Gursztyn: Zychowicz manipuluje, a o historii powinniśmy mówić prawdę

| Aktualizacja:

Zychowicz manipuluje a o historii powinniśmy mówić prawdę - mówi o książce "Wołyń zdradzony" Piotr Gursztyn historyk i dziennikarz.

wróć do artykułu
  • ~kumedyja PiSiana
    (2019-10-31 12:09)
    Śmieszyły mnie wypociny pana Gursztyna w DGP ,widzę że śmieszyć będą dalej.Czekam kiedy pan Gursztyn pójdzie zaciosem i stwierdzi wyklęci stworzyli nam współczesność .Oczywista oczywistość wcześniej zmniejszając liczebność ludu polskiego .
  • ~Von Mises
    (2019-10-31 12:24)
    Gursztyn, Targalski to `AUTORYTETY` dzisiejszej włądzy. Żałosne figury...
  • ~porucznik Precz
    (2019-10-31 12:05)
    Tawariszczu Gursztin, prawda to jest to, co wy uważacie, a jeśli ktoś uważa inaczej niż wy i Partia, to należy go dla dobra narodu wsadzić do łagru, bo manipuluje i miesza w głowach masom. O pardą, na razie wyrzucić go z konkursu, ale z czasem nieprawomyślnych uczonych - zwłaszcza historyków - trzeba będzie jakoś uciszyć, a łagier to dobry środek. Dla dobra Polski, oczywiście, bolszewicki strupie.
  • ~^∆^
    (2019-10-31 12:35)
    Pełna zgoda — problemem są publikacje typu historical fiction, udające naukowe opracowania historyczne. Przy niskim poziomie wyedukowania społeczeństwa w zakresie faktów historycznych, tworzenie rzeczywistości alternatywnych jest zwyczajną manipulacją i służy tak naprawdę modelowaniu społecznych postaw. Jeśli pan Zychowicz oświadczy, że staje się beletrystą to ma szansę na napisanie beststelerów na podobieństwo powieści science fiction „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka i zgarnie niejedną nagrodę we właściwej sobie kategorii literackiej.
  • ~Cetus
    (2019-10-31 20:25)
    precz z PISss-oskim cenzurowanym Bagnem, !!!!
  • ~PR
    (2019-10-31 13:01)
    Żałosne sa te próby cenzurowania debaty...
  • ~stary
    (2019-10-31 22:16)
    W domu powieszonego nie mówi się o sznurze. Gdyby Gursztyn, dyrektor programowy TVP, czyli naczelny cenzor pisowskiej telewizji miał odrobine przyzwoitości, to by zmilczał. ąle, przede wszystkim, gdyby mial odrobinę przyzwoitości, nie pracowalby na takim stanowisku w telewizji, jak najsłuszniej nazywanej "publiczną" przez analogię z pewną innaz instytucją, której zadaniem jest robić dobrze tym, którzy płacą.
  • ~Archi44
    (2019-10-31 18:55)
    A od kiedy Pan Cenckiewicz jest profesorem? Jest wykładowcą, wnukiem komunistycznego aparatczyka i ubeka - ale profesorem??? 🤔
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-11-01 08:28)
    Tak,tak, prawda jest tylko jedna, a co bedzie jesli biale sie pobrudzi ,albo czarne zakurzy ,bedzie szare.Jak dlugo byly poniemieckie OBOZY ZAGLADY czynne po 1945_roku, kogo tam trzymano ??? Ilu ludzi zmarlo w AKCJI WISLA ? Nikt nic nie mowi , dyskusje zakazane, a w TVP Info caly dzien PISowska PROPAGANDA.Cos cicho o niemieckich reparacjach, przyjda dopiero miesiac przed WYBORAMI PREZYDENTA, jak i KATASTROFA SMOLENSKA.
  • ~Kogut
    (2019-10-31 10:39)
    Ruskie tyz mowia prawdę ino jak się pomyla....Macku od ciebie wymagamy większej rzetelnosci....
  • ~Wladyslaw
    (2019-11-02 07:08)
    Niektorzy beda tak do u s r a n e j smierci ekshumowac, rozgrzebywac, rozrywac zabliznione rany. Czesc moich przodkow tam , na Wolyniu zginela, als ja juz nìe chce o tym czytac zadnych filmow o tym ogladac, po co? Co mi to da? Ja juz wszystko na ten temat wiem. A obecnej Ukrainy tez o nic nie obwiniam, bo to nie oni sa winni. Ale Polacy to nelrofile, bardziej interesuja sie zmarlymi, nie zywymi, zmarlych sie szanuje , zywymi poniewiera. Moze czas wreszcie pojsc po rozum do glowy, bo my nie jedyne ofiary na tej planecie!
  • ~09ipokl,.
    (2019-10-31 20:15)
    Ogladalam na youtube wiele historycznych reportazy "dziennikarzy" onetu oraz innych autorow. Sekielski sie strasznie pocil........Prawie wszystkie byly przycinane, kombinowane.........Tak ze na dzien dzisiejszy, kazdy sobie moze wymyslec wlasna "historie".........
  • ~ziuk
    (2019-11-01 13:42)
    Cenzurowanie historii, bo nie zgadza sie z linią propagandową pisowskich...
  • ~polakknkn
    (2019-10-31 19:26)
    czyli okazuje sie że gość pisze prawicowe bajki nie poparte żadnymi faktami i dowodami , taki prawicowy wiedzmin
  • ~riddick
    (2019-11-02 13:24)
    Fantazje zychowicza sa bez sensu. To ahistoryczne myślenie
  • ~górol
    (2019-11-01 09:16)
    Gursztun ty medo pisowska tacy jak ty powinni byc pierwsi w obozach ,i pamietaj kiedys takie czasy nadejda i nie bedzie litosci jak z komunistami
  • ~Ps
    (2019-10-31 20:57)
    A może coś konkretnego na temat tych manipulacji. Opowiadanie o tychże bez pokażą gdzie one są to jak opowiadania o ekipie Tuska która nic nie robiła tylko kradła, ino dowodów na to brak. W ten sposób można opowiadać w kościele, bo tam to sprawa wiary. Tutaj trzeba wykazać błędy i manipulacje autora. Nawet w komuniźmie zbrodnie, w taki czy inny sposób, trzeba było udowodnić. Póki co to typowe dla prezesa wszystkich prezesów "wiem, ale nie powiem"
  • ~Tadek
    (2019-11-01 15:02)
    Prawda zawsze bolała i boli.
  • ~biustyna silikonka
    (2019-10-31 12:34)
    Ten pan Gursztyn to od Schetyny ?
  • ~Emil
    (2019-11-03 10:25)
    Niedługo specyficzna część patriotów będzie szła ramię w ramię z lewactwem w opluwaniu polskich patriotów. Dobrze, że są tacy dziennikarze jak P. Gursztyn czy P. Semka , którzy się temu obłędowi sprzeciwiają.

Może zainteresować Cię też: