• ~Mosze Rabbi
  (2015-02-02 18:54)
  Nie bali się Rosjan tylko Białorusinów gdyż jak nazwa wskazuje był to Front Białoruski. Tak na marginesie prawie sie popłakałem nad biednymi Niemcami. Aj waj,takie to dobre ludzie byly i jakie mądre .Polaków do obozów wsadzali ,kazali im jeździc w innych wagonach niż ubermenschom .O wywalaniu ich z domów z wielkopolski i z pomorza dajac 15 min na spakowanie nie wspomne.Oj jak oni sie musieli zdenerwowac jak zobaczyli Białorusinów i Ukraińców których też mordowali na potęgę no ale oni tzn niemcy mordowali mądrze systematycznie nie jak Sowieci chaotycznie. Aj waj biedne te niemieckie bydlątka.Dwa i pół milionom Polakom pomogli sie przeniesc do nieba katolickiego wspierali też upa w takowym podobnym pomyśle tyle że tylko 360 tys. Duzo dobrego zrobili dla Polski.I teraz po odnalezieniu tego "skarbu" bedziemy Polacy szukac właściciela.A jak mimo iz Polacy według Niemców to złodzieje i bandyci,to niech zobacza jacy my porządni i uczciwi.
 • ~pol124
  (2015-02-07 11:58)
  Niemiec zakopał bo to było zrabowane na wschodzie i myślał że Ruscy poznają że to ich,ale miał za dużo tych skrytek,i o takim badziewiu zapomniał...
 • ~babcia
  (2015-02-02 17:50)
  Co za bzdury. Przeciez w Swinoujsciu mieszkali Niemcy, ktorzy musieli uciekac.
  NIe mogli zabrac ze soba takich rzeczy, bo szli zima na piechote z dziecmi na Zachod. Chowali, bo jedyne co mogli zrobic--przed wszystkimi. Biedni ludzie.
  Moja rodzina tak samo chowala co miala we Lwowie--i nigdy tam nie wrocila.
 • ~Baltazar
  (2015-02-03 15:23)
  Skarb powinien być (według sprawiedliwego prawa, które w Polsce nie działa) zinwentaryzowany, wyceniony i odkupiony od znalazców po cenie rynkowej lub oddany znalazcom po inwentaryzacji i zdokumentowaniu. Koniec tematu. U nas obowiązuje jednak postkomusze prawo, według którego prawie wszystko jest państwa. Złodzieje !
 • ~AKOR
  (2015-02-07 18:15)
  JAK PAMIĘTAM,TO NA TAKIE ZNALEZISKO MÓWIŁO SIĘ;ZNALAZŁEM
  SZABER.
 • ~P.P.
  (2015-02-02 21:31)
  Moi dziadkowie jak uciekali przed Niemcami na Pomorzu w 39 to też zakopali taką skrzynię..Po miesiącu wrócili, w leśniczówce którą opuścili znależli tylko kilka podeptanych zdjęć z rodzinnego albumu. Wszystko co ocalało to ta zakopana skrzynia a w niej trochę naczyń, największy skarb jak się okazało - pierzyna i jakieś drobiazgi.Niemców którzy ich (uciekinierów) dogonili gdzieś na granicy Mazowsza moja mama wówczas 14-to letnia dziewczynka zapamiętała jako zorganizowanych niezwykle - już od rana tego dnia widać było jak w przemyślany sposób rabują wszystko co się dało a przede wszystkim bydło które natychmiast pogonili do Rzeszy. Powrót do leśniczówki był błędem ale co mieli robić...tam na dziadka czekało Gestapo, ale to już całkiem inna historia.
 • ~gnadenlos
  (2015-02-05 22:18)
  Sztubackie opisy zdjęć. Kto tam pracuje, przedszkolaki ?
 • ~007
  (2015-02-02 15:42)
  To Putin ma po co walczyć.
 • ~sasha
  (2015-02-05 06:26)
  No Polyak dzis ma fajnych przyjaciol. Na uroczystosc w Oswiecimiu zaprosil kogo? Ukrainca I Niemca. Czyli wybawicieli prawdziwych . Przyjaciol. A Rosje najwiekszym wrogiem oglosil. No wiec nic dziwnego, ze z taka polityka Polska ma reputacje, jaka ma. Polacy tak juz maja, ze nie maja pojecia, jak sie zachowac I co jest dla Polski dobre. Ale czy to aby Polacy ? Czy od nich cokolwiek zalezy?
 • ~ZOLNIERZ AK ZYGMUNT KAMIENSKI
  (2015-02-03 15:10)
  KAZDEN WIE CO POTRAFI HIENA - ALBO DEBILE POLITYCZNY PISZA USTAWY NIE DLA NARODU ; A DLA OBRONY WLASNEGO SMRODU TO PL RZAD I PREZYDENT; ; ALBO W ICH IMIENIU DEBILE- DORADCY CZYLI ZLO DZIEJOW MOC - POPLECZNIKI ANTY NAROD I ANTY PL; ZWYKLE SZUBRAWCY; 90 %- TO ZLO DZIEJOW OSZUSCI I DRANIE DLA PL; SWAINE LOCH ; NIEMIEC ROZUMIE I SIE SMIEJE - POLEN IDIOT ;
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Sala posiedzeń Senatu

  Tajemniczy wpis byłego posła: Co byście powiedzieli, gdyby się okazało, że PiS ma większość w Senacie?

 • Inauguracyjne posiedzenie Senatu

  Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu. Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki marszałkami [RELACJA]

 • Skoda Octavia

  NOWA Skoda Octavia. Pod względem wyglądu i wyposażenia to przeskok o dwie klasy [RELACJA Z PRAGI]

Zobacz więcej