• ~Adler
    (2013-05-16 19:10)
    Szanowny Panie "erg"! Stalin nie dlatego doceniał Piłsudskiego, bo uważał go za
    kumpla, tylko dlatego że Marszałek w 20-tym roku spuścił mu wp...! Hitler też go doceniał, bo pamiętał - co Piłsudski proponował w 1933, jak Adolf doszedł do władzy - Żabojadom i Angolom: przejechać się wspólnie z Polską po Niemczech, dopóki jeszcze nie odudowali armii! Chciałbym być w ten sposób doceniany - nawet przez bandytów! Niestety, Anglicy nie mieli wtedy armii poborowej, a tylko niewielką zawodową - a Francuzi mieli dość po I-szej wojnie jakiegokolwiek wojowania. W 1940 nie potrafili nawet obronić swego kraju, mimo że górowali technicznie i liczebnie nad Niemcami. Czemu? Bo im się po prostu nie chciało! W gazetach angielskich w 1940 zamieszczano wtedy taki dowcip: jak się nazywa 200 tys. ludzi z rękami podniesionymi do góry? Bohaterska armia francuska!
  • ~OMEN
    (2013-05-15 13:37)
    Taa... Kiedyś pewien "historyk" śmiał porównać Jaruzelskiego do Marszałka Piłsudskiego. A różnica jest o tyle prosta, co kolosalna. Niemcy Piłsudskiego szanowali, a sowieci się go Bali. Jaruzelskiego Niemcy olewali , a sowieci się nim PO-sługiwali. Jak młotkiem...
  • ~jula
    (2016-05-12 11:36)
    I pomyśleć ,że doszliśmy do sytuacji ,że z naszego "męża stanu"Jaosława świat się natrząsa !
  • ~Wolus
    (2016-05-12 13:56)
    Jeden i drugi był dyktatorem to doceniali się na wzajem
  • ~Polak z krwi i kości
    (2013-05-15 10:43)
    Przypominam wszystkim że MĄZ STANU jakim był niewątpliwie Piłsudski miał żonę Żydówkę .
    Dlaczego zniknął nagle ten temat:65. rocznica powstania państwa Izrael

    http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/wydarzenia/galeria/427514,1,65-rocznica-powstania-panstwa-izrael-galeria-zdjec.html,1,6

    Kto tak bardzo chce aby Polacy byli skłóceni?Dlaczego podjudzające teksty są promowane a komentarze usuwane, te od uczciwych ludzi?
  • ~Zgredek
    (2013-05-15 10:11)
    Do ~obiektywny2013-05-15 09:10 A o tym to nie wiem /o ucieczce Piłsudskiego z pod Radzymina/. Wuj Alex i Dziadek nigdy tego nie poruszali. A obaj walczyli w latach 1918 i potem brali udział w wojnie bolszewickiej. Ciocia nawet obrączkę dała na uzbrojenie. Wuj Alex zawsze mówił o cudzie nad Wisłą - Rosjan było tak wielu, że wujek był pewien, że nas czapkami nakryją. Walczono do końca i modlono się o szybki zgon. A tu nagle Rosjanie znikli - nigdy mi nie uwierzył, że Budionny dał rozkaz wycofania się armii sowieckiej, z powodu ataku polskiej armii na tyłach armii bolszewickiej. I nawet książek na ten temat nie chciał czytać.
  • ~///
    (2013-05-15 11:02)
    To wielki człowiek chciał aby Polska była ży/dowska
  • ~Jerz
    (2013-05-15 11:00)
    Piłsudski ładne nazwisko ale szkoda że przybrane przez jego przodków.
    Rewoltę zawsze czynią przebierańcy którym nie w smak spokój w kraju, media tak jak i dzisiejsze promują samych swoich.
  • ~Zaski
    (2013-05-25 18:00)
    do treser drobiu

    draniu. te dwie wspaniale postacie teraz patrzac na tuskowa Polske dostaja ataku szalu, ze mozna az tak rozpieprzyc kraj bedac u wladzy i majac tyle srodkow finansowych do dyspozycji. Nie rozumiesz, kretynie co piszesz ani co mowisz wiec niejako ci wspolczuje.
  • ~Majster Wichajster
    (2016-05-12 20:31)
    Gratuluje autorowi tekstu tematu, dla tezy którego, nie ma ani potwierdzenia w tekście, ani tym bardziej w faktach. jeno plotki.