praw czlowieka
    (2018-10-27 12:35)
    Nie zapomionajmy, ze to Pilsudski rozkazal zbudowac i uruchomic polski oboz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej.
  • ~ostatni-Lechita
    (2018-10-31 14:47)
    Jak zwykle propaganda zamiast faktow. No to posluchajcie sobie lepiej co mówi o Pilsudskim doktor Jaśkiewicz. A zwlaszcza o tych 800 tyś funtach, które dostał od Anglików na zorganizowanie przewrotu majowego. Zwykły Bolek (przed wojną mówiono Dyzma) i tyle w temacie.
  • ~~TIMI. I KIMI. !!
    (2018-11-06 19:12)
    Piłsudzki Był Nagorszy Przywdcom Wojska Polskiego Dał sobie Napaść Na Polski Kraj !!
  • ~ze niby co ?
    (2018-11-09 14:53)
    głupstwo. To dlaczego już młodym po borowym wciskano, ze każdy zolnierz nosi bulawe/ marszalkowska/ w plecaku ? Albo General Napoleon, który zaczynal karierę od kaprala. Skad piszący wynoszą takie wnioski ? A u nas we wsi kuzden Chlop czuje się wodzem, i CO ? A wienc ta teza jest nieuprawniona i przestarzala, może i dobra była na casy gdy dominowala mowa gazetowa, ale żeby tera takie zecy pisać, ze niby co ?
  • ~kasztanka
    (2018-11-09 19:53)
    przewrót majowy ok 500 ofiar, ,,sanatorium" w berezie kartuskiej,krwawo tłumione strajki chłopskie.oto demokracja II RP.koń by się uśmiał.
  • ~Janusz z Radomia
    (2018-11-09 20:56)
    Trudno mi ocenić te komentarze. Dawno temu, zapytany o to, którego Polaka cenię najbardziej, bez chwili wahania odpowiedziałem J. Piłsudskiego. Już wtedy wiedziałem, że Józek był socjalistą, sterowanym przez Prusaków, zakochanym w Kresach, gotowym poświęcić Wielkopolskę, żeby tylko nie wkurzyć Szkopów. Jestem narodowcem. Wiele zawdzięczam Polakom i Polsce. Nigdy nie spłacę tego długu. Ale szanuję wyłącznie ludzi z wielką charyzmą, potrafiących pociągnąć tłumy. Moim zdaniem takim facetem był Jóżef. Kocham go. Jest moim wzorcem Polaka patrioty. Dmowski, Paderewski, Korfanty i Witos. To chłopaki, które są moim niedoścignionym wzorem. Współcześni mówią tylko o Józefie ale to spore uposzczenie. Wszycy wymienieni są polskimi bohaterami.
  • ~Od jego śmierci Polska jest w rozsypce.
    (2018-11-09 21:06)
    Przeczytałem kilka komentarzy. Jestem załamany. Chciałbym żeby w tych czasach żył w Polsce ktoś na miarę Piłsudzkiego.
  • ~Darek
    (2018-11-10 07:29)
    A ie napadów na pociągi zorganizował nazelnik w których brał osobiście udział?Taki tamejszy terrorysta
  • ~head
    (2018-11-10 09:12)
    Nic mądrego nie zrobił. Natomiast solidnie naszkodził. Był zwolennikiem wojska na konikach w czasie kiedy Niemcy budowali czołgi i rozwijali technikę wojskową. Zmarł na kilka lat przed wojną toteż nikt go nie obciąża winą za klęskę wrześniową a przyczynił się do niej walnie. Polska zawsze miała zamiłowanie do fałszywych bohaterów.

Może zainteresować Cię też:

  • Zbigniew Ziobro

    Sejmowe starcie opozycji z ministrem Ziobrą. "Do oporu, niczym gorącym żelazem, będziemy wypalać patologie"

  • Andrzej Gmitruk

    Śmierć Andrzeja Gmitruka. Prokuratura podała przyczyny zgonu trenera

  • Małgorzata Gersdorf

    Sądowa kapitulacja PiS. Rząd przestraszył się oskarżeń o dążenie do polexitu

Zobacz więcej