Niemcy chwalą się "polskim skarbem". Cenne monety z czasów panowania polskiego księcia [ZDJĘCIA]

| Aktualizacja:

Ponad  tysiące srebrnych monet o wadze w sumie ponad 2 kilogramów. Najstarsza z czasów, gdy Mieszko I przyjął chrzest. Skarb odkryty nieopodal wzgórza zamkowego w Lubuszu można oglądać na wystawie w tym brandenburskim mieście.

wróć do artykułu
  • ~zxs
    (2016-01-22 17:02)
    Te ziemie są rdzennie polskie niemiaszki pamiętajcie o tym na zawsze .
  • ~rewizjonista
    (2016-01-22 17:01)
    Znaczy że nie wróciliśmy na wszystkie piastowskie ziemie
  • ~Niewazny
    (2016-01-22 22:00)
    Historia Polski jest mocno sfalszowana, Polska byla kiedys az do Laby, Bawaria tez byla Polska, Polska nazywala sie Lechia- do dzis jest Rzeka Lech w Bawarii. Spalono za czasow Mieszka I wszystkie dowody a reszte w najwiekszej tajemnicy zdeponowano w Bibliotece Watykanskiej. Taka byla cena dla Polski by przyjac Chrzest.W Calej Histori naszego regionu przeskoczono z Wieku 6 do 9 jakby te 300 lat na naszych ziemiach nie bylo Polakow-a byli. W Berlinie tez w Dzielnicy Koepenick (Kopanica) mial grod we wczesnym Sredniowieczu Slowianski Ksiaze Jaksa.Niektore dowody jednak codem przetrwaly. Pozdrawiam i zapraszam ciekawych i prawdziwych Patriotow na Poszukiwania Prawdy.
  • ~Słowianin
    (2016-01-22 19:11)
    Oddać kaszę szwaby, to nasze! Przypomnieć wam szkopy, że nazwa : Berlin pochodzi od słowiańskiego słowa : barlić, czyli bielić płótno?! A najstarsza zachowana moneta słowiańska, to denar Jaksy z Kopanicy?! Którą wyście bezprawnie przechrzcili na Koepenick (dzielnica Berlina)?!
  • ~Filip
    (2016-01-23 01:42)
    Trzeba Polsce zwrócić nie tylko monety ale i ziemie, które należały do Polski.
  • ~poRAŚka
    (2016-01-22 18:32)
    Brandemburgia pod rządami polskiego księcia a co ze Śląskiem?
  • ~zygzak
    (2016-01-22 18:02)
    Po odkryciu skarbu swetru potaniało, już tak nie punkci.
  • ~kars
    (2016-01-22 21:44)
    Rdzennie słowiańskie ziemie aż po Łabę. Ten skarb to jeden z dowodów.
  • ~ZG
    (2016-01-22 20:43)
    Dzis byl u was "niemiaszek" Steinmeier". Nie znalazlem ZADNEGO" artykulu na ten temat. To sie nie liczy? Zajmujecie sie IDIOTYZMAMI" polaczki! Nie wiecie co sie w zyciu liczy.
  • ~OMEN
    (2016-01-22 17:58)
    Taa...Sprawdźcie w Wikipedii - LIMES SORABICUS. Takich Polskich skarbów jest tam MULTUM!
  • ~jeszcze normalny
    (2016-01-22 16:46)
    interes musi sie krecic , dla wlasciciela obojetnie z jakiego kraju ,liczy sie to aby gazeta przynosila zyski , jak nie to bedzie sprzedana innemu wlascicielowi . w redakcji dba sie aby wiadomosci byly bardzo "interesujace " o to dba polska redakcja aby pracowac na dobre wynagrodzenie i dobre renty.. obojetnie czy to prowokacja czy nie ..ot ,tak jest na calym swiecie niestety...w populistycznych gazetach , bardzo chetnie czytanych.
  • ~gosc
    (2016-01-22 17:54)
    Trzeba przestac tu zagladac i czytac te wypociny ,moze szybciej sie pozbedziemy jednej niemieckiej propagandy.
  • ~Oberleutnat Siebert .
    (2016-01-22 17:07)
    Żebro z Afrikakorps napisze list i wystraszy przyjaciół niemieckich . Zagrozi im ciupagą dziadka
  • ~anty_błazen
    (2016-01-22 21:13)
    "[...] archeolog amator i poszukiwacz skarbów" gdyby polskie prawo było inne, czytalibyśmy o takich znaleziskach w Polsce.
  • ~misha
    (2016-01-22 22:27)
    Znany niemiecki archeolog o nazwisku Slawinski :) LOL.. dobrze, że nie Slowianski :)
  • ~Vlad Palownik
    (2016-02-14 17:17)
    Polska-Lechia to było kiedyś wielki imperium, Niemcom się ta historia nie pdoba
  • ~Niemiec
    (2016-01-23 08:41)
    Czekam na ten dzień, kiedy Polska i inne "darmozjady" wychodzą na zawsze z Uni Europejskiej.
  • ~franz
    (2016-01-23 21:32)
    Jaki polski w/g takiego myslenia wszystkie $ sa amerykanskie? idioci
  • ~wandaluzja.com
    (2016-02-09 09:27)
    To niech się CHWALĄ. Musieli przyznać, że to są Krzyżówki Wendyjskie a nie Sachsenfenigi arcybiskupów magdeburskich. 30 lat temu w Ossolineum była o to walka NA NOŻE.
  • ~szmalcownik
    (2016-01-23 01:08)
    Wy zakute poskie lby - napiszcie jak nazywa sie naprawde miasto. Jak daleko stamtad do Ratyzbony, Akwizgranu i Moguncji ? I jak dmuchali Niemcy w sredniowieczu pijanych polskich wojownikow, ze takie dzisiaj w Polsce sa debile ?

Może zainteresować Cię też: