Prababcia Angeli Merkel była polską służącą. "Miała nieślubne dziecko, służyła pod Gnieznem" [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

"Na życie prywatne służące nie miały ani czasu, ani miejsca. Wychodne miały tylko raz na tydzień lub co dwa tygodnie, najczęściej nie mogły też zapraszać nikogo do domu. Ich życie było bardzo monotonne. Były absolutnie zależne od swoich chlebodawców, dlatego nazywano je niekiedy półniewolnicami, albo białymi niewolnicami" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Służące do wszystkiego".

wróć do artykułu
  • ~z
    (2019-02-01 05:24)
    Autorka tego gniota nie pomyslala zapewne ze obsmarywowanie prabaci A, Merkel to bardzo zlosliwa sprawa i wtracanie swego brudnego nosa w sprawy innych ludzi.
  • ~Drzazga 101
    (2019-02-01 17:01)
    >>>"Prababcia Angeli Merkel była polską służącą" O Matko, a mój dziadek mojej babce nosił guano w czapce i co z tego, kuervas ?! Hej !-
  • ~tak bylo
    (2019-02-02 15:34)
    To o czym pani pisze nie swiadczy wcale zle o tych biednych kobietach, ktore nie mialy wyjscia jak tylko isc na sluzbe. Swiadczy to jednak bardzo zle o owczesnych tzw. dobrych i poboznych rodzinach ktore sytuacje tych biednych wykorzystywaly.
  • ~ajajaj
    (2019-02-02 15:39)
    Nie potrafie zrozumiec jaka role (wedlug autorki) spelnia tutaj Angela Merkel. To, ze ktos mial biednych przodkow pokazuje jedynie, ze nie okradali innych ani nie kombinowali zeby sie szybko wzbogacic czyli, ze byli po prostu uczciwi.
  • ~-urodzony nisko-
    (2019-02-02 21:10)
    Opisujecie bez wiedzy, że każdy z nas ma pra...pra... babcię i pra...pra... dziadka i przodka sprzed 200, 500, 1000, 10000 lat aż po wsze czasy... Od czego oni zaczynali ? od przetrwania . Potrafili wyżywić swoich następców. nie mieli nazwisk. A my nic nie rozumiemy , bo nie szanujemy się nawzajem. Angela powiedziała, że jesteśmy kuzynami /bliskimi lub bardzo dalekimi/ i to świadczy o jej szacunku dla innych. Zacznijmy od siebie...
  • ~Dorota
    (2019-02-03 14:12)
    W czasach praprababc każdy byl albo obsługiwanym, albo służącym..
  • ~glupich nie sieja
    (2019-02-07 17:02)
    freedom for piSS slaves
  • ~sprawdzacz
    (2019-02-09 11:30)
    To sa dane prawdziwe, bo Merkel zna sie na POlens Wirtschaft. Dokad Schauble byl w wieku przedemerytalnym to nakrecal niemiecka gospodarke. Teraz Schauble jest stary, wiec POzostawiona samej sobie Merkel ******** Niemcy w recesje.
  • ~jula
    (2019-02-13 11:27)
    KOGO TO OBCHODZI: PO CO O takich głupotach piszecie. Czy naprawdę na świecie nie ma ciekawszych tematów!!! tyle państw, tyle dziedzin.
  • ~madan
    (2019-02-16 18:14)
    Jej rodzina poszła w górę a u nas rodziny sztucznych bonzów na tym skończą.Portal by już darował sobie tą wiadomość a nie eksploatował przez dwa miesiące to takie małostkowe i nie wiadomo co ma udowodnić ?
  • ~nieźle
    (2019-03-04 16:09)
    Takie proste pochodzenie dobrze jednak świadczy o inteligencji przodków Angeli, skoro ona potrafiła się wybić na najważniejszą osobę w Europe.
  • ~telewidz
    (2019-03-09 12:07)
    A wiec to dlatego nie karano ostro albo nie karano wcale Arabow gwalcacych Niemki. Merkel czula sie dowartosciowana, kiedy Niemki robily aborcje, aby nie miac nieslubnych dzieci.
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-03-16 09:19)
    A moja prababcia byla prostytutka w Niemczech. Chyba lepiej byc prostututka niz sluzaca, szczegolnie na tym czacie.
  • Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok jest obowiązkowa

    Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Mamy decyzję ministerstwa

  • Sejm

    Trzynasta emerytura finansowana z Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Jest decyzja Sejmu [WIDEO]

  • Fabryka Opla w Gliwicach

    Czarne chmury nad gliwicką fabryką Opla. "Handelsblatt" ostrzega przed planami prezesa PSA

Zobacz więcej