Niemcy chwalą się "polskim skarbem". Cenne monety z czasów panowania polskiego księcia [ZDJĘCIA]

| Aktualizacja:

Ponad  tysiące srebrnych monet o wadze w sumie ponad 2 kilogramów. Najstarsza z czasów, gdy Mieszko I przyjął chrzest. Skarb odkryty nieopodal wzgórza zamkowego w Lubuszu można oglądać na wystawie w tym brandenburskim mieście.

wróć do artykułu
  • ~jerzy
    (2016-08-04 13:57)
    A moze Niemcy oddadza Polsce korony I berla krolow polskich ktore zrabowali w czasie okupacji niemieckiej
  • ~mis
    (2016-02-24 14:35)
    Niemcy ciesza sie, ale potwierdzaja ze tereny niemiec wschodnich byly prastarymi terenami Slowian.
  • ~Martt
    (2016-02-22 19:53)
    niby taki kulturny narod a ciagle im sie cos do lap przykleja, parszywe zlodzieje
  • ~Pedro
    (2016-02-22 08:12)
    O historii trzeba pamiętać. Ale zamiast wiecznie żyć historią wolę myśleć o przyszłości.
  • ~Jacus tu nie widze
    (2016-02-21 19:27)
    I tak niemieccy zlodzieje dalej wam w polsce wmawiaja ze to wy jestescie zlodzieje a nie oni klamstwo powtorzone wielokrotnie zostaje prawda.Nigdy nie bylo gorszego wroga Polski niz masoni niemieccy.
  • ~Vlad Palownik
    (2016-02-14 17:17)
    Polska-Lechia to było kiedyś wielki imperium, Niemcom się ta historia nie pdoba
  • ~Qukawka
    (2016-02-09 15:38)
    Tylko nie zapominajcie , że na ziemiach od Odry po Bug przed Słowianami byli Germanie, przez kilkaset lat, także Celtowie i inni nie znani z nazwy.
  • ~wandaluzja.com
    (2016-02-09 09:27)
    To niech się CHWALĄ. Musieli przyznać, że to są Krzyżówki Wendyjskie a nie Sachsenfenigi arcybiskupów magdeburskich. 30 lat temu w Ossolineum była o to walka NA NOŻE.
  • ~ki mir sen
    (2016-02-06 20:34)
    właśnie podałem Merkelowej do buzi...........i co wy na to niemiaszki?
  • ~franz
    (2016-01-23 21:32)
    Jaki polski w/g takiego myslenia wszystkie $ sa amerykanskie? idioci
  • ~Niemiec
    (2016-01-23 08:41)
    Czekam na ten dzień, kiedy Polska i inne "darmozjady" wychodzą na zawsze z Uni Europejskiej.
  • ~Filip
    (2016-01-23 01:42)
    Trzeba Polsce zwrócić nie tylko monety ale i ziemie, które należały do Polski.
  • ~szmalcownik
    (2016-01-23 01:08)
    Wy zakute poskie lby - napiszcie jak nazywa sie naprawde miasto. Jak daleko stamtad do Ratyzbony, Akwizgranu i Moguncji ? I jak dmuchali Niemcy w sredniowieczu pijanych polskich wojownikow, ze takie dzisiaj w Polsce sa debile ?
  • ~misha
    (2016-01-22 22:27)
    Znany niemiecki archeolog o nazwisku Slawinski :) LOL.. dobrze, że nie Slowianski :)
  • ~Niewazny
    (2016-01-22 22:00)
    Historia Polski jest mocno sfalszowana, Polska byla kiedys az do Laby, Bawaria tez byla Polska, Polska nazywala sie Lechia- do dzis jest Rzeka Lech w Bawarii. Spalono za czasow Mieszka I wszystkie dowody a reszte w najwiekszej tajemnicy zdeponowano w Bibliotece Watykanskiej. Taka byla cena dla Polski by przyjac Chrzest.W Calej Histori naszego regionu przeskoczono z Wieku 6 do 9 jakby te 300 lat na naszych ziemiach nie bylo Polakow-a byli. W Berlinie tez w Dzielnicy Koepenick (Kopanica) mial grod we wczesnym Sredniowieczu Slowianski Ksiaze Jaksa.Niektore dowody jednak codem przetrwaly. Pozdrawiam i zapraszam ciekawych i prawdziwych Patriotow na Poszukiwania Prawdy.
  • ~kars
    (2016-01-22 21:44)
    Rdzennie słowiańskie ziemie aż po Łabę. Ten skarb to jeden z dowodów.
  • ~anty_błazen
    (2016-01-22 21:13)
    "[...] archeolog amator i poszukiwacz skarbów" gdyby polskie prawo było inne, czytalibyśmy o takich znaleziskach w Polsce.
  • ~ZG
    (2016-01-22 20:43)
    Dzis byl u was "niemiaszek" Steinmeier". Nie znalazlem ZADNEGO" artykulu na ten temat. To sie nie liczy? Zajmujecie sie IDIOTYZMAMI" polaczki! Nie wiecie co sie w zyciu liczy.
  • ~Słowianin
    (2016-01-22 19:11)
    Oddać kaszę szwaby, to nasze! Przypomnieć wam szkopy, że nazwa : Berlin pochodzi od słowiańskiego słowa : barlić, czyli bielić płótno?! A najstarsza zachowana moneta słowiańska, to denar Jaksy z Kopanicy?! Którą wyście bezprawnie przechrzcili na Koepenick (dzielnica Berlina)?!
  • ~poRAŚka
    (2016-01-22 18:32)
    Brandemburgia pod rządami polskiego księcia a co ze Śląskiem?
  • Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok jest obowiązkowa

    Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Mamy decyzję ministerstwa

  • Sejm

    Trzynasta emerytura finansowana z Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Jest decyzja Sejmu [WIDEO]

  • Fabryka Opla w Gliwicach

    Czarne chmury nad gliwicką fabryką Opla. "Handelsblatt" ostrzega przed planami prezesa PSA

Zobacz więcej