"Putin zatrzymał się na sowieckim sposobie myślenia". ROGER MOORHOUSE dla dziennik.pl

| Aktualizacja:

Kiedy usłyszał, jak Władimir Putin chwali Pakt Ribbentrop-Mołotow, który w 1939 roku doprowadził do wybuchu II wojny światowej i ataku na Polskę, postanowił, że swoją najnowszą książkę wyśle na Kreml –  z nadzieją, że może przeczyta ją Władimir Putin albo chociaż ktoś z jego bliskich doradców. Roger Moorhouse, brytyjski historyk i pisarz, przyznaje w rozmowie z dziennik.pl, że jest zaniepokojony rosyjską oficjalną interpretacją historii II wojny światowej. Jak podkreśla, w słowach prezydenta Rosji wyraźnie pobrzmiewa sowiecka propaganda...

wróć do artykułu
  • ~al 777
    (2016-03-06 21:14)
    DALEJ POWIELAJCIE PROPAGANDE ZACHODNIA,SWOIM DZIALANIEM TYLKO UMACNIACIE ZE PUTIN TO MAZ STANU I WYBITNY STRATEG!!!COZ ZACHOD DOPCHANY W KOZI ROG JUZ TYLKO KRZECZY I KLAMIE..TYPOWE!!!
  • ~Observator
    (2015-09-24 18:39)
    Zaniim niemcy zlikwiduja sie same rosja bedzie juz 100% towa prowincja chinska, dostawca surowcow po bardzo niskich cenach celem budowy wielkich Chin. Na listosc Boska, przeciez rosja JUZ JEST RZADZONA PRZEZ 100%TOWEGO CHINCZYKA - MINISTRA OBRONY SERGIEJA SHOIGU, CHINCZYKA Z REGIONU TUWY UKRADZIONEGO CHINOM PRZE CARSKA ROSJE, TRAGIKOMICZNIE ROK POZNIEJ SAMA ROSJA 'UTONULA V SOBSTVIENNYM GOVNIE W 1917 ROKU CZYZ TO NIE PIEKNE???DRODZY RODACY!!!
  • ~pisiorek
    (2015-09-09 11:29)
    No cóż Niemcy i Rosja potrafią interpretować swoje niecności z przeszłości jako sukces dyplomacji w przeciwieństwie do naszych niemotów !
  • ~Piotr
    (2015-09-08 22:49)
    Autor tej książki lawiruje nie pisząc prawdy.
  • ~Zdzicho
    (2015-09-08 08:02)
    Dlaczego Roger Moorhouse nie wypowie sie na temat Monachium gdzie Premierzy Wielkiej Brytanii i Francji dali Hitlerowi zielone swiatlo do najazdu na Czechoslowacje i aneksji Austrii , a w efekcie na rozpetanie II Wojny Swiatowej .Historyk ha ha ha
  • ~Zdzicho
    (2015-09-08 02:49)
    Jest takie angielskie przyslowie "" Przyganial kociol garnkowi"" Juz od 35 lat mieszkam wsrod Anglosasow i wysluchuje propagande w druga strone . To Brytyjczycy wygrali II Wojne Swiatowa , a jezeli Sowieci cos wygrali to dzieki Anglosaskim dostawom sprzetu i informacjom z Ultra - brytyjskiej oczywiscie .BTW Brytyjskie Imperium nioslo cywilizacje i postep do kolonii do czasu , gdy niewdzieczne ludy kolonialne sie zbuntowaly .Boze strzez nas od historykow i ekspertow , kazdy z nich ciagnie prawde w swoja strone jak stare przescieradlo /albo kto lepiej zaplaci/
  • ~Starsza
    (2015-09-07 18:54)
    Nie ma takiego sposobu myślenia jak "sowiecki sposób myślenia". Każdy z nas myśli po swojemu, językiem swoich znaczeń i nadaje swój sens tekstowi czytanemu. Słowo jest narzędziem komunikacji ale najpierw musi być dyskurs aby każdy mógł po swojemu wyrazić swoje myśli, nadając swoje znaczenie słowom i język znaczeń komunikacyjnego sensu. Cały czas zastanawiam się dlaczego my nie piszemy o swoim sensie wypowiedzi tylko wydajemy sądy ukazujące i wartościujące. Zrobiłam badania uczniów w obszarze nadawania znaczenia temu samemu słowu, ta metodyka właśnie z Rosji i okazuje się, że już dzieci a tym bardziej dorośli różnią się bardzo nadawanym znaczeniem tego samego słowa.
  • ~adsenior
    (2015-09-07 18:34)
    USrael i zachodni kacykowie, chcieli by okres smuty Rosji, z czasów lekkoducha i naiwniaka Gorbaczowa oraz pijaka Jelcyna trwał wiecznie. By każdy eskimos mógł grabić bezkarnie Rosję. Ale przyszedł Putin i to się skończyło, żmudnie odbudował gospodarkę i prestiż Rosji.
  • ~realista
    (2015-09-07 15:46)
    Putin juz nie mysli, bo swoj plan przywrocenia Rosji pozycji mocarstwa regionalnego przygotowal jeszcze przed druga pacyfikacja Czeczenii. Teraz Putin wykonuje ten plan.
  • ~Komentarz
    (2015-09-07 13:45)
    Niemcy likwidują się same. Thilo Sarrazin
  • ~jacek
    (2015-09-07 13:17)
    Ciekaw jestem, w którym miejscu myślenia wg.Rogera Moorhouse, zatrzymali sie Obama z Merkel?
  • ~należałem do tamtej SOLIDARNOŚCI
    (2015-09-07 11:43)
    A ja tak sobie jakoś kombinuję i wymyślam .Po ostatniej lekturze w Newsweeku nasunęło mi się ,że po niewielu latach dla historii zacznę chwalić PZPR . Porównując wybryki bonzów związkowych do bonzów bolszewickich jawi mi się ,PZPR jako Partia Zjednoczenia Polskiego Rozwoju w przeciwieństwie do obecnej soliterności i jej bonzów pełniących rolę soliterów wysysających tkankę społeczną .
  • ~edek
    (2015-09-07 11:18)
    Putin przynajmniej myśli i dlatego Rosja przetrwa,a Europę trafi sz...na nasze własne życzenie.
  • ~tfu
    (2015-09-07 09:57)
    Ciekawe kiedy ten pejsaty chłam odczepi się od Putina ? Ich efekt działania już mamy jak na dłoni i jeszcze ryją jak dziki.TFU !!!
  • ~Weredyk
    (2015-09-07 08:36)
    Putin dba o interesy wlasnego kraju, i chwala mu za to bo wymagac tego od polskiego rzadu sie raczej nie da. To nie Putin trzyma wojsko w 180 krajach jak USrael, i to nie rosjanie morduja na lewo i prawo na calej planecie, i to dzieki USraelowi a nie Putinowi Europa zalewana jest ludzmi ktorym USrael niosl kaganek wolnosci. Ale zeby to wiedziec trzeba czytac ksiazki a nie ogladac TVN24 dla przyglupow, lub czytac wypociny niedouczonych pismakow.
  • ~Karol
    (2015-09-07 08:20)
    Amerykę odkryli - sowiet to zawsze będzie bandyta. Mentalność ludzi się nie zmieniła. Fakt jest jeden! Dalej zabijają i zbroja się na "potęgę".
    A zachód to naiwne dzieci we mgle! Historia z uchodźcami to następny dowód na to że ich rządy prowadzą do wojny. Musimy się zbroić i tyle.

Może zainteresować Cię też:

  • Marsz Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu w rocznicę Nocy Kryształowej

    Kiedy mordowano Żydów, pradziadek współczesnego wrocławianina doił krowy pod Pobiedziskami [FELIETON]

  • nauczyciel

    Co z płacami zasadniczymi nauczycieli w 2020 r.? ZNP: To jest bardzo zła wiadomość

  • Policja

    Dziś za ten manewr stracisz prawo jazdy. "Kierowcy często robią to bezwiednie i zapominają"

Zobacz więcej